7 Haziran 2023 Çar

Atalarımızdan Yadigar Kalan Değerlerimize Ne Kadar Sahip Çıkıyoruz

Çukurköylülere Yıllardır Hizmet Eden Tarihi Dipek Yıkılmaya Mahkum Edilmiş

 

Atalarımızdan Yadigar Kalan Değerlerimize

Ne Kadar Sahip Çıkıyoruz.

Çukurköylülere Yıllardır Hizmet Eden

Tarihi Dipek Yıkılmaya Mahkum Edilmiş

Teknolojinin gelişmediği yada bizim oralara geç geldiği zamanlarda olmaz ise olmazlardan olan, Dipekler şimdilerde ise yıkılmaya ve terk edilmişliğe mahkum ediliyor.

Çukurköy Kiren Mahallesinde bulunan, köyün olmaz ise olmazlarından olan tarihi dipek, bu günlerde terk edilmişliğin ve sahip çıkılmamanının burukluğu ile miyadının dolmasını bekliyor.

Belki yeni neslin hiç görmediği bu tür yapıların korunması ve bakımının yapılarak sahip çıkılması gerekliliğini düşünüyoruz. Aslında bu konu sadece çukurköy’le de sınırlı  olmayıp, bir çok köylerde bu şekilde perişan durumda olan dipek gibi bir çok yapılar bulunmaktadır. İlerleyen günlerde sahip çıkılmayan yapıları birer birer açıklayacağız. Bunun yanısıra sahip çıkılan ve tekrar ekonomiye kazandırılan yapıları da açıklayacağız. Örneğin Ketendere Köyü Kavra İlköğretim Okulunun köy konağına çevrilmesini sizlere ayrıntıları ile aktaracağız.

Site yönetimi olarak önerimiz. Başta köy muhtarları olmak üzere tüm köylülerimizin hatta gurbetteki insanlarımızın el ele vererek bu tür yapılara sahip çıkmalarını önerir. Atalarımızdan bizlere emanet kalan ve babalarımızın, annelerimizin, dayılarımızın, dedelerimizin vs tüm sevdiklerimizin ellerinin değdiği ve alın terlerinin aktığı bu tarihi yapılara lütfen ama lütfen sahip çıkalım. İnanın atalarımız bizlerden beklerler bu kadarcık fedakarlığı, Bu bağlamda Çukurköy Muhtarının önderliğinde öncelikle köyde kaç dipek varsa gene köylü vatandaşlarımız ve gurbetteki vatandaşlarımızın da maddi destekleri ile onaralım. Çocuklarımıza da bu tarihi yapıları gösterme şansımız olsun.

 

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar