1 Ekim 2022 Cts

BELEDİYE BAŞKANI LÜTFİ EFİL VE BERABERİNDEKİ HEYET SALMAN YOLU VE CİNGİLLİ KÖPRÜSÜNDE İNCELEMELERDE

{mosimage}{mosimage}

“Lütfi Efil ve Beraberindeki Heyet, Salman Yolunda İncelemelerde Bulundu”

 

            Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL, KÖYDES projesi kapsamında yapımına hız kazandırılan Salman-Akpınar-Seferli-Akkuş Grup yolundaki çalışmaları yerinde incelemek üzere İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet DUMAN, Hamdi GÜL ve Ak Parti eski İlçe Başkanı Hüseyin TÜRK ile birlikte yol güzergahı ve İhale kapsamındaki yol çalışma alanlarında bir dizi incelemelerde bulundu.

 

                                            {mosimage}

 

            2006 yılında 9 km lik bir kısmının yeniden açım, ayrıca alt yapı, menfez ve köprülerinin ihalesi yapılan ve yaklaşık iki ay  önce çalışmalarına başlanan  yolun  yüzde yetmiş oranında bir bölümünün bitirildiğini,geriye kalan kısmının ise en kısa sürede bitirileceğini söyleyen Başkan EFİL,

özellikle kış aylarında olumsuz hava şartları nedeniyle bölge halkının ilçe ile olan ulaşımında birçok sıkıntı çektiğini ve bu yolun ulaşıma açılması ile üç belde ve birçok köyün ilçe ile olan bağlantısının daha kolay sağlanacağı açık bir gerçektir. Bu bağlamda Akkuş Belediyesi olarak bu yolun yapımında üzerimize düşen her türlü fedakârlığı sonuna kadar yaptığımız gibi bundan sonrada yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

              Başkan Lütfi EFİL,Grup yolundaki incelemelerinin ardından ilçemiz Çukurköy-Ketendere ve civarındaki köyleri, Salman-Akpınar-Seferli Beldeleri ile civar köyleri, yapımı devam eden grup yolu üzerinden birbirine bağlayacak olan Cingilli köprüsü inşaatında da incelemelerde bulundu.

            Söz konusu grup yolunun yaklaşık 20 bin kişiye hitap ettiğini belirten Efil,bundan sonraki hedeflerinin bu yolun standardının yükseltilmesiyle birlikte, Seferli ile Ormancık Sapağı arasının da genişletilmesi olacağını,böylelikle her üç belde ve hinterlandındaki köylerin daha kısa mesafe ve daha kaliteli yollarla ilçelerine ulaşacaklarını ifade etti.

 

                                          {mosimage}

             Başkan Efil ayrıca,Akkuş İlçemize yapılan tüm çalışmalarla ilgili olarak emeği geçen herkese teşekkür etti ve bu çalışmaların göstergesinin, ilçemizin gelişmişlik endeksinde üst sıralarda yer alarak görüleceğini söyledi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar