30 Eylül 2023 Cts

Ankara’da Kurulu Bulunan Akkuş, belde ve Köyleri Derneklerine Sitemizden Tarihi Çağrı “Akkuş Meslek Yüksekokulunun 2012 Yılında Öğrenci Kabul Edip Etmeyeceğini ÖSYM Merkezine Giderek Yetkililerden Soralım mı?

Sivil Toplum Örgütleri; Yüksekokul Konusunu Gündemine Almayacakta Neyi Alacak?

Ankara'da Kurulu Bulunan

Akkuş, belde ve Köyleri Derneklerine

Sitemizden Tarihi Çağrı

"Akkuş Meslek Yüksekokulunun 2012 Yılında

Öğrenci Kabul Edip Etmeyeceğini

ÖSYM Merkezine Giderek Yetkililerden Soralım mı?

Yıllardır açıldı açılacak diye hep oyalanan Akkuş ve Akkuşlular, Akkuş Meslek Yüksekokulunun 2012 yılında öğrenci kabul edip etmeyeceğini henüz yetkililerin açıklama yapmamasından dolayı tedirgin içindeler, yine oyalama devam eder korkusunu Akkuşlular üzerinden atmış değiller. Konu ile ilgili olarak önceki senelerde siyasiler ve yetkililer nerede Akkuşlu bir topluluk görse "okulunuz bu sene açılacak" diyorlardı. Ancak bu söylemler 3 senedir devam ettiği halde, okulda bir türlü öğrenci kabul etmeyince vede sitemiz; "söz verildi, okul açılmadı" diye haberler yapınca, bu aşamadan sonra artık

Siyasiler, yetkililer ve konu ile ilgili dernek ve diğer görevliler, nerede ise Akkuş Meslek Yüksekokulu ile ilgili konularda ağızlarını açmıyorlar.

Hatta dahada ileri gidip, bazı kurumlar bilgi isteme ve cevap verme kanununu da çiğneyip yinede cevap vermiyorlar. Bu konu ile ilgili bilgi istediğimiz halde halen daha cevap vermeyen kurumlar ile ilgili dava açma ve daha üst makamlara şikayet etme hakkımız saklıdır.

Ancak kim ne yaparsa yapsın, bizim tek düşüncemiz Yüksekokulun bu sene eğitim ve öğretime açılması bizim için en önemli ve acil bir konudur. Okulun açılması için kendi bildiğimiz çözüm yollarını üretmeye devam edeceğiz. Okul açılana kadar Akkuş İnternet Sitesinden çözüm önerileri gelmeye devam edecek.

Ankara'da kurulu bulunan

Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Çayıralan Beldesi Yardımlaşma Derneği

Damyeri-Tuzak ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği

Yönetim kurullarına sesleniyoruz. Vede çağrıda bulunuyoruz.

Sitemiz yapımcıları ve ekibinden kişilerin de katılacağı vede dernek başkanları ve yardımcılarının da katılacağı bir toplantının acilen yapılmasını ve toplantıdan hemen sonra seçilen komitenin ÖSYM merkezine giderek, yetkililer ile görüşüp, Akkuş Meslek Yüksekokulunun 2012 yılında eğitim ve öğretime açılıp, açılmayacağı konusunda görüşme yapmayı teklif ediyor ve öneriyoruz.

En genç bir hafta içerisinde Akkuş Köyleri Derneğinin merkezinde bir toplantının düzenlenmesini öneriyoruz.

Bu dernekler ve Akkuş İnternet sitesi; Akkuşlulara hizmet için kurulmuş ise lütfen herkes görevini yapsın ve İlçenin en önemli konusunun çözümü için elini taşın altına koysun. Biz her zaman olduğu gibi varız. Ya siz Ankara'daki Akkuş Dernekleri sizlerde varmısınız?

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. “ İlce baskanı olmak hata kabul etmeyen, hata yapıldığında da telafisi zor olan bir iştir” eleştiren, sorgulayan, kendini en iyi şekilde ifade eden, insanları seven, çevreyi ve doğayı koruyan, vatanına, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı, ruhen ve bedenen sağlıklı, yüksek karakter ve sağlam kişiliğe sahip, araştırmacı, çağın bilim ve teknolojisi ile donanımlı, kültürlü kişi veya kişiler olmalıdır. en önemlisi merkez atamalı degil halk tarafından seçilmiş olmalıdır.

 2. Çok kıymetli arkadaşlar; bundan 2-3 yıl önce okul tabelası asıldığında yüksekokulu açtıkları!… için kimlere teşekür ettiysek, bugün de gidip teşekkür ettiklerimize neden öğrenci alınmıyor diye hesap sormalıyız. Verdikleri cevabı da cesurca sitede yayınlamalıyız. Akkuş siteleri, belde ve köy dernekleri, Akkuşlu bürokratlar ve siyasetçiler, belediye başkanları, ilçe başkanları vs. el ele, kol kola hep birlikte sayın vekilimiz MUSTAFA HAMARAT’ı, ardından Sayın Bakanımız İDRİS NAİM ŞAHİN beyleri ziyaret edelim. İşin aslını öğrenip aldığımız cevapları sitede yayınlayalım ve halkımızı aydınlatalım.

  SİTE YÖNETİMİ: Yorumunuz için teşekkür ederiz. Elbette haklılık payınız var. Ancak Sayın Bakanımızın belki işleri yoğun olduğu için sitemizi her zaman takip etmeyebilir. Ama Sayın Mustafa HAMARAT’ın sitemizi takip ettiğini düşünüyoruz. Danışmanları ve çevresindeki kişiler tarafından sitemizin sürekli takip edildiğini düşünüyoruz. Ayrıca her iki siyasetçi de Akkuşluların bu isteklerini bizlerden daha çok biliyorlar. Elbette gönül ister ki, Ordu Milletvekillerden birisi çıkıp da Akkuşluların merak ettiğ okul konusunda kendilerine bilgi verelim düşüncesi olanlar olursa, sitemize gelen cevabı hemen yayınlayacağız.
  Kendileri ile görüşme konusuna gelince elbette gideriz konuşuruz. İstişare yaparız. Ancak bu konu için gerek olmadığını düşünüyoruz. Çünkü Okul konusunu ve istenilen hizmeti vede Akkuşluların birinci gündem maddesinin okul olduğunu sayın Vekiller bizden daha iyi biliyorlar. Dolayısı ile inanıyoruz ki Sayın Vekiller konuyu en iyi şekilde çözeceklerdir.
  Ama okul konusu dışındaki konular için gidilmesi ve istişare yapılması konusuna her zaman varız.

 3. AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU BİRİLERİNİN KENDİNE MALETME YARIŞININ KURBANI OLUYOR BİR DE İNTİKAM ARACI.GERÇEKLER OLDUĞU GİBİ KABUL EDİLSE VE DOĞRU ADIMLAR ATILSA SORUN OLMAYACAKTI.ORDU ÜNİVERSİTESİNİN TARİHÇESİ OKUNURSA ORADA GÖRÜLECEKTİR Kİ;ORDU ÜNİVERSİTESİ 2006’DA KURULDUKTAN SONRA DÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANI LÜTFİ EFİL’İN BAŞVURUSU VE YOĞUN GAYRETLERİ SONUCU 2007 YILINDA İLK KABUL ETTİĞİ VE SENATOSUNDA İLK ONAYLADIĞI YÜKSEKOKULDUR AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU.2008 MART AYINDA DA YÖK TARAFINDAN ONAYLANDI VE KURULDU.YANİ AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU KURULALI TAM 4 YIL OLDU.EK DERSLİK BİNASI AYNI YIL LÜTFİ EFİL’İN TALİMATIYLA BELEDİYE TARAFINDAN YAPILDI.2009 BAŞLARINDA YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜ ATANDI.DERNEK KURULDU ELEKTRİK SANTRALİ YAPAN BİR FİRMA VE BELEDİYE YURT TADİLATLARINI YAPTI.OKUL NORMAL KOŞULLARDA 2010 DA AÇILMASI GEREKİRKEN BAZILARI SANKİ OKUL YENİDEN KURULUYORMUŞ,ÖNCESİNDE HİÇBİR ŞEY YAPILMAMIŞ GİBİ POLİTİKALAR İZLEYİNCE SÜREÇ KENDİLİĞİNDEN TIKANDI.HALBUKİ EKSİK OLAN TARAF SADECE BÖLÜMLERİN ONAYLANMASIYDI.HER YENİ BÖLÜM AÇILMASI DURUMUNDA HER DEFASINDA YÖK’ÜN ONAYLAMASI GEREKİR BU KURULMUŞ BULUNAN HER OKUL İÇİN NORMAL BİR SÜREÇTİR.BU SÜREÇ SANKİ AMERİKA YENİDEN KEŞFEDİLİYOR GİBİ LANSE EDİLDİ.OYSA 2008 DE ZATEN KURULMUŞ OLAN YÜKSEKOKUL FİİLEN ÖĞRENCİ ALAMADI YÖNÜNDE BİR MÜCADELE SÜRDÜRÜLSEYDİ İŞE BAŞTAN DEĞİL DE ORTASINDAN BAŞLANMIŞ OLACAKTI..KENDİ KENDİMİZİN AYAKLARINA DOLANDIK.. MÜCADELE BU ANLAYIŞLA SÜRDÜRÜLÜRSE SONUÇ ALINIR.ŞU AN HALA BÖLÜMLER BELİRLENMİŞ DEĞİL Kİ ÖĞRENCİ ALSIN.BELİRLENDİĞİ DÜŞÜNÜLEN BÖLÜMLER ONAYLANMADI HENÜZ VEYA KABUL EDİLMEDİ.1.AŞAMA:YÜKSEKOKUL ORDU ÜNİVERSİTESİ SENATOSUNDA ONAYLANDI(2007) 2.AŞAMA:YÜKSEKOKUL KURULDU,YÖK ONAYLADI(2008) 3.AŞAMA:YER TAHSİSİ VE DERSLİK YAPILDI(2008).4.AŞAMA:YURT TADİLATLARI YAPILDI(2010)
  ŞİMDİ 5. VE 6.AŞAMALAR KALDI;BÖLÜM ONAYLARI VE ÖĞRENCİ ALIMI..AKKUŞUN KADERİNİ ANCAK AKKUŞLULAR YAŞAR VE YAŞATIR..KENDİ KADERİMİZİ BAŞKALARININ UHDESİNE BIRAKIRSAK DAHA ÇOK HAYAL KIRIKLIKLARI YAŞARIZ..BU KONUDAKİ MÜCADELENİZİ KUTLUYOR SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar