29 Mayıs 2023 Pts

Azim ve Özveri Haliluşağı İlköğretim Okulunu Gördünüzmü?

Haliluşağı İlköğretim Okulunun 5 Bayan Öğretmeni, bakın okulu nasıl süper bir okul haline getirmişler.

 

 
HALİLUŞAĞI  İLKÖĞRETİM  OKULU
 
            Bu yıl Haliluşağı İlköğretim Okulu’nda beş bayan öğretmen görev yapmaktadır. okulumuza yolunuz düşerse ilk sözünüz ‘buraya bayan eli değmiş” olacak. bu öğretmenlerimizin şevkini; ne ulaşım sorunu, ne de zor şartlar altında görev yapmaları kıramamış. Bilakis bu imkansızlıklar daha da gayrete getirmiş öğretmenlerimizi. İçlerinden de sadece birisi kadrolu. Diğerleri ücretli. Tek kadrolu öğretmen olan Refika GÜNDOĞDU aynı zamanda müdür yetkili. Yaptığı çalışmalarla ilgili duygularını bize şöyle anlatıyor:
 
       “Önce amaçları belirlemekle başladık işe sonra bu amaçları nasıl hayata geçiririzi düşünmeye başladık .
   
      Amaçlarımızdan en büyüğü okulu boyamaktı. çünkü boyası tamamen gitmiş ve çok bakımsız görünüyordu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bize boya vereceğini söyledi biz başka kaynaklar da bulursak daha çok yer boyarız düşüncesiyle bir çok yere   mailler   yolladık. Kalekim firması mailimize olumlu yanıt verdi ve bize 15 litrelik boya kutuların 7 adet yolladı. Biz de Milli Eğitimden aldığımız resim boyalarıyla çevremizi resimlerle renklendirmeye başladık. Bu esnada Akkuş Jandarma Bölük Komutanı bize okulun boyanmasında   askerleriyle    yardım edeceğini söyledi tabii ki seve seve kabul ettik .
   
     Onlarda bize 15 litrelik boya kutularından 3 adet verdiler okulumuzu dip köşe tertemiz yaptık okulumuzun boyanmasında jandarmanın desteği kayda değer. Onlar duvarları boyarken bizde duvarlara kapılara resimler yaptık ağaçları bahçeyi renklendirdik.
   
      Okulun boyanmasından başka da amaçlarımız vardı. Bunlardan biri de tuvaletimizdi. Taşları kırılmıştı bunun için köyden göç etmiş Haliluşaklılardan yardım aldık. Tuvaletin taşlarını değiştirdik. Bir   yardım kampanyası başlattık. Eşimiz dostumuz arkadaşlarımız koli koli kitap defter kıyafet yardımlarında bulundular. Fizik doktoru Özlem ASLANTAŞ okulumuzdaki sıralara örtü sağladı. Nurettin ÇÖPOĞLU okulumuzun perdelerini diktirdi.
 
     Okulumuzun bahçesi olacak olan bölge çitlerle çevrili değildi   ve bakımsız görünüyordu. Bunun için bir köy toplantısı düzenledik ve isteğimizi bildirdik. Başta muhtar bütün köy halkı imece usulü ile   bahçe kazıkları yaptılar. Bize de boyamak düştü. Dediğimiz gibi internet sayfamızı hazırladık. Ama bizi en çok sevindiren yıllardır boyanmamış kömürlüğü tuvaletin eski ortaokul binasının ve tabiki lojmanların boyanmasıydı. 
 
        Amaçlarımızdan   büyük bir kısmını gerçekleştirdik fakat hala gerçekleşmeyen hedeflerimiz var. Bunlardan biri herkesin yararlanabileceği güzel bir kütüphane diğeri de bilgisayar sınıfı bunlar içinde    girişimlerimiz devam ediyor. Bilgisayar sınıfı için Kadıköy Belediyesinden talepte bulunduk. 10 tane bilgisayar gönderdiler.
 
Bütün yardımları için başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Akkuş Jandarma Bölük Komutanlığı’na, askerlerimize, köy halkına ve tabii ki   öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”
 
HEPİNİZİ OKULUMUZA BEKLİYORUZ.
 
REFİKA GÜNDOĞDU
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. öğretmenlerimize teşekkür ederiz. sizlerde vatan sevgisi oldukca daha neler yaparsınız? başarılarınızın devamını diler tebrik ederim,saygılarımla…

 2. EVET BİZDE AZİM GAYRET VE VATAN SEVGİSİ OLDUKÇA MEVCUTTU BU GÜZELLİKLERİ GÖNÜLDEN ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIK..
  GÜZEL ŞEYLER YAPMAK BELKİDE İMKANSIZ DENİLEN BİŞEYİ GERÇEKLEŞTİRMEK BİZİM İÇİN BÜYÜK ONURDU..
  AMA NE YAZIKTIR Kİ..!
  BU AZİM ,EMEK, ÇÜRÜTÜLDÜ
  BUGÜN HEPİMİZ FARKLI ALANLARDA ÇALIŞIYORUZ …
  NEDEN KADROLU OLAMADIĞIMIZ İÇİN SAĞLIK OLSUN DEMEKTEN BAŞKA DİYECEK SÖZ BULAMIYORUZ..TÜM ÖĞRETMENLERE SÖYLEYECEK TEK SÖZÜM NE OLUR MESLEĞİNİZİN NE KADAR KUTSAL OLDUĞUNU VE HER KULA NASİP OLMADIĞINI LÜTFEN UNUTMAYINIZ..
  ÖĞRENCİLERİNİZE SIKI SIKI SARILIN ONLARIN YANINDAYKEN DUYDUĞUNUZ HUZURU MUTLULUĞU HİÇBİYERDE BULAMAZSINIZ
  SAYGILAR..

 3. DEĞERLİ MEMLEKETİMİN KIYMETLİ ÖĞRETMENLERİ TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM SİZLERDE BU AZİM ÖZVERİ GAYRET FEDAKARLIK VATAN SEVGİSİ OLDUKÇA DAHA NELER YAPARSINIZ KISITLI İMKANLARLA NERDEN NEREYE BAŞTAN SONA DEĞİŞİM HELE AKKUŞUN DOĞA ŞARTLARINA UYGUN O RESİMLER İNANILMAZ ELLERİNİZE SAĞLIK EĞER ARZU EDERSENİZ SİZLERE KÜTÜP HANE İÇİN KATKIDA BULUNABİLİRİM KİTAB OLARAK BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER SİZİ TEBRİK EDERİM SAYGILARIMLA..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar