19 Ekim 2021 Sal

Başkan İsa DEMİRCİ, Kızılelma Pazar Yerinde Halkla Sohbet Etti

Kızılelma’ da Pazar, Kızılelmalıların, çevre köy ve belde halkının ihtiyaçlarını, özlemlerini giderdiği buluşma yeridir.

 Active Image

KIZILELMA’DA SALI GÜNLERİ BİR BAŞKA GEÇER

 Kızılelma’ da Pazar, Kızılelmalıların, çevre köy ve belde halkının ihtiyaçlarını, özlemlerini giderdiği buluşma yeridir. Her hafta Salı günleri belediye meydanındaki pazarımızda, sebzeden kıyafete halkın bütün isteklerine cevap verecek şekilde kurulmaktadır. Pazara gelen vatandaşlarımız sadece temel ihtiyaçlarını gidermekle kalmayıp,  uzun zamandır göremedikleri arkadaşlarını görme umuduyla gelirler Kızılelma pazarına.

Active Image

 Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ  pazarımızda yaşananları yerinde görmek, esnafın ve halkın ihtiyaçlarını birinci ağızdan dinlemek için bu haftada halkımızla birlikteydi. Başkanımız İsa DEMİRCİ pazarımızı gezdikten sonra yapmış olduğu açıklamada “ Kızılelmalıların, çevre köy ve beldelerin bu kadar önem verdiği, gün geçtikce daha da büyüyen pazarımızın gelişmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Gelen Pazar esnafının rahat etmesine önem verilmekte olup, belediyemiz zabıta memurları tarafından her hafta getirdiği ürünlerin halkımızın sağlığı açısından  incelemesi yapılmaktadır. Kışın en ağır geçtiği zamanlarda bile vatandaşlarımızın mağdur olmaması için kar temizleme çalışmalarımız   pazarımızın kurulduğu gündeler de daha da önem verilmektedir. Yılın 52 haftası aralıksız pazarımız aktifliğini korumaktadır. Esnafımıza ve vatandaşlarımıza pazarımıza verdiği önemden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Haber Kızılelma Belediyesi

Active Image

Active Image


Active Image


Active Image


Active Image


Active Image

Active Image


Active Image

Related Articles

4 YORUMLAR

 1. SAYIN BAŞKAN HALKLA İÇ İÇE OLMAN BİZLERİ MEMNUN EDİYOR AYRICADA DIŞARIDAN PAZARIMIZA GELEN ESNAFLARIN DERDİNİ DİNLEMEN BAMBAŞKA BİR KONU ONLARLA SOHBET EDİP DERTLERİNİ DİNLEMEN İNAN ONLAR İÇİNDE BAMBAŞKA BİR DUYGUDUR ZANNEDİYORUM SENDEN HER ZAMAN BÖYLE ATAKLAR BEN KENDİMCE BEKLİYORUM VEDE SEN BUNLARI YAPIYORSUN DERLER YA GÖREN GÖZ KILAVUZ İSTEMEZ AYRICADA SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM YAPILAN YOL İÇİN İHTİYACIMIZ VARDI O YOLA BAŞKAN EKİBİNE VE TÜM ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM ATAKLARININ DEVAMI BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER

 2. yatağında kıvrılmış yeşil gözlü bir kızdır o şimdi ise bir kutup yıldızı izlemekten yorgun bakışlarıyla uyuyacak şafakta ve güller uyanacak, kuşlar ve sular, susarkan herşey birden bire kızılelma güneşe duracak..
  kızılelmanın muhteşem güzelliğini güneşin doğuşunda anlayacaksınız…
  herkesin gitmesini gezip görmesini tavsiye ederim bir bardak çayına kesin nasip olun…

 3. KIZILELMA’DA PAZAR OLMASI,PAZARA BU KADAR İLGİ OLMASI,HALKIN İÇİN DE BİR BAŞKAN OLMASI GÜZEL ŞEYLER BUNLAR BU GÜZELLİKLERİN DEVAM ETMESİ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMAKLAZIM…

 4. Son zamanlarada \\\” Telkinden çok, temsil önemlidir.\\\” sözünü sık kullanmaya başladım. Benim çocukluk yıllarımda büyüklerimiz sürekli bazı şeyleri bize hep telkin ederlerdi. Köyümüzün belediye olması gelecek nesiller için bir kurtuluş olduğunu söylediğim zaman köy halkı pek bir şey anlamamışlardı.
  Kızılelma göç vermesine rağmen sorunları ile gelişmeye devam etti.
  Şartlrın zor olması coğrafya ve iklimin elverişsiz olmasına rağmen pek çok şey başarıldı. Ben bunları Kızılelma İletişim Rehberi II adlı çalışmamda uzun uzun açıkladım.
  Kızılelma sadece Halk pazarı ile değil, eğitim, ulaşım, iletişim ve insanlarının olaylara bakış tarzı ile de bir hayli ilerledi.
  Kızılelmalı ekonomik, kültürel ve sosyal alanda yapılan değişim ve yeniliklere kayıtsız değil artık. Bu yüzden çevre köy ve beldelere de örnek olabilecek gelişmelere öncülük etmektedir.
  Acizane benim önerim şöyle olacak: Yöremizde kış şartları şiddetli ve uzun bir zaman dilimini kapsamaktadır. Halk pazarının faaliyetlerini düzenli sürdürmek için çevre köy ve belde yollarının bağlantıları sürekli açık, kullanışlı bir yapıya kavuşturulmalı.
  Mümkünse Pazar yeri uygun bir zeminde Halı saha gibi üzeri kapatılmalı. Böylece kış aylarında bile halka hizmet verebilir hale getirilmiş olur. Bu tavsiyen Akkuş ilçemiz içinde geçerli. Yani kapalı halk pazarlarını kastediyorum.
  Akkuş ilçesi kapalı bir mekan yaptırdı da ne oldu diyebilirsiniz.Bildiğim kadarıyla boş değil
  Sayın başkana bir de hatırlatmam olacak. Şov yapanla görev yapanın çoğu zaman karıştırıldığı ülkemizde yaılan hizmetleri insanlara tanıtımı esnasında çok dikkatli olması gerekir.
  Ben hizmet yapanların günü kurtarma yerine, dedelerinin hatasını torunlarının çekmemesi için geleceği oluşturabilmek adına bir ibadet aşkıyla çalışmaktan geçtiğine inanıyorum.
  Beldeme bir çivi çakana minnettarım, hizmet edenler her zaman sagıyı hak etmişlerdir. Sayın başkana çalışmalarında başarılar diler, hizmetlerinin önce beldemize genelde memleketimize hayırlı olmasını temenni ederim.
  Mehmet Ali KURU
  ÇORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar