4 Mart 2024 Pts

Belediye Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarları İle Sivil Toplum Kuruluşlarına Sesleniyoruz. Bir Konuda kararınızı açıklamak durumundasınız.

Lütfen Bu Haberi Okumadan Geçmeyelim

Belediye Başkanları,

Köy ve Mahalle Muhtarları İle

Sivil Toplum Kuruluşlarına Sesleniyoruz

 Bir Konuda kararınızı açıklamak durumundasınız.

Son bir haftadır siteyi yakından takip edenler herhalde farkına varmışlardır.

Sitemizde 12 yıldır yayında olan, Belediye ve belde belediyeleri tanıtım sayfaları ve beldelerden haberler sayfası görüntülenmemektedir.

32 köyü tek tek tanıtığımız köy sayfaları ve köylerden haberler sayfaları görüntülenmemektedir.

32 mahalleyi tanıtımız sayfaları görüntülenmemektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarını tanıttığımız sayfalar görüntülenmemektedir.

Akkuş adına kurulan Dernekleri tanıtığımız Dernekler sayfalarımız görüntülenmemektedir.

Haberleri verdiğimiz haber başlıklarının içinde sadece Siteden Haberler başlıklı sayfa yayında olup, diğer sayfalar görüntülenmemektedir.

Bu konuların farkına varan bir çok kişi, gerek telefon ile gerek ise webmaster@akkusilcesi.com mail adresine yazarak neden böyle bir uygulama olduğunu sormaktadırlar.

Site Yönetimi olarak konu defalarca masaya yatırılmış ve defalarca değerlendirilmiştir. Şu yargıya varılmıştır. Yukarıda sözü edilen ve yayında olmayan bu sayafalar 12 senedir yayında kaldığı sürece Hiç bir Belediye ve Belde Belediye Başkanından plaket ve A4 kağıdına yazılmış bir cümle teşekkür almadığı (Lütfi EFİL'in Akkuş Belediye Başkanlığı Yaptığı Her Dönemde Sitemiz Plaket Ödülü ile ve yazılı olarak ödüllendirilmiştir.) tespit edilmiştir.

12 Senedir, Hiç bir köy muhtarından ne bir plaket nede bir cümle yazılı teşekkür sitemize layık görülmediği tespit edilmiştir.

İlçedeki kamu kurumlarının hiç birinin 12 yıldır sitemize ne bir plaket nede bir cümle yazılı teşekkür belgesi vermediği tespit edilmiştir.

Akdatder ve Çayırlan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hariç hiç bir dernek 12 senedir ne bir plaket nede bir cümle yazılı teşekkür belgesini sitemize layık görmedikleri tespit edilmiştir.

Bir konuda iki şık olması genellikle beklenilmektedir. Bu şıkları sitemiz için düşünürsek, Sitemizin Belediyeler, beldeler, köyler ve mahalle muhtarlıkları, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve ilçemizdeki kamu kurumları olmak üzere bu kurumlar için yapılan haberler ve sitemizin çalışmaları ya olumlu bulunur ve olumlu değerlendirilerek ödüllendirme yöntemine gidilir. Yada beğenilmiyorsa, beğenilmediği ifade edilir. En azından site yönetimi iki sonuçtan birini beklemektedir.

Yapılan haberler ve tanıtım beğenilmiyor ise haber yapmaya devam etmenin bir mantığı olmasa gerek.

Yapılan haberler beğeniliyor ve tanıtım çalışması olumlu bulunuyor ise site yönetiminin en azından bir plaket, yada a4 kağıdına yazılan teşekkür cümleleri ile motive edilmesi gerekmiyor mu?

Yukarıda sayılan kurumların ve kuruluşların hangi tavıları alacakları konusunda kararlarını verene kadar sitemiz bu kuruluşların haberlerini ve sayfalarını yayınlamama doğrultusunda karar aldıklarının bilinmesinde yarar vardır.

Site yönetimi bu sayfaları tekrar yayına sokma düşüncesindedir. Ama bu kararın verilmesinde Belediye-Belde Belediye başkanları, Köy ve Mahalle muhtarları, ilçedeki kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ile derneklerin verecekleri kararlar etkin rol oynayacaktır. Kararını açıklayan kuruluşun sayfaları yayına açılacaktır. Akkuş İnternet Sitesi sizin için bir anlam ifade etmiyor ise yada Akkuş İnternet Sitesi Akkuş ve Akkuşlular için bir anlam ifade ediyor ise herkes görüşünü açık açık söyleyecek. Ödül layık görüyor ise değerlendirecek. Sayfanın yayınlanmasını istemiyor ise, bunuda açık seçik söyleyecek.

Bu sitede kimse ücretli görev yapmıyor. Herkes gönüllü olarak görev yapıyor. Sitede yayınlanan reklamların ücreti ise inanın sitenin masraflarına yetmiyor. Dolayısı ile kimsede bu site yönetimini sanki bu iş onların görevleri, mecburi yapacakları bir iş olarak görmemeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Biz her sayfayı yayınlamaya hazırız ya sizler hazırmısınız. Siteyi takip edenlere hep sesleniyoruz. Üzülecek ise hep birlikte üzülelim. Sevinecek isek hep birlikte sevinelim. Çünkü Akkuş İnternet Sitesi ekibi ile takip edenleri ile bir ailedir.

Yukarıda saydığımız kuruluşlar konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması göndermeleri halinde sitemizde yayınlanacaktır.

 

Site Genel Sekreteri

S. Rabia DOĞAN

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar