7 Haziran 2023 Çar

Ankara’daki Akkuş Derneklerinin Basın Açıklaması

Büyük Akkuşlular Buluşması Ankara’da Olacak

 

 

ANKARA’DAKİ AKKUŞ DERNEKLERİNİN

AKKUŞ İNTERNET SİTELERİNİN

1-2-3-4 VE 5. AKKUŞLULAR PLATFORMUNA KATILAN

ANKARA’DAKİ AKKUŞLULARIN

BASIN DUYURUSU
 
21 Ekim 2009 tarihinde
 
Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,
 
Akdatder,
 
Çayıralan Yardımlaşma Derneği,
 
Kızılelma Yardımlaşma Derneği,
 
İstanbul’dan misafir olarak katılan Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı sn. Selahettin Bolatlı ve bir kısım Akkuşlu hemşerilerimizle birlikte Ankara da yemekli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
 
 
  
Yapılan toplantı sonrası alınan çoğunluk kararı ile 2009 Kasım ayı içerisinde,  Hemşerilerimizin tanışıp kaynaşması, dernekler ve hemşerilerimiz arasında dayanışma sağlanması ve Akkuş, Belde ve köylerindeki eğitim durumlarının konuşulacağı geniş katılımlı yemekli bir toplantı yapılması kararı alınmıştır.
 
Katılımcılar ve dernek başkanlarının ittifakla verdiği kararla yemekli toplantının Akkuş ve Köyleri Derneği, Kızılelma Derneği, Çayıralan Derneğinin destekleri ile Akdatder bünyesinde yapılmasına karar verilmiştir. Etkinliğin gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmaların Akdatder Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Demir başkanlığında yukarıda adı geçen dernek başkanları ve yönetimlerinin destekleri ile yürütülmesine karar verilmiştir.
 
 
Etkinliğin duyurulması ve iletişimin sağlanması görevini www.akkusilcesi.com, www.akdatder.com ve www.yesilakkus.com  siteleri üstlenmiştir.
 
21 Ekim 2009 tarihinde yapılan toplantıya katılamayan veya toplantı için ulaşılamayan (iletişim için telefon bilgileri olmayan) Ankara’daki hemşerilerimizin de yapılacak etkinlik hakkında bu duyuru ile bilgilendirilmesi kararı alınmıştır.
 
Toplantıya katılan Akkuşlular da ayrıca etkinliğe gönüllü olarak destek vereceklerini, etkinliği kendi çevrelerine duyuracaklarını belirtmişlerdir. Hemşerimiz Durmuş Eren,   Akkuş’un köylerinden olan hemşerilerimizden en az birer kişiye ulaşarak etkinliğe katılımın arttırılması için çalışma yapılması görevini üstlenmiştir.
 
 
 
Kısa süre önce İstanbul da kurulan Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı sn. Selahettin Bolatlı yapılacak etkinliğe destek vereceklerini beyan etmiştir.
 
Etkinlik hakkında Ankara dışındaki diğer derneklerde bilgilendirilerek davet edilmesi kararı alınmıştır.
 
Ayrıca Ordu’lu bakan ve Milletvekilleri etkinliğe davet edilecektir.
 
Davetiye ve Afişlerde Akkuş ve Köyleri Derneği, Kızılelma Derneği, Çayıralan Derneği ve Akdatder’in logoları birlikte yer alacaktır.
 
Yemekli toplantı kabaca üç bölümden oluşacaktır.
 
I.             Bölüm: Akkuş, Belde ve Köylerinde Eğitim Durumu Hakkında bilgilendirme, bu konu hakkında katılımcıların ve siyasi temsilcilerimizin görüşleri.
 
II.               Bölüm: İkram ve sohbet
 
III.          Bölüm: Müzik, motivasyon, eğlence ( Yöresel sanatçılar ve diğer sanatçılar)
 
Toplantı tarihi ve yeri yakın zamanda davetiye ve internet siteleri kanalı ile hemşerilerimize duyurulacaktır.
 
Bastırılacak davetiyeler sınırlı sayıda olup, temini için dernek merkezleri ve toplantıya katılan hemşerilerimizle irtibata geçebilirsiniz.. Ayrıca bu konuda internet siteleri yöneticilerinden de bilgi alınabilir.
 
Yemekli toplantının detaylarının görüşülmesi için dernek başkanları ve gönüllüler sonraki zamanlarda bir araya gelerek veya telefonla istişare yapacaklardır. Dernekler de ayrıca etkinlikle ilgili kendi bünyelerinde çalışmalarını sürdüreceklerdir.
 
Haydi Akkuşlular “ EĞİTİM İÇİN EL ELE AKKUŞLULAR GECESİNE”
 
Saygılarımızla.
Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Kızılelma Yardımlaşma Derneği
Çayıralan Yardımlaşma Derneği
Akkuş Damyeri, Tuzak, Yeşil Güneycik ve Civar Köyleri Derneği (Akdatder)
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar