14 Temmuz 2024 Paz

BAŞKAN LÜTFİ EFİL MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI KONUSUNDA GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLADI

 {mosimage}{mosimage}

AKKUŞ BELEDİYESİ

Basın Müdürlüğü, Başkan Adına Açıklamada Bulundu

Belediye Başkanımız sayın Lütfi EFİL,gündemdeki aktüalite ve belediyenin son çalışmaları ile ilgili olarak,Belediye Başkanlığı-Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla sitemize açıklamalarda bulunmuştur:

Sayın EFİL,22 temmuz Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olmayı düşünmediğini,başlamış olduğu projeleri tamamlaması gerektiğini ifade etmiştir.

Sayın başkanımız Akkuşlu bir milletvekili adayı hususunda, liyakat ve potansiyeli uygun-kim olursa olsun-biz hemşerimize her türlü desteği vereceklerini beyan etmektedir.

Akkuşta şu an çok önemli projelerin(-toplu konut,huzurevi-meydan parkı-çocuk oyun alanı-şelale-halı saha-belediye binası modernizasyonu-nikah salonu…-) başladığını açıklayan EFİL,Akkuşun gerçekten kabuk değiştirdiğini,göçün durduğunu,her yerde yeni yeni inşaatların yükseldiğini,ilçenin parselasyonunun hemen hemen bittiğini belirtti.

Akkuşun her mahallesinde beton parke döşeme işlerinin başlaması,kanalizasyon ve yol düzenleme işlerinden müteşekkil altyapı çalışmaları vatandaşlarca memnuniyetle karşılanmaktadır.

Akkuş Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinin teessüsü tamamlanmasına rağmen, diyaliz doktoru ve diyaliz hemşiresinin bir türlü bulunamaması,kimsenin gelmek istememesi nedeniyle faaliyete başlayamaması bizleri çok üzmektedir.Halihazırda bir hemşiremiz diyaliz kursuna müracaat etmiş olup diyaliz doktoru konusunda da arayışlarımız devam etmektedir.

Belediyemiz tarafından taahhüt edilen ve mimari projesi bizzat sayın başkanımız tarafından tasarlanan AKKUŞ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ hususunda sürpriz bir gelişme sağlanmış,projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmesi ve finanse edilmesi gündeme gelmiştir.Bu projenin belediyenin öz bütçesinden ziyade,Bakanlık bütçesiyle yapılacak olması bizleri memnun edecektir.Şu an bu doğrultuda bir beklenti içersindeyiz,aksi halde kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Akkuş Meslek Yüksekokulu projesi, daha önceleri de ifade ettiğimiz minval üzere,ordu üniversitesinin organizmasının teşekkülü ve dolayısıyla cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilintilidir. SAYGI ve SEVGİ ile esenlikler dileriz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar