16 Haziran 2024 Paz

Beklenen Müjdeli Haber ve Telefonlar Akkuş’ta Ne Yazık ki Olmadı. Salman’a Sürekli Duracak PTT Görevlisi ve Ambulans Sözü ile Akkuş Yetindi.

Akkuş'un İstekleri Sonraya Kaldı

Beklenen Müjdeli Haber ve Telefonlar

Akkuş'ta Ne Yazık ki Olmadı

Salman'a Sürekli Duracak PTT Görevlisi ve

Ambulans Sözü ile Akkuş Yetindi

05 ve 06 Şubat 2014 tarihlerinde seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver YILMAZ Akkuş ilçesinde 2 gün kaldı. Beldeleri ve köyleri dolaştıktan sonra Akkuş ilçesinde bir dizi temaslar yaptı.

Akkuş İnternet Sitesi olarak bizler Sayın Enver YILMAZ'dan 3 konuda hemen çözüm bekledik. Ama ne  yazık ki; hemen çözüm olacak sonuçlar ve müjdeler çıkmadı

Peki ne istedik. Ne oldu

1. Akkuş'a Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi 2014 yılı eylül ayında eğitim ve öğretime başlasın istedik. Bu konuda bir sonuç çıkmadı.

2. Akkuş İlçesindeki tüm grup yollarının 2014 yılında tamamının asfaltlanması için söz verilsin dedik. Bu Konuda da sonuç çıkmadı.

3. Akkuş yeni bir devlet hastanesi yapılsın. En az 4 Uzman Doktor devamlı görev yapsın dedik. Bu konuda da sonuç çıkmadı.

Hangi sonuç çıktı

Vaadler dışında; Salman'a sürekli Salman'da görev yapacak bir görevli atanması sözü

Vede Akkuş Devlet Hastanesine bir ambulans verilmesi sözleri çıktı. Akkuş'a Ambulans gelince eski ambulans ise Salman verilmesi konuşuldu

Kızılelmalı’lara da bir söz vererek, Kızılelma ile Akkuş merkez arasındaki yolu sıcak asfalt yapacaklarının sözünü verdi.

Belde belediyelerinde çalışan, sözleşmeli, taşeron hiçbir işçi arkadaşımızın yeri değiştirilmeyecek. İşten çıkartılmayacak. Hepsinin güvencesi Enver Yılmaz’dır” şeklinde konuştu.

 

Hepsi bu kadar. Ne istedik ne verildi. 

Hayırlısı olsun.

Seçim ola hayır ola bakalım zaman ne gösterecek.

Related Articles

5 YORUMLAR

  1. Bizim insanımızda bu duyarsızlık olduğu müddetçe akkuşta hiç bir hizmet olmaz çünkü hakkımızı aramayı bilmiyoruz ilçeyeye bir bakan olsun milletvekili olsun geliyor biraz nutuk atıyor bizde afedersiniz koyun gibi dinliyoruz adam konuşup gidiyor sesimiz onlar gittikten sonra çıkyor o zamanda iş işten geçiyor.ben sakaryanın küçük bir ilçesi olan Karapürçekte oturuyorum buranın köy yollarını bırak yayla yolları bile asfalt niye burda halk hakkını sonuna kadar arıyor bir milletvekili bir söz vermişse o sözü yerine getirmeden oraya gelmiyor gelirsede açılışa geliyor.ben kendi gözlerimle gördüm adamlar parka gelip nutuk atan milletvekilini tabiri çaizse ……………. gönderdiler çünkü o insan milletin oyuyla oraya geldi hizmet etmek zorunda.anlayacağınız biz senelerdir kandırılıyoruz kandırmaya da devam ediyorlar.SAKARYADAN herkese saygılar.

  2. Burada suçluyu yada suçu etrafımızda aramayalım aksine bir akkuşlu birey olarak kendimizde arayalım neden mi? çünkü her seçimde olduğu gibi ağzımıza bir kaşık bal çalıp bir dahada ugramıyorlar ne akkuşa nede unutulmuş köylerine.Ben bu güne kadar akkuş ilçesinde yönetime talip büyüklerden gerek bu sitede olsun gerekse başka sitelerde yada başka yayın organlarında olsun akkuşun ve köylerinin geleceğine yönelik halkın karşısına hiç bir plan yada proje ile çıktıklarını hatırlamıyorum eger yanılıyorsamda şimdiden özür dilerim.Neden akkuş ilçesinin ve köylerinin gerçek sorunları dile getirildiğinde herkes körleri ve sağırları oynuyor,gerçek sorunlar ve ihtiyaçlar gerek bu sitede gerekse başka yayın organlarında defalarca dile getirildi destek arandı ama hep görmezlikten geldik.Büyük şehirlerimizde sivil toplum örgütleri olsun derneklerimiz olsun kalabalık gurupları bünyesinde barındırıyor peki şu seçim arifesinde ilçemiz ve köylerimiz için siyasilerden yada adaylardan ne gibi taleplerde bulunuldu.İnsan sevdiğinin kıymetini ya öldüğünde yada gittiğinde anlarmış…bizde galiba akkuş ilçesi kaderine terkedildiğinde anlayacağız o zamanda kimseyi suçlama gibi bir hakkımız olmayacak.Onun içindir ki iş işten geçmeden şu üstümüzdeki ölü toprağını serpelim üzerimizden gurbetteki ve ilçemizdeki vatandaşlarında desteğiyle ilçemize sahip çıkalım.Amacım burada birilerini kırmak yada suçlamak değil,ben inanıyorum ki akkuş halkı her şeyin farkında ve kendileri için,akkuş ilçesi için kim canla başla çalışacaksa o kazanacaktır.Şimdiden aday olan tüm siyasi büyüklerime başarılar dilerim umarım kazanan AKKUŞ olur 🙂

  3. Akkuşlu böyle davranmaya devam ettiği sürece bunlarla yetinmeye avunmaya geri kalmayı hak eder. Akkuşlunun beklentileri nelerdi neler vaad edildi. Akkuştan giden kurumların geri getirilmesinde, yeni okulların açılmasında istihdamda köylünün kalkınmasında göçün önlenmesinde, bunların hiç birinden söz edilmedi. Tabiki gelen siyasilerde kendi ezberlediklerini konuşup gidiyorlar. Onlarda haklılar hemde iyice haklılar çünkü kimse ne isteyeceğini bilmiyor. Yeni ambulans sözü veriyor etraftakilerde bunu alkışlıyorlar. Sen bi sorsana Akkuşta hastanemi varda ambulansdan bahsediyorsun diye donanımı yok doktoru yok ameliyathanesi yok yolu yok, geçen yıl babamın yüksek tansiyonu var akkuşta düşüremedile bir gecede hem niksara hem ünyeye götürdüm kendi arabamla bu çok vahim bir durum acil durumlarda hemen ya ünyeye yada niksara göderiyorlar yollarda malum yetişene kadar …. Acilen askerlik şubesinin ve ceza evinin yeniden geri getirilmesi gerekir. Askerlik çağına gelmiş Akkuşlu gençlerimizin ünyeye gidip muayene olacak paraları yok, çünkü Akkuşta iş yok aş yok. UYAN EY AKKUŞLU KADERİNİ DÖRT BEŞ YILDA BİR AKKUŞA GELEN SİYASİLERİN ELİNE BIRAKMA İSTEMESİNİ ALMASINI BİL. Saygılarımla.

  4. Saygıdeğer Akkuşlu abilerime kardeşlerime sonsuz saygılar sunuyor hayırlı sabahlar diliyorum Ben Akpınar köyü merkez mahallesindenim benim köyüm 25 yıllık belediye salman gene öyle galiba seferli 20 yıl olması lazım bu beldelerimizin yolları ben 37 yaşındayım malesef 37 yıldır böyle yazık değilmi bu beldelerde yaşayan insanlara ilçemiz AKKUŞ İlimiz ORDU ALLAH aşkına bize il ilçe hizmet vermeyecekte kim verecek dünden bugüne ilçemiz ve ilimiz bize ne hizmet vermiş yolumuz yok doğru dürüst suyumuz yok bizde varsada salman ve seferlide yok hastane dersen ilçedede yok köylerimizde bir vatandaşımız hasta olsa hastaneye gidene kadar ya ölüyor ya sakat kalıyor biz buralarda siyaset yapamayız kim bize hizmet getirecek sn seyit torunmu ona oy verelim yok sn enver yılmazmı ona oy verelim AKKUŞtada aynısı olmalı bölgemizin en çalışkan başkanı kimse ona oy verilmeli bence Nasıl olsa ben kazandım Banane köylerin yollarından suyundan hastanesinden demeyecek bir aday olmalı ben akkuştan akpınara 1,5 saat te gidiyorum peki kaç km 28 ilküvezden akpınara 45 dakika en az peki burası kaç km asak camiisinden sonra 13 km yazık değilmi bu insanlara ömrümüz bu köylerin vatandaşları olarak hep çilemi olacak seçilecek başkanlarıma ricamızdır lütfen şu üç beldenin şimdi ileçmizin mahallesi oldu yollarınına ve insanına değer verin oralarda yaşayanlarda sizlerden rusyadan gelmedik öyle bile olsa hizmet nimet anlayışı ile hareket esas olandır ellerinizdeki imkanları koltukta oturarak değil vatandaşa hizmet ederek kullanmanızı sizlerden çok rica ediyor saygılar sunuyoruz sürçü lisan ettiysek af ola SAYGILAR SEVGİLER SUNARIM / ALİM BULUT

  5. Dün Enver Yılmaz Çayıralandaydı..yanında kızılelma belediye başkanı ve 3-5 tane yandaşı.. çayıralanda durupta derdiniz varmı nedir diye sorma zahmetini bile göstermediler..çünkü halk tarafından ilgi ve alaka yoktu.. bunun nedeni Enver Yılmaz değil tabikide Akkuş belediye başkanlığına adaylığını koydukları İsa Demirciydi…çünkü AKP nin seçimi kazanabilmesi için Akkuşta en son tercih edilmesi gereken kişi bu arkadaşımızdı..AKP ye bu konuda güvenenler hayal kırıklığı yaşamıştır…Ordu Büyük Şehir belediye başkanlığı için şans AKP den yana..ama ilçelerde yine hüsran yine hüsran…hayırlısı olsun..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar