20 Temmuz 2024 Cts

ARGAN YAYLASI ÜNİVERSİTE HOCALARININ İLGİ ODAĞI OLDU

Kayseri Erciyes Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan 35-40 kişilik ekip hafta sonu gezisi  için Argan yaylasına kamp kurdular.Argan yaylası ve civardaki yaylalarda gezi ve incelemelerde bulundular.

 

Konu ile ilgili değerlendirme yapan tıp fakültesi profesörlerinden Aydın ERENMEMİŞOĞLU  “Türkiye nin birçok ilini gezdiklerini, ancak Akkuş Argan yaylası kadar doğal güzelliklere sahip bir yere rastlayamadıklarını,Argan yaylasının doğa yapısına el değmeyen yaylalar arasında olduğunu, geçmişte de  buraya geldiğini ve bundan sonra her yıl bu tür kampların düzenleneceğini” belirtti.

 

{mosimage}

 

Akşam geç saatte kamp yerini ziyaret eden Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL, misafirlere hoş geldiniz derken “ Argan yaylası ve eteğindeki Küçük Kertil mesire alanının yayla turizmine kazandırdıklarını ve Argan yaylasının doğasını koruyacak her türlü çalışmayı yapacaklarını,bunun yanı sıra Karadenizin kayak merkezinin de Argan yaylası olacağını belirtti. Başkan EFİL  misafirlerle birlikte kamp ateşinin başında semaverde pişen çayı içtiler.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar