15 Haziran 2024 Cts

Belediye Başkan Adaylarının İsimleri Enver YILMAZ’ın Cebinde MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, AK Parti Adayı Enver Yımaz’ın kendi partisinin aday adaylarıyla dalga geçtiğini ileri sürdü

Ordu'da Seçimi Kazanmak Çok Kolay Olmayacak

Belediye Başkan Adaylarının İsimleri

Enver YILMAZ'ın Cebinde

MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Cemal Enginyurt

AK Parti  Adayı Enver Yımaz'ın

kendi partisinin aday adaylarıyla

dalga geçtiğini ileri sürdü.

Fatsa Mir Kuzey Gazetesi'ne açıklamalar yapan Enginyurt, AK Parti İlçe adaylarının isimlerinin Yılmaz'ın cebinde olduğunu söyledi.

 MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, , AK Parti  Adayı Enver Yımaz'ın kendi partisinin aday adaylarıyla dalga geçtiğini ileri sürdü.

 

Enver Yılmaz'ın, AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylarını Ordu programlarında meydanları doldurmak için kullandığını ifade eden Enginyurt: "Enver Yılmaz, mavi boncuk kimdeyse onu aday göstereceğim anlayışıyla herkese mavi boncuğun kendinde olduğunu düşündürerek böylelikle o meydanlara gelmesini sağlamış ve siyasi bir rüşvet olarak kullanmıştır. Yani aday adaylarının tamamı umutlandıkları için, 5'er 10'ar araçlık konvoylarla programlara katılım sağlamışlardır. Enver Yılmaz'ın gücü ve cesareti olsaydı Ordu'ya gelmeden bir gün öncesinden 19 ilçenin belediye başkan adaylarını ilan eder, programlarında da otobüsün üzerinde adaylarıyla birlikte konuşma yapardı. Bu da güzel bir siyaset örneği olurdu. Hem 19 belediye başkanı tanıtırdı, hem de toplumdaki karşılıklarını analiz ederdi. Ancak 147 aday adayının getireceği insanlarla meydanları doldurmak daha cazip geldi. Şimdi 19 aday açıklandıktan sonra geriye kalan 128 arkadaşımız herhalde bana düşman olmayacak" dedi.

 

"Kirli yorganı almak istemiyor"

Başbakan Erdoğan'ın Ordu'da herhangi bir başarısızlık durumunda sorumluluk almaktan kaçındığını iddia eden Enginyurt, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "19 ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağı Enver Yılmaz'ın kafasında ve elindeki dosyada hazır. Enver Yılmaz, kimi belediye başkan adayı yapacağını belirlemiş, planlarını yapmış ve Ordu'ya gelmiş. Nitekim kendisine yakın olanlara da alttan alta çalışmalarını yapmaları talimatlarını vermiş. Bütün bunları belli olmasına rağmen Enver Yılmaz tiyatro oynayarak, 147 aday adayıyla resmen dalga geçiyor. Aday adaylarının uykularını kaçırmaktan, rahatsız etmekten zevk alıyor. İnsanlara mertçe 'seni aday yapmayacağım' demek çok mu zor? Başbakan da Ordu ziyaret programında gelsin açıklasın. Neden açıklamıyor? Çünkü burada bir başarısızlık olması halinde üzerine sorumluluk almak istemiyor. Anketlerde AK Parti'nin Ordu'da yerlerde süründüğünü gören Başbakan kirli yorganı üzerine almak istemiyor.

 

"Hangi yüzle yola çıkacak?"

AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol'u dinledim, Enver Yılmaz'a methiyeler düzüyor. Aynı Hüseyin Akyol değil miydi, bayramlaşma töreninde Enver Yılmaz'ı odaya aldırmayıp korumalarla kovduran ve bayramlaşmayan, yine Hüseyin Akyol değil miydi parti binasını İdris Naim Şahin portreleriyle donatıp, diğer fotoğrafları kaldırtan, yine O değil miydi Enver Yılmaz'ı İl Özel İdaresi açılışında tanıtmayan, ismini söyletmeyen? Ordu'ya en doğru aday İdris Naim Şahin'dir deyip, diğer adayların doğru olmadığını söyleyen Hüseyin Akyol değil miydi? Tersten okunduğunda diğer aday adaylarının doğru olmadığı anlamına gelmiyor mu bu ifade? Şimdi bu il başkanı hangi yüzle Enver Yılmaz'a doğru aday diyerek yola çıkacak? Enver Yılmaz hep başkalarını ezerek başarıya ulaşmıştır ancak bu sefer ki talihsizliği karşısında Cemal Enginyurt olmasıdır. Biz, bedel ödemeye alışmış bir siyasi hareketiz, hayatta hiçbir şeyden çekinmeden inandığımız davayı savunan bir partinin dava adamlarıyız, biz, her bedeli ödemeye hazırız. Enver Yılmaz da bedel ödemeye hazır olsun.

 

"Bizim için avantaj oldu"

Enver Yılmaz'ın aday olması MHP açısından çok büyük bir avantaj olmuştur. CHP ya da Seyit Torun açısından bir avantaj olduğunu zannetmiyorum. Her ikisinin de Ulubey ilçesinden aday olması münasebetiyle birbirlerinin oylarını bölecekler, etkisizleştirecekler. Bu ikisinin savaşından da aradan galip olarak MHP çıkacaktır. 19 ilçede adayını açıklayan ve en güçlü adaylarla seçime giden tek siyasi parti MHP'dir. AK Parti aday adayı çokluğuyla boğuşuyor, CHP'nin ise 14 ilçede adayını tespit edememiş durumda. En büyük ilçeler Fatsa ve Altınordu'da da adayları belli değil. Dolayısıyla bu kavgadan ben galip çıkacağım.

 

"CHP'yi hedef almıyoruz"

Bu seçimlerde CHP'de MHP'de AK Parti'nin oyarına ortak olmalıdır. Yani iki partinin de yapması gereken şey, AK Parti'nin oylarını aşağıya çekmektir. AK Parti'ye oy veren insanlarımızı etkilemek, onlarla birlik olup, o insanların oyunu alabilmektir. Yoksa 2011 seçim sonuçlarına baktığımızda 250 bin oy AK Parti almış, CHP ve MHP'nin toplam oyları ise 140 binde kalmış. Demek ki Ordu Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak için MHP'de CHP'de bu 250 bin oyu aşağıya çekmek için çalışmalıdır. Bu noktada da en şanslı olan MHP'dir. Çünkü AK Parti'ye oy verenlere sorulduğunda, eğer AK Parti'ye oy vermezse %77 oranında MHP'ye oy vereceklerini söylüyorlar. Yani AK Parti seçmeni CHP'ye oy vermiyor. Bu insanların siyasi olarak ikinci tercihleri MHP'dir. Bu nedenle MHP o tabanla birleşerek Ordu Büyükşehri almaya talip oluyor. Biz, CHP'yi hedef almıyoruz. Seçimi kazanmak için yapılacak tek şey, AK Parti'ye oy veren vatandaşlarımızın gönlünü fethetmek. Ayrıca MHP, DP, BBP, ANAP, AP, CHP gibi siyasi partilere mensup olup da AK Parti'ye oy veren insanlar hızla geri dönüyorlar. AK Parti erimeye başlamıştır."

Kaynak: Ordu gazete

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar