7 Aralık 2023 Per

Bankalardan emekliye işkence; Bakanlık seyirci

Bankalardan emekliye işkence;

Bakanlık seyirci kalıyor

Nedir kardeşim bu emekliye yapılan işkence?

Ayıptır, Günahtır derdiniz emekliye promosyon parası vermemek ise söyleyin de herkes bilsin. Kimse de bu işkenceyi çekmesin.

Basında yer alan haberlerde; Mart ayında ve takip eden 2 ay içinde emeklilere promosyon parasını ödeneceği açıklanıyor.

AMA Banka bu parayı vermek için öyle şartlar ileri sürüyor ki. Her emeklinin bu şartları yerine getirmesi mümkün değil.

Bu şartlar şunlar.

  1. Her emekli bankaya gidecek banka ile sözleşme yapacak. Bu sözleşme ile ben senin bankadan 3 sene boyunca ayrılmayacağım diye sözleşmeyi imzalayacak.
  2. Her emekli en az 2 adet faturayı otomatik ödeme emri vererek maaşından kesilmesi talimatı verecek bankaya.
  3. Her emekli ya kredi kartı alacak maaş aldığı bankadan yada ek hesap açacak maaş aldığı bankaya

Şimdi Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak soruyoruz. Kaç emekli bu şartları yerine getirir sizce? Yerine getirmeyen promosyon alamayacağı aşikar ise demek ki bazı kafaların derdi. Emekliye promosyon parası vermemek olduğunu anlamadık sanmayın. Hiç kimse aptal değil.

 

Şimdi şartları inceleyelim.

1. Madde: Net bilmiyoruz ama eskisi gibi ise küçük yazılar ile yazılı sayfalar dolusu sözleşme emeklinin önüne koyunca nasıl okuyacak?. Okumadan imzayı ondan atacak ondan uğraşsın emekli. Uğraşa uğraşa sinirleri bozulsun ölsün gitsin diye mi bekliyor acaba bazıları. Diyelim ki okudu peki şartları beğenmez ise derdine kime anlatacak? kim dinleyecek? Çile emeklim çile..

 

 

2. Madde: Her emekli 2 fatura otomatik ödeme talimatı vermek zorunda imiş. Peki adamın yada bayanın üzerine kayıtlı fatura yoksa ne yapacak? illa 2 adet fatura mı yaratacak. Tövbe yaratmak Allaha mahsus Allah aşkın bu emekliye işkence değil de nedir. Akkuş Köylerine düşünüyoruz. Köyde yaşayan vatandaşın cep telefonu kontörlü, su kendi imkanları ile kapısına getirmiş. Doğalgaz köyde varda vatandaş abone mi olmadı? Emekli hastalığı ile dertleri ile uğraşıyor internete bakacak durumu yok ki internet abonesi olsa. Yok yok yok. Lütfen anlayın bu emeklinin fatura ödeme talimatı vermek için aboneliği yok. Diyeceksiniz ki Elektrik de mi yok. Haklısınız onunun aboneliğini de oğlu yada kızı üzerine aldı. Baba-Anne siz takip edemezsiniz diye. Kaldı ki elektrik olsa bile en az 2 fatura otomatik ödeme emri istiyor yüce banka. Bu fatura ödeme talimatı emekliye çile çektirmek değil mi? Çile emeklim çile…

 

3. Madde: İsim vereyim yalan değil ya Vakıfban’tan zamanında ek hesap açtık. Birde baktık ki senede 2 defa olmak üzere hesap yada hesap işleme ücreti almış bizden. İtiraz ettik. Kabul etmediler. Sonra bizde kuzu kuzu hesap işleme masraflarını ödeyip, o bankadan hesabı kapattık. Şimdi emekli ek hesap açmaya zorlatılıyor. Ek hesap açıp, hesap işleme ücreti senede 2 defa alınır ise 3 senede alınan promosyon parasından daha fazlasını ödeyecektir. Ama kanun değişti ise ve ek hesaptan hesap işleme ücreti alınmayacak ise diyecek lafımız yok. Ama masraf alınacak ise az promosyon parası alacak olan kişiler zarara girersiniz.

 

Diğer bir madde ise 3. Maddenin devamı olan Kredi kartı alma zorunluluğu. Yani 3. Maddeye göre ya kredi kartı alacan yada Ek hesap açmak zorundasın maddesi. Ek hesap işleminde hesap işleme ücreti varsa emekli kredi kartı almak zorunda olacak. Ondan sonra bu kredi kartı emekliyi diri diri kabire mi sokar yoksa ölümü hapiste mi onu bilemeyiz. Kredi kartı sıkıntılı iş. Ben 53 yaşındayım halen kredi kartım yok. Kredi kartı alan emekli işlemi sizce dört dörtlük takip edebilecek mi? Dolandırıcılar mı dolandırır artık. Çevresinde uyanık geçinen aile fertleri mi kredi kartını alıp kullanır. Kredi kartı borcunu ödeyemeyince dertten akıl hastanesi nemi gider yoksa mezara mı gider Çile emeklim çile.

 

Banka bu şartları ileri koşarken ilgili bakanlık seyirci kalıyorsa Çile emeklim çile. İlgili bakanlık ALO SAYIN BANKA; SANA NE OLUYOR? SEN KİMİN PARASINI KİME VERİYORSUN DA ORTAYA AKLA MANTIĞA GELMEYEN ŞARTLAR İLERİ SÜRÜYORSUN? SENİN DERDİN BAKANLIĞA HÜKÜMETE YARDIMCI OLMAK MI? YOKSA EMEKLİYİ DİRİ DİRİ MEZARA GÖNDERMEK Mİ DİYE SORMUYOR? BANKA EMEKLİNİN HAKKI OLAN PARAYI VERMEMEK İÇİN TÜRLÜ TÜRLÜ ÇABALAR İÇİNE GİRİYOR. SAYIN BANKA EMEKLİNİN ALIN TERİ İLE KAZANDIĞI MAAŞINI VE PROMOSYONUNU SANKİ CEBİNDEN VERİYORMUŞ GİBİ EMEKLİYE EZİYET-İŞKENCE YAPIYORSUN. SEN BU HAKKI NEREDEN BULUYORSUN? BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BİRİLERİ SANA BU HAKKI EL ALTINDAN VERİYOR İSE BİZE BİLMEK İSTERİZ.

 

Konu ile ilgili hangi kurum yada kuruluş ve bankalar buna seyirci kalırsa AYIP EDİYORLAR. EMEKLİYE İŞKENCE EDİYORLAR. Bu davranışları yapanlara o emekliler o elinde baston ile yürüyenler hakların helal etmezler.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar