18 Mayıs 2024 Cts

Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları Yetkilileri Televizyonda Programa Katılmak İçin Ne kadar Para Ödüyorlar

Sitemize gelen bilgilerden, Televizyonlardaki Programlara Katılmak İçin Epeyce Para ödendiği Şeklindeki Fısıltılar gün geçtikçe artmaktadır.

ORDU İLİNDEKİ

YEREL TELEVİZYONLARDAKİ PROGRAMLARA KATILAN

BELEDİYE BAŞKANLARI, BELDE BELEDİYE BAŞKANLARI

VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI

PROGRAM BAŞINA NE KADAR ÜCRET ÖDEMEKTEDİRLER?

Seçimler döneminde reklam amaçlı olarak ildeki yerel televizyonlardaki programlara katılan siyasilerin epeyce yüksek miktarda para ödedikleri bilgileri bizlere sık sık ulaşıyordu. Seçim döneminde Akkuş’un evlatlarının uzun uğraşlarla hazırlamış olduğu Akkuş İnternet Sitesine reklam amaçlı bir kuruşu bile çok gören sayın siyasilerimizin, televizyonlara ödedikleri miktarları bilmekteyiz. Herkesin canı sağ olsun. Zaten bu tür konuları da sık sık gündeme getirmiyoruz.

Ancak, bu konularda şikayetler artınca, hizmet için ayrılan ödenekler yerel televizyonlara giderse işte burada konu Akkuş İnternet Sitesinin gündemine girer. Zaman zaman sitemiz yönetimi arayan kişiler,

"Akkuş İlçesinde son dönemlerde yerel televizyonlarda boy göstermek gelenek haline geldi. Hizmete bakıyorsun ortada bir şey yok. Hizmet istiyorsun ödenek yok deniyor. Ancak ödenek yok diyen yetkili kişilerin televizyonlara çıkmak için ödenek bulduklarını görüyoruz. Bu kişiler bu ödenekleri ceplerinden mi karşılıyorlar? Yoksa kurumlara ve belediyelere hizmet için gelen ödenekten mi karşılıyorlar? merak ediyoruz? Sizlerde Akkuş’a hizmet adına bir hizmet yapıyorsanız lütfen bu konuları gündeme getirin"

Şeklinde, kişiler bizlere rahatsız oldukları konuyu belirtiyorlar. Bu kişiler adına ve Akkuş İnternet Sitesi adına bizlerde soruyoruz.

Ordu ilindeki yerel televizyonlardaki programlara çıkmak için hangi belediye başkanı ne kadar ücret ödedi? Bu ücreti kurum bütçesinden mi yoksa cebinden mi ödedi?

İlçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları televizyon programlarına katılmak için ne kadar ücret ödedi?

Reklam ve tanıtım elbette çok önemli ama ülkedeki mali kriz ortamında bu tür faaliyetler ertelenemez mi?

Yeterli miktarda olmayan kurum ödenekleri reklam ve tanıtım yerine hizmet konularında değerlendirilmesi daha etkin olmaz mı?

Geçen senelerde bir Belde Belediye Başkanı "Ordu’dan bir televizyoncu geldi. Bize o zamanki para ile 4 milyar verirsen beldenin resimlerini çekeriz. Sorunlarını çekeriz. Beldeyi tanıtırız demişti. Bende o televizyoncuyu kabul etmedim. Çünkü onlara vereceğim para ile beldeme hizmet yaparım" demişti. Peki o belde belediye başkanı ne kadar dayandı bu savunmasına, seçimlerde televizyona çıkmışmıdır. Seçimlerden sonra televizyona çıkmışmıdır ve ne kadar ücret ödemiştir. Bu bilgilerde bizde kalsın.

Elbette Televizyonlar reklam ve tanıtım konularında çok etkili ancak, 1 saat yayınlanan bir program ve belki hiç bir zaman gösterilemeyecek bir program için ödenen paranının çok cüzi bir miktarı ki senelik 200 TL ücret ile Akkuş İnternet Sitesi tercih edilse ve yapılan çalışma sadece bir saat değil. Ömür boyu sitede yayında olsa daha iyi olmaz mı? Akkuş’un Akkuş olması için en önemli etken NE ZAMAN Kİ AKKUŞLU KENDİ ÖZ EVLATLARINA SAHİP ÇIKARSA İŞTE O ZAMAN HER ŞEY ÇOK FARKLI OLACAKTIR.

Bir konunun daha altını çizelim ki? Kurumlara gelen ödenek hizmet alanında kullanılacak ise lütfen o şekilde kullanılsın. Sitemize de illa reklam verilecek diye de bir konu yok. Ama reklam için ödenek ayrılmış ise neden önce Akkuş İnternet Sitesi düşünülmesin.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar