8 Aralık 2023 Cum

BAŞKAN EFİL ORDU TV. CANLI YAYINDA İLÇEMİZİN İHTİYAÇ DUYDUĞU HİZMETLERİ İLE KONUMUNU ANLATTI

{mosimage}

Akkuş’un Çehresi Değişiyor

Göreve geldiği yaklaşık 30 aydan bu yana birçok projeyi hayata geçiren Akkuş Belediye Başkanı Lütfi Efil, ilçenin çehresini değiştireceklerini belirtti. Otel, kültür sitesi, iş hanları, müze gibi bir çok projeyi hayata geçiren ya da bitirme aşamasına getiren Başkan Efil, ilçenin gelişmeye açık bir potansiyeli olduğunu söyledi.
İlçenin Sanayi Sitesi sorununu çözdüklerini ve 40 dükkandan oluşan Akkuş Sanayi Sitesi’nin % de 90’nının tamamlandığını söyleyen Akkuş Belediye Başkanı Lütfi Efil ayrıca 3500 metrekare alan kurulu bir Kültür Sitesi inşaatına başladıklarını içerisinde otel, sauna, hamam gibi komplekslerinde olacağı Kültür Sitesini oluşturduklarını söyledi. Efil ilçede bir dershane kurulmasına öncülük etiklerin de sözlerine ekleyerek, ilçede Hayvan pazarı sorununa da çözüm bulduklarını ve hayvan pazarı inşasının da % 70’inin tamamlandığını belirtti.
Akkuş İlçesi’nin kültür yönünden bir hayli zengin olduğunu söyleyen Başkan Efil, bu nedenle küçük bir müze inşaatı da yaptıklarını ve kaba inşaatı biten müzenin önümüzdeki yıl hizmete gireceğini söyledi.
Bu arada geçen yıl ilk kez Belediye Başkanı Lütfi Efil’in davetlisi olarak Akkuş İlçesi’ne gelen Arap İşadamı Hasan Aşor, burada 100 milyar liraya bir villa yaptırdı. Şimdilerde Arap işadamı misafirleriyle birlikte yılın 4 ayını burada geçiriyor. Aşor, her yıl buraya yaklaşık 100 misafir getiriyor.
05.09.2006 Haber: http://www.hizmettv.com.tr/

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar