23 Şubat 2024 Cum

Ayhan YILMAZ’IN “3 ARALIK DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ” Mesajı

Dünya’da önemli gün ve haftalar çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. İçinde bulunduğumuz gün de Dünya Özürlüler Günü’dür. Bu gün bizim içinde çok anlamlıdır. Çünkü üzerinde yaşadığımız topraklarda nüfusumuzun yüzde 12 gibi büyük bir bölümünü özürlü vatandaşlarımız oluşturmaktadır.

İnsanı; yeryüzündeki en değerli varlık olarak gören bir anlayışın mensupları olarak toplumumuzun bu kadar büyük bir bölümünü yakından ilgilendiren bu anlamlı gün de özürlü vatandaşlarımıza yönelik duyarlılığımız had safhadadır. Kendi kültürel ve değer yargılarımızın tavsiye ettiği kardeşlik ve dayanışma duyguları da bunu öngörmektedir.

Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır.

Özürlülük konusunda tespit edilen sorunların çözümü ve ihtiyaç duyulan hizmetlerin Türkiye’nin her bölgesine, her beldesine götürülmesi yolunda Ak Parti Hükümeti olarak çalışmalarımızın devam ettiğini ifade etmek isterim.

Gerçekleştirilen yasal düzenlemelerle ‘engelsiz bir Türkiye’ özlemine paralel olarak 8.5 milyon engelli vatandaşı ve ailelerini evlerine hapseden kısıtlamaların giderilmeye başlandığını görmek bizim açımızdan sevindirici olup umut vericidir.

Bu gün dolayısıyla herkesi özürlü vatandaşlarımıza sahip çıkmaya çağırıyor ve onlara sağlıklı, mutlu ve onurlu bir hayat diliyorum. Saygılarımla…

Related Articles

1 Yorum

  1. unutmayalım ki her insan bir özürlü adayıdır. insanoğlu başına ne geleceğini bilemez bügün sağlam olabiliriz ama heran bir olay bir rahatsızlık karşısında kendimizi özürlü olarak göre biliriz yakın akrabası özürlü biri olarak onlara nasıl davranılması gerektiğini biliyorum onlarda özürsüz insanların haklarına sahip olmalılardır hayatlarını kolaylaştırmak gerekir günümüzde özürlü vatandaşlarımızın yaşamı biraz zor geçiyor otobüslere binmekte kaldırımlara çıkıp inmekte hele birde üst geçitlerden karşıya geçmekte nekadar zorlanıyorlar onların hayatlarını kolaylaştırmak için her üst geçidin yanına bir özürlü arabası binecek kadar asansör yapılamazmı külfeti nedir bilemem ama sosyal devlet vatandaşını düşünen devlettir. ÖZÜRLÜLERİMİZİNDE ÖZÜRSÜZ BİR TOPLUMDA YAŞAMAYA HAKKI VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM, GÜZEL GÜNLER ONLARINDA HAKKI. rahat bir düyada yaşamak ve yaşatma dileklerimle hoşcakalın. altun BAYRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar