30 Mayıs 2023 Sal

Asker adayından annesine “Sakın ağlama” Akkuşlular ve Niksarlılar Asker Uğurlamada Sevgi Yumağı Oluşturdular

Zonguldak’ta Akkuşlular ve Niksarlılar En Büyük Asker Bizim Asker sözleri ile Mustafa COŞKUN’U Askere Uğurladılar.

 

 

Asker adayından annesine “Sakın ağlama”
 
   ZONGULDAK’ta, 89/2 tertip askere gidecek erler, davul zurna eşliğinde birliklerine uğurlandı. İzmir Gaziemir’e giden asker adayı Mustafa Coşkun, annesine sarılarak “Sakın ağlama” diyerek teselli verdi.
 
 
Mustafa’nın o kadar çok sevenleri varmış ki, Görülmemiş kalabalık vardı
 
 
 
   Zonguldak’ta 89/2 tertip askere gidecek askerler ve yakınları, Milli Egemenlik Caddesi’nde bulunan Belediye 100.Yıl Otobüs Terminali’nde davur-zurna eşliğinde eğlendi. “Her Türk asker doğar”, “En büyük asker bizim asker” diye tezahürat yapan gençler, “Caney caney, caney işte meydaney delikanlı Apo nerdesin hani, nerdesin hani” sloganlarıyla yeri göğü inletti. Gurur ve duygu selinin aynı anda yaşandığı uğurlama töreninde kınalı kuzular, arkadaşlarının omuzları üzerinde otobüse bindirilerek birliklerine uğurlandı. Terminalden çıkış yapan otobüsün önünü kesen arkadaşlarının Türk Bayrağı açarak söylediği İstiklal Marşı’na askerlerde eşlik etti. Veda sırasında ise duygusal anlar yaşandı. Askerler, yakınlarıyla tek tek kucaklaşırken, vatani görevini İzmir Gaziemir’de yapacak olan 20 yaşındaki Mustafa Coşkun, annesine sarılarak “Sakın ağlama. Üzülme” diyerek teselli verdi. Daha sonra yakınları ve arkadaşları tarafından cebine asker harçlığı konulan Mustafa Coşkun, omuzlara alınıp, havaya atılarak sevgi gösterilerinde bulunuldu.
 
 
Askerimiz Babasına da aynı şeyleri söyledi "SAKIN AĞLAMA"
 
 
 
Askere, ilk eğitimi onu yolcu etmeye gelen arkadaşları yaptırdı
 
 
İşte kardeş sevgisi
 
Daha önce askerliğini Manisa Alaşehir ve Kıbrıs’ta yapan Ağbeyi Özgür,
 
Kardeşini, İzmir Gaziemir’e kadar götürüp elleri ile birliğine teslim etti.
 
 
Mustafa ve onun gibi askere giden tüm askerlerimiz yolunuz açık olsun
 
aynı sevgi ve coşku ile görev bitimi karşılanacağınızı unutmayın
 
 
 
 
Haber: Akkuş İnternet Sitesi Zongudak Temsilcisi Durmuş SEVİNDİK
 

Related Articles

1 Yorum

  1. Yeğenim mustafanın askere yolcu etme resimlerini izleyince.6 ay önce askere giden oğlum alinin o günlerini hatırlrlayıp tekrar yine duygulandım.mustafa ailesine ağlama diyor ama yürek dayanmıyorki ali abiyi ve salise ablayı ben iyi anlarım o duyguları halen yine bu gün gibi yaşıyorum.hasretlik çok zor allah tüm askerlerimizi korusun.tüm askerlerimize hayırlı teskereler nasip etsin.bende askerliğimi izmir gaziemirde ulaştırma eğitim şoförü olarak tamamladım çok rahat bir birliktir.inşallah mustafada iyi bir yere dağıtım olurda hayırlısıyla bitirir gelir.yolun açık olsun mustafaaaaaa..DURSUN TAVŞANCI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar