5 Aralık 2022 Pts

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SİTEMİZDE YAYINLANAN HABERLERİ VE YAPILAN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

(İlçemize Meslek Yüksek Okulu Açılması, Ünye-Akkuş-Niksar yolunun Otoban Yol Olarak Yapılması ve Salman-Akpınar-Seferli Grup Yolunun Yapılması Konularında Başkanın Görüşleri)

 {mosimage}

Belediye Başkanımız Lütfi EFİL, Ünye-Akkuş-Niksar yolu ve ilçemize açılması düşünülen Akkuş Meslek yüksek Okulu ile ilgili olarak gelinen aşamalar bağlamında sitemize açıklamalarda bulundu.

Akkuş Meslek Yüksek Okulu ile ilgili olarak; “Ordu Üniversitesinin Kurumsal yapısının teşekkül etmesini bekledik. Nihayet 19 Mayıs Üniversitesi Rektörümüz Sayın Ferit BERNAY Ordu Üniversitesi rektörlüğüne geçici olarak görevlendirilmiştir. Bizlerde Bu süreçte 2005 yılında başlamış bulunduğumuz Fizibilite raporlarımızı hazırladık. Akkuş Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen çalışmalar sonucunda,yüksek okulun SEKA’ dan Üniversite kurulması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen arazide kurulmasına karar verilmiştir.Önümüzdeki günlerde, “Akkuş Meslek Yüksek Okulu Kurulması” Komisyonun teşekkül ettirilerek hala oluşma safhasında bulunan Ordu Üniversitesi Senatosu’na dilekçe ve raporumuzu arz edeceğiz. “Mobilya Dekorasyon, Bilgisayar programcılığı ve Muhasebe” Bölümleri olarak tasarlanan Meslek Yüksek okulumuzun Kurulması Komisyonumuz; teamül gereği Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Esnaf Odası Başkanı, Ak parti İlçe Başkanı ve CHP ilçe Başkanı’ndan oluşacaktır. Bu konudaki süreç; Komisyonun “Ordu Üniversitesi Rektörlüğü” ne vereceği dilekçeyle başlayacaktır. Üniversite Senatosunda oylanacak olan talep kabul görürse Yüksek Öğretim kurumu’nun vizesi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın teklifi ve bakanlar Kurulu Kararı ile kesinleşecektir.

 Görüldüğü gibi önümüzde zor bir süreç vardır. Daha önceleri İlçemizin en önemli sorunu olarak Akpınar- Salman- Seferli Grup yolunu ifade ettiysek, bundan böyle hedefimiz “Akkuş Meslek Yüksek Okulu” olacaktır. Bu konuda Akkuş Belediyesi olarak üzerimize düşen yükün farkındayız. Çünkü Meslek Yüksek Okulları için Üniversitelerin Belediyelerden ciddi manada katkı beklediklerinin bilincindeyiz. İnşallah Akkuş’umuzun kabuğunu kırma noktasında önemli bir aşama olacak olan “Akkuş Meslek Yüksek Okulu” talebimiz ve lobi Faaliyetlerimiz gerek İl, gerek Ankara, gerekse Milli Eğitim Bakanlığı ve Ordu Üniversitemiz nezdinde bilinmekte ve ciddiye alınmaktadır.

                       {mosimage}

 Ünye-Akkuş-Niksar karayolu için sitenizin başlattığı kamuoyu projeksiyonunu takdirle karşılıyor teşekkür ediyorum. Bizler Ak parti ilçe teşkilatı ve Belediye Başkanlığımız olarak müteaddit defalar bu konuyu çeşitli platformlarda gündeme getiriyoruz. Bu konuda ilk ciddi çalışmayı; Ünye’ den bazı gazeteciler ve Niksar Belediye Başkanımızla Birlikte Tokat Valimizi ziyaret ederek başlattık. Ardından geçen yıl, Ünye Belediye Başkanımız ve güzergâh üzerindeki Belde Belediye Başkanlarıyla birlikte konuyu enine boyuna tartıştık. Yine geçen yıl Çam içinde; Ordu ve Tokat Milletvekilleri Karayolları Bölge Müdürü ve Bölge Belediye Başkanlarının katıldığı; Ünye ve Akkuş davet edilmediği bir toplantıya dışarıdan haber alarak katıldım.”Fatsa-Niksar Karayolu” konulu bu toplantıda şahsım adına söz alarak, Ünye-Akkuş-Niksar karayolunun istimlak çalışmalarının tamamlandığını, mevcut yol varken alternatif yeni bir yol üzerinde durulmasının çok rantabl olmadığını, Fatsa-Niksar yoluna da karşı olmadıklarını ancak iki yolun birbirine alternatif gibi gösterilmemesi gerektiğini ifade ettim. Bunun üzerine Sayın Eyüp Fatsa ve Karayolları Bölge Müdürümüz Ünye-Akkuş-Niksar karayolunun standardı yükseltilmesi tırmanma şeritlerinin yapılması ve keskin virajların kaldırılması kapsamında programa alınacağı konusunda taahhütte bulundular. Aynı görüşlerimi Ordu TV’ deki canlı yayında da ifade ettim. Son olarak Sayın Niksar Belediye Başkanımızla geçen hafta yaptığım bir görüşmede; Ünye-Akkuş-Niksar yolunun çok önemli olduğunu, Niksar içinde bu yol hayati öneme haiz olduğunu, bu konuyla alakalı olarak Tokat milletvekilleri ile gündem oluşturduklarını, Ankara da yetkili mercilerle ön görüşme yaptıklarını ve olumlu izlenim edindiklerini şahsıma ifade etmişlerdir. Bu meyanda stratejimizi “Ünye-Akkuş- Niksar karayolu” kurultayı düzenleyerek ardından belirlenecek heyetle Ankara’ya gidilmesi hususunda bir çalışma yapılmasına karar verdik. Önümüzdeki günlerde bu kurultayın sekretarya ve organizasyonun teşekkül ettirilerek uygun bir zamanda hayata geçirmeyi planlamaktayız. Bu konudaki en ciddi argümanımız:<<Bu yolun ilçeleri birbirine bağlayan basit bir yol olmayıp, iç Anadolu Bölgesini Kara Denize Bölgesine bağlayan en kısa ve en optimum yol olmasıdır.>>

Site Yönetimi Görüşü 

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN HABERLERİMİZİ VE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİĞİ YAZIYI DEFALARCA OKUDUK AKKUŞ'UN SAHİBİ YOK DİYENLERİN, AKKUŞ'A SAHİP ÇIKILMIYOR DİYENLERİN OKUYACAĞI GÖRÜŞÜMÜZ AÇIKLAYAN YAZIMIZI GÖRMEK İÇİN HABERİN DEVAMINI OKUYUNUZ

Zaman zaman bize gelen yazılarda şu cümleye sık sık rastlarız.

"Ünye-Akkuş yolu çok bozuk yada köy yolları çok çamurlu bıktık artık. Zaten bu Akkuş'un sahibi yok, Akkuş'a sahip çıkan yok"

Belediye Başkanımızın yazısını görünce bu cümleyi kullananlara geçmiş olsun diyoruz. Yazıyı okuyunca bizlerde daha iyi anladık ki. Akkuş'a sahip çıkanlar var. Akkuşluları düşünenler var. Hatta Başkanın yazısından çıkardığımız sonuca göre İlçemizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşları ile diğer kuruluşlar dimdik ayakta ve her kuruluş görevlerini gayet iyi biliyor ve elindeki imkanlar doğrultusunda en iyisini yapmaya çalışıyor. Tüm kurumları tebrik ediyoruz. Akkuş İnternet Sitesi Yönetiminin küçük bir ricasını da yerine getirmeleri arzu ediyoruz. Sizlerden istediğimiz: lütfen ama lütfen elinizden gelenin bir fazlasını, biraz daha fazlasını yapmanızı istiyoruz.

Site Yönetimi olarak bizlerin de bazı takıntıları var. Bir türlü bu takıntılardan kurtulamıyoruz nedir bunlar

Tüm Akkuşluların Birlik ve beraberlik içinde olmalarını istiyoruz.

İlçemizdeki Kamu Kurumları ile diğer kurumların birlik ve beraberlik içinde dayanışma ve koordine içinde olmalarını istiyoruz.

İlçemizdeki Kurumlar ile Akkuşlu ve Ordulu siyasilerin, Belediye Başkanlarının Akkuş ilçesi ve köylerine hizmette dayanışma içinde olmalarını istiyoruz.

İlçemizdeki Siyasi Parti İlçe Teşkilatlarının Akkuş İlçesine Hizmette dayanışma içinde birlik ve beraberlik içinde olmalarını istiyoruz.

Bunlar ve bunlara benzer kurumların, idarecilerin, siyasilerin, hizmet alımında katkısı olan her ferdin ve kuruluşun idarecilerinin ve ilgili kişilerin El ele, Akkuş'a hizmet için el ele gönül gönüle vererek ellerini kaldırdıklarını görmek ve bu dayanışmanın, bu birlik ve beraberliğin resmini çekmek istiyoruz. Ancak aceleye gelmeden saatlerce her cepheden, her yandan doya doya bu manzarayı seyretmek istiyoruz. Bu Beraberliğin bozulmaması için en etkili yapıştırıcı ile elleri birbirine bağlamak istiyoruz. Yada öyle bir dua etmek istiyoruz ki bu eller sık sık birbirini tutsun, Birlik olsun, dayanışma olsun. Hazır konu açılmışken Site Yönetimi olarak bizlerde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bize sorarlar sizlerin bizden bir isteğiniz var mı diye genelde yok deriz. Ama bu sefer var. Tek isteğimiz yukarıda belirttiğimiz gibi bir araya gelip el ele vermenizi ve görev icabı bu birlik ve beraberliğin resmini çekmek istiyoruz. Bu resmi bize çok görmezsiniz değil mi? Sayın Kaymakamım, Sayın Akkuş Belediye Başkanım, Belde Belediye Başkanlarım, İlçemizdeki Siyasi Parti Teşkilatları Başkanları, İlçemizdeki tüm kamu kurumları idarecileri, Kooperatifler, Birlikler, Odalar, Vakıflar, Dernekler daha ismini sayamadığımız kurum ve kuruluşlar altını çizerek tekrarlıyoruz. Akkuş'a Hizmet için bir araya gelip, el ele vermeyi, gönül gönüle vermeyi, elleri havaya kaldırmaya var mısınız. Ancak bu manzarayı bozmadan bizlerin de bu birlikteliği unutmamak ve daima hatırlamak için resim çekmemize müsaade etmeniz bizim için en büyük gurur kaynağı olur. Bunu yaparsanız çok seviniriz. Bu dayanışmayı koordine edecek kişiler olduğunu çok iyi biliyoruz.

Evet üstteki belirtilen konularda, site yönetimi olarak bizim takıntılarımız. Bir türlü bu takıntılardan kurtulamıyoruz. Bunun ilacı var mı, ilacını bilen varsa lütfen bizlere yazsın

Ünye-Akkuş-Niksar yolu yapılması için ilçemizdeki ilgili kişi ve kurumların konuyu takip ettiklerini Belediye Başkanımızın yazısından öğrendik. Çok sevindik, gururlandık, Yol konusunda defalarca yapılan eleştirilere de cevap olmuş oldu. Kurumlar çalışmalarını Akkuş İnternet Sitesi ile paylaşmazsa Akkuşlum nereden bilecek o kurumun çalıştığını, konu hakkında da bilgisi olmayınca en sertinden yapacak eleştirisini, ama çalışmalar anlatılınca bu sefer eleştiri yerine nasıl yardımcı olabilirim düşüncesi hakim olacak ki bu bağlamda Başkan EFİL, çalışmalarını anlatınca eleştiri yerine tebrik alacaktır.

Meslek Yüksek Okulu konusunda da Başkanın ve diğer kurumların dayanışma içinde olduğunu okumak bir başka gurur kaynağı oldu. Gerçi Yol konusu, Sağlık konusu, Meslek Yüksek Okul konusu mercek altında ve ilgili kişi ve kurumların takibi altında olunca olan bize oluyor ya neyse, nasıl mı biz site yönetimi olarak bu konularda bol bol haber yapıyorduk. İlgilenmiyorlar diye, düşünmüyorlar diye ancak şimdi anladık ki düşünen de varmış, ilgilenen de varmış. Birde kurumlar koordineli  değil diye haber yapıyorduk. Okuduk gene Başkanın yazısında kurumlarda koordineli çalışıyormuş. Birimler ve kurumlar arasında birlik beraberlik, dayanışma varmış, o kısımdan da haber yapacak alan kalmadı. Ama üzülmüyoruz bu konularda haber yapamadık diye biz gene haber buluruz hem de en iyisinden, nasıl mı bu seferde yapılan çalışmaları ve devamında gelecek güzel, başarılı hizmetleri haber yaparız. Desenize gene habersiz kalmayacağız. Hem de sevinçten güzel ilçemize hizmet geldiği için gururlanarak haber yapacağız. Sözü fazla uzatmadan yaşasın Akkuş Birlik ve Beraberliği, yaşasın hizmetlerin gelmesi için çaba gösterenler, Sayın başkanım en güzel haberlerden bir tanesini yayınladığımız için ve Konulara hakim Belediye, Ak Parti İlçe Teşkilatı, Kamu kurum ve kuruluşlarını duyucunca sevinç olduk. Guru duyduk. Böyle güzel haberleri yapmak bizlere zevk verdi. Teşekkürler Site Yönetimi  

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar