17 Haziran 2024 Pts

Bayram GÖRÜR’den Teşekkür Mesajı

Acımı Paylaşan Tüm Dostlara Teşekkür Ediyorum

TEŞEKKÜR

Dostlarımızın ve hemşerilerimizin malumları olduğu gibi 20.10.2010 tarihinde ani bir kalp krizi neticesinde Sevgili Eşim şžehri, beni ve çocuklarımı derin bir acı içerisinde bırakarak, hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Bildiğiniz üzere "Kara haber tez duyulur." özdeyişinde olduğu gibi, hemşerilerim ve ülkemizin dört yanında yaşayan, şu anda yurt dışında bulunan ve birlikte mesai yaptığımız arkadaşlarım/dostlarım kara haberi alır almaz bana ulaştılar.

Üzgündüm, şaşkındım, ne yapacağımı bilmez bir haldeydim. Ne var ki birilerinin başıma dünya yıkılsa bile yaşam akıyordu. Bir taraftan baş sağlığı dileklerini dinlerken, diğer taraftan da şaşkınlığımı üzerimden atmaya, bir taraftan da önümdeki kalabalığa boş boş bakıyordum. Söylenenleri anlamaya çalışıyordum.

Böylesi durumlar da Akkuşluların, istedikleri zaman nasılda tek bir vücut gibi organize olabildiklerini, vefa ve dostluk duygularını bir sel gibi coşturduklarını gördüm ve gururlandım.

Bu duygular içerisinde debelenirken, Bakanımız Sayın M. Mehdi EKER telefonda baş sağlığı dileyip acımıza ortak olmuştur. Bu nazik ve ince ruhlu davranışı için kendisine saygılarımı sunuyorum.

Aynı şekilde Müsteşarımız Sayın Vedat MiRMAHMUTOğžULLARI'da acımı paylaşarak taziye dileklerini büyük bir nezaketle ifade etmiştir. Sayın Müsteşarımıza da saygılarımı sunuyorum.

Başta Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Ali KARACA, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, idari ve Mali işler şžube Müdürü, şžube Müdürleri, Meslektaşlarım, Mesai arkadaşlarım olmak üzere Bakanlığımızın çeşitli birimlerinde, her seviyede idareci ve çalışan arkadaşlarımız akın akın evimi ziyaret ettiler ve acımı paylaşarak yanımda oldular.

Ani gelen bu acıyı hafifletmek, bu acıya ortak olmak için Bakanlığımız dışında Hazine Müsteşarlığı ve T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğündeki dostlarımızda seferber oldular.

Bu yazıyı kaleme almak, benim için eşime yapmak zorunda olduğum görevim kadar önemliydi. Bu aynı zamanda onunda bana bıraktığı manevi mirasında bir sonucuydu. Onun söylediği gibi: " Her gün toplum içindesin, sen her zaman ölçülü, sabırlı ve sakin olmak zorundasın." Sözlerindeki duygudan hareketle acımı hafifletmeye çalışanlara seslenme ihtiyacı duydum.

Elim olayın bu kadar çabuk duyularak dalga dalga dost, arkadaş ve hemşerilerin arasında duyulması da beni şaşırttı.

Duyan her hemşerim, arkadaşlarım, dostlarım her konuda olduğu gibi bu konuda da beni yalnız bırakmadı. Gönlümden geçen şu dur ki; arayan hemşerileri ve arkadaşları bu yazıda isim isim saymak ve kayda geçirmektir. Hafızam bana ihanet eder de bazı isimleri unutursam diye endişe ettim. Dolayısıyla bu yazıda belirtmek istediğim halde hepsini saymak mümkün olmadı.

Bu nedenle hepimizin de hem yakından tanıdığı ve hepimizi temsil ettiğine inandığım isimlere yer vermek istedim. ilçe Belediye Başkanımız, Sayın ECZ. Ergüder EFiL"™e, Atatürk Orman çiftliği Müdür Yardımcısı Sayın Halis TüRKOОLU'na, Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Muzaffer çELEBi'ye, Kızılelma Belediye Başkanı Sayın isa DEMiRCi"™ye, Sevgili arkadaşlarım Sayın Necati DEMiRCi"™ye, ilçe Ziraat Odası Başkanı Sayın Ahmet KAYA'ya, Akdatder başkanı sayın Necdet DEMiR'e, çayıralan Derneğimizin Başkanı Sayın Azmi DURAN'a, Benim için bir Ağabey Kadar yakın kadim dost Sayın Kerim KARTLI'ya, Sevgili arkadaşım Salim DEMiR'e,Sayın Seyfettin KüçüK'e, Tarım ilçe Müdürü Azmi AşžçI'ya, Sayın Kadir Gül'e beni böyle bir zamanda yalnız bırakmadıkları için saygılarımı arz ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum.

Son bölümde öncelikle apartman komşularım olmak üzere, hemşeri, komşu ve akrabalarıma teşekkür ediyorum. Sevgili Babama, Kardeşlerime ve onların değerli eşlerine, yeğenlerime sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum. içimde patlayan volkanı söndürmek kolay olmayacak ama sizlerle bu acının da üstesinden gelirim diye ümit ediyorum.

Bu Elim ve keder dolu haberi internet sitelerinde paylaştıkları için ilçemizin internet siteleri www.akkusilcesi.com ve www.yesilakkus.com sitesi yetkililerine ve diğer iletişim araçlarında da haber yapanlara içtenlikle teşekkür ediyorum.

BAYRAM GÖRÜR

Site Yönetimi: Bayram Ağbey, tekrar başınız sağ olsun. Şehri yengeye rahmet dilerken, sizlerede sabırlar diliyoruz.

Bayram Ağbi, sevgili Ali Görür ve Tüm aile fertleri, Akkuş İnternet Sitesi Yapımcıları olarak İhsan ÇAM ve İhsan GÜNEŞ olarak eşlerimiz ile birlikte bizlerde Ankara'daki cenaze uğurlama merasimine katıldık. İş çıkışı cenaze evinde olduk ve bilindiği gibi saat 22.00 kadar herkes gibi bizlerde hazır bulunduk. Bunları neden yazıyoruz. Cenazede herkesin gördüğü gibi çok büyük bir kalabalık vardı. Sokak insan seli ile doluydu. İşte bu kalabalık insan topluluğunu haberciliğin de vermiş olduğu duygular ile gözlemledik. Peki neler gözledik.

Öncelikle Akkuşluların birlik ve beraberliğini tabiri caiz ise iyice gördük. Belki sokağı uzun süre meşgul ettik ama, bizler bu kalablık ile bir kez daha gurur duyduk. Akkuşluların bu birlikteliği için gurur duyduk.

Bayram ağbi yazında diyorsun ki, acı haber çabuk duyulmuş ki, yurt içinden ve yurt dışından arayanları duyunca ne zaman duyuldu diye şaşırdım diyorsun. Sayın Bayram Ağbi, seninde sitemiz kurulduktan sonra bizzat içinde olduğun ve bizlere destek verdiğin Akkuş İnternet Sitesi, Akkuş siteleri içinde cenaze haberini dünyaya duyuran ilk internet sitesidir. Keşke böyle bir haber yapma gereği duymasaydık. Çok değer verdiğimiz ve ani olarak aramızdan ayrılan Şehri yengenin bu acı haberini duyurmasaydık. Ama İlahi taktir tecelli edince elden bir şey gelmiyor. Bu acı olaydan sonra ise senin ve ailenin acılarınızı dostlarınızın paylaşmasının en doğal hakları olduklarını düşündüğümüz için haberi yapmak gereğini duyduk. İşte sitemiz haber yaptıktan sonra Dünya her köşesindeki Akkuşlular haberi okudu ve seni aramaya başladılar. Onlarca kişi ise bizleri arayarak senin cep telefonunu istedi. Önce vermek istemedik ama, arayanlar çok uzaktayız. Cenazeye yetişmemiz mümkün değil hiç olmaz ise telefon ile acılarını paylaşalım dediler bunun üzerine bizlerde senin telefonunu onlarca kişiye verdik. Sana ulaşmalarına vesile olduk.

Haberimizde de görüleceği gibi cenaze haberini yüzlerce, binlerce kişi okudu. Onlarca kişi yorum yazdı. Düşüncelerini haberin altına yorum olarak yazdılar. Ayrıca sitemiz ziyaretçi defterine de yazanlar çoğunluktadır.

Senin ve aile fertlerinin yüreklerinin Akkuş için ve Akkuşlular için attığını yakından bildiğimiz için, sizlere bu kadarcık bir desteğimiz olması en olağan bir görev olduğunu düşündük.

Bayram ağbi, bir çok kişilerin isimlerini yazmışsın. Ancak ağbi o kadar çok kişi katıldı ki, yazmakla bitmez. Akkuş'un her beldesinden, her köyünden kişiler vardı. Ankara dışında gelenler vardı. Tabiri caiz ise duyan herkes gelmişti. Bayram Hocanın, Ali Görür'ün ve görür ailesinin, şehri yengenin ne kadar çok seveni varmış. Belki sırası değil ama, senin belki bazı görüşlerine katılmayan bir çok kişi de, seni eleştirende cenazeye koşarak gelmiş. Söz konusu Akkuşlu kardeşinin acılı günü olunca, akan sular duruyor. Her şey unutuluyor. Saf saf, omuz omuza herkes sizlerin acılı gününü paylaşmak için sel olmuş gelmişti. İşte o kalabalığı öyle bir analiz ettik. Ve o gece Akkuşlular ile ilgili çooooooook gerçekleri öğrendik.

Cenazeyi otobüs bagajında değilde ambulans ile götürmen de inşallah Akkuşlulara örnek olur da, Akkuşluların cenazleri otobüs bagajında gitmezler. Bu duyarlı davranışınızdan dolayı sizleri ayrıca kutluyoruz. Şimdi bunu neden yazıyoruz. Kişi gurbette yaşıyordur. Cenazesi vardır. Ancak, maddi durumu iyi olmadığı için cenazeyi otobüs bagajında götürmek onun için uygun olabilir. Gerçi inşallah bu durumdaki kişilere de Akkuşlular yardımcı olurda onların cenazeleri cenaze aracı ile gider. Birde maddi durumu iyi olduğu halde alışkanlık mı? nedir bilinmez bu kişilerde cenaze aracı tutmayıp, cenazlerini otobüs bagajında götürüyorlar ya işte o zaman çok üzülüyoruz. Sağlığında bagajda yolculuk yapmayan kişi ölünce neden bagajda götürülür halen daha çözemedik. 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Acımızı ailece paylaşıp saygı değer Şehri GÖRÜR ablamızın mekanının cennet olmasını bütün kalbimizle Allah’tan diliyoruz. Kardeşiniz Ellez GÖRÜR ve ailesi.

  2. Sitenin değerli yöneticileri,Sayın İhsan ÇAM ve Sayın İhsan GÜNEŞ size, hem haber yaparak, hem de teşekkür metnine ilave ettiğiniz değerli görüşleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Belki sizlerden bir kaç yaş büyük olabilirim, ama akıl yaşta değil baştadır vecizesine uygun olarak insanların bana ulaşmasındaki katkılarınız için de ayrıca teşekkür ediyorum. Genç insanları tabii ki öncelikle hemşehrilerim olmak üzere hep destekledim ve buna iyi şeyler yapılmak kaydıyla vermeye de devam edeceğim. Cenazelerin taşınması olayı maalesef bir sorun bu konuda da birbirimize yardımcı olmaktan başka seçeneğimiz de yoktur. Bütün isimleri teker teker saymak bana da onur verir, takdir edersiniz ki sizisnde belirttiğiniz gibi bir insan seli vardı. İsimlerini sayamadığım tüm dost, hemşehri,arakadaş ve akrabalarımdan ayrıca özür diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar