21 Şubat 2024 Çar

Ankara’da Keçiören Metrosu Hizmete Açıldı. Güzergah Belli Oldu

İşte Keçiören Metrosu'nun güzergahı

Ankara Keçiören Metrosu

Hizmete Açıldı

Metronun güzergahı belli oldu

Atatürk Kültür Merkezi-Keçiören arasındaki mesafeyi 17 dakikaya indirecek Keçiören Metrosu bugün açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesince inşaatına başlanan, 2011’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devredilerek yapımı tamamlanan Keçiören Metrosu bugün açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Kültür Merkezi (AKM)-Keçiören (Şehitler-Gazino Durağı) arasında yapımı tamamlanan M4 Keçiören Metrosu’nun açılış töreni, Keçiören Belediyesi önünde yapıldı.

KM-Keçiören arasındaki seyahat süresini 17 dakikaya indirecek metro hattında, başlangıçta 6 set (3’lü dizi) vagonlarla, 7 dakika aralığıyla hizmet verilecek. İhtiyaca göre servis aralığı daha da kısalacak Keçiören Metrosu’ndan, AKM istasyonunda Batıkent Metrosu’na aktarma sağlanacak.

Keçiören’in trafiğine ve toplu taşıma sistemine büyük kolaylık sağlayacak 9 bin 200 metre uzunluğundaki

Cumhurbaşkanı; Keçiören Metrosunun 15 Ocak 2017 tarihine kadar ücretsiz olacağının müjdesini verdi.

Başbakan: Gazino durağının ve meydanın adının değiştiğini bundan bu durağın ve meydanın adının Şehitler durağı ve şehitler meydanı olarak adının değiştiğini açıkladı

Keçiören Metrosu Güzergahı

Şehitler (Gazino),

Dutluk,

Kuyubaşı,

Mecidiye,

Keçiören Belediye Önü

Meteoroloji,

Dışkapı, (Mevki Hastanesi-Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi)

ASKİ (Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi) Su Abone Merkezi

AKM (Atatürk Kültür Merkezi ) istasyonlarından oluşuyor. Bu Duraktan Aktarmalı olarak Batıkent Metrosuna binebilirsiniz. Yada aktarmalı olarak Kızılay Yönün giden metroya binerek Kızılay’a gelirsiniz. Bitmedi. Kızılay’da metrodan dışarı çıkmadan bu defa isterseniz Ankaray metrosuna binerek Maltepe, Emek istikametinden AŞTİ ye giden Yani Ankara Terminaline giden metro asıl adı ile Ankaray’a binebilirsiniz. 

Güzergah Hakkında Geniş Bilgi:  Keçiörenden Metroya binince ister batıkent-sincan’a kadar gidin. İster Kızılay’a oradan da Aşti’ye aktarmalı gidin. Tek ücret ile aktarmalı olmak şartı ile bu yerlere gidebilirsiniz.

Kızılay’dan Keçiören gitmek için izlenecek yok. Batıkent-Sincan Metrosuna bineceksiniz. AKM (Atatürk Kültür Merkezinde ineceksiniz. Metro’da dışarı çıkmadan hemen aktarmalı olarak Keçiören Metrosuna bineceksiniz. 17 Dakikada Keçiören (Şehitler-Gazino Durağı) olacaksınız. Tabi farklı duraklarda inecek olan varsa üstte belirtilen güzergah duraklarında inip binebilirler.

Peki! AŞTİ yani Otogardan Keçiören’e nasıl gideceksiniz. Aşti’den Ankaray metrosuna bineceksiniz. Kızılay’da ineceksiniz. Hemen aktarmalı olarak Batıkent Metrosuna bineceksiniz. Daha sonra ise Atatürk Kültür Merkezinde inip, aktarmalı olarak Keçiören Metrosuna binerek evinize gideceksiniz.

Bu aşamadan sonra emeği geçenlere teşekkür etmek ve dua etmekten başka çare kalmıyor. Devletimiz var olsun. Bu güzergahı kullanan başta Akkuşlular olmak üzere tüm insanlarımıza hayırlı olsun. İyi günlerde ve sağlıkla kullanın.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar