6 Aralık 2022 Sal

Aşk ve Teslimiyet

Aşk ve Teslimiyet

 

Öyle bir AŞK olmalı. Olmalı ki Yakup’un, Züleyha’nın gözlerine değdiği gibi değmeli.

Öyle bir SABIR olmalı. Olmalı ki bir ömre bedel olmalı. Karanlığın aydınlık bir güneşe kavuşması gibi olmalı.

Şüphesiz her zorluktan sonra bir kolaylık diyen yaradanın söylediği gibi. Zindandaki sabrın sonundaki hükümdar, sefalet ve yokluktan sonra bir bolluğun ve mükafatın bahşedildiği bir sabır olmalı.

Eğer samimi iseniz tertemiz, şevksiz ve şüphesiz olmalı. Teslimiyetin adı ilahi ise, İbrahim’in, İsmail’in ve Meryem’in teslimiyeti olmalı. Geçici bir dünyadan ebedi bir dünyaya tercih olmalı!

Ey aşk! Beni sana râm eden güzelliklere hamd olsun. Bizi eksiksiz ve lütûfsuz bırakmayana selam olsun!

Ey güneşin, kainatın, yerin ve göğün sahibi olan ilahi aşk! Elbette yarattıklarının nasıl olduğunu bilen ve görensin! O kadar imkansız olduğu halde affeden ve merhamet edensin. Kendi refahını hüküm sürmek için üç beş menfaat karşılığında bir başkasının hayatını çalan ve ezen zalimlere hidayet nasip eyle.

İftiracının iftirasından, düzenbazın düzeninden, plan kuranın planlarından bizleri koru. Hani Musa’ya, İsa’ya, Nuh’a, İbrahim’e, Muhammed’e kurdukları oyunları başlarına geçirmiştin ya, sana inanan ve güvenen teslim olan kullarına karşı kurulan tuzakları da boşa çıkart. Ve bizlere Yusuf gibi AŞK Yakup ve Züleyha gibi sabır ihsan eyle.

Öyle bir güç ve samimiyet ver ki! Haini utandıracak, zalimi korkutacak, mazlumu umutlandıracak, çaresize güç verecek bir samimiyet ve güç ver.

Amin…..

Mehmet GÜMÜŞ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar