12 Nisan 2024 Cum

Ankara Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Akkuş Kurultayına Katılacak

Akkuş için yararlı olan bu güzel çalışmanıza katılmak isterim.

AKKUŞ KÖYLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

DERNEK BAŞKANI EMEKLİ ÖĞRETMEN MUZAFFER ÇELEBİ

3. Akkuşlular Platformu ( 3. Akkuş Kurultayına) Katılacağını açıkladı

Dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ’yi Akkuş Kurultayına Davet Ettik. Başkanımız ÇELEBİ, Katılmak istediğini ifade ederek, merak ettiği bir kaç konuyu bizlere sordu.

Dernek Başkanı: Kurultayı Gerçekten Sizmi yani Akkuş İnternet Sitesi mi düzenliyor?

Site Adına İhsan ÇAM: Hocam, Akkuş Kurultayını Akkuşlular yapıyor. Sitemizde de takip ettiğiniz gibi, Onlarca Akkuşlu Kurultaya katılacağını ifade etti. Demek ki Akkuşlular kurultayı yapıyor. Zaten site olarak Akkuşlular olmadan bir kurultay yapmamız mümkün değildir.  Ancak illar ki bir isim gerekiyorsa evet Akkuş Kurultayını, Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Belediyesi destekleri ile, Akkuşluların destekleri ile Akkuş İnternet sitesi yönetimi, Site ekibinin tamamı, yapıyor. Bir adı olsun illa ki diyorsanız Akkuş İlçesi İnternet Sitesi

Dernek Başkanı: Kurultayın Gündemi Belli mi?

Site Adına İhsan ÇAM: Akkuş İnternet Sitesi olarak 7 senedir yayındayız. Gündemimiz hep belli zaten, Sitemiz izleyen herkes Gündemi rahatlıkla görebiliyor. Gündem Akkuş, Gündem Daha Kalkınmış bir Akkuş için daha daha neler yapabiliriz. Gündem, Akkuşluları bir araya getirmek. Sadece Akkuşluları bir araya getirmek bile gündem olarak yeter, aslında, Daha 2 Ay var Kurultaya,  genel hatları ile komisyon gündemi netleştirecek. Kaldı ki hiç gündem olmasa bile Akkuşlular bir araya geldi mi, gündemi öyle bir oluşturur ki hocam, Herkes Akkuş için Akkuş’ta olacak,

Dernek Başkanı: Daha önceki kurultaylarda, İlçedeki Daire Amirleri uzun uzun çalışmalarını anlattılar, Gündemler net olarak belirlenmedi. Aslında biraz daha genel hatları ile konulara değinilse, daha iyi olmaz mı?

Site Adına İhsan ÇAM: Hocam, Daha önceki kurultaylardaki eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Ancak biz şunu söylüyoruz. Hep beraber yapacağız. Bak ne güzel, teker teker düşüncelerini bizlere paylaşıyorsun. Bizler yol gösterici olun, Akkuşlulara yakışır güzel ve verimli bir kurultay yapalım.

Dernek Başkanı: Daha önceki kurultaylarda; Komiyonlar oluşturuldu. Ekonomi, ulaşım, turizm gibi ama bu komisyonların çalışmalarını göremedik.

Site Adına İhsan ÇAM: Evet bu konularda size katılıyorum. Zaman zaman bu komisyonların çalışmaları oldu ama yetersiz kaldı. Salman yolu ve Akkuş Meslek Yüksek Okulu dışındaki Akkuş Birlik ve Beraberliği ve hizmet isteme arzusu genel olarak yansıtılamadı. Bu kurultayda sözünü ettiğiniz konularda da gereken titizlik gösterilecektir.

Dernek Başkanı: Bu kurultayda her konuyu görüşelim. Örneğin hizmetler bazen çok faklı bölgelerde toplanıyor. Akkuş geneline dağılamıyor. Akkuşlu Bürokrat Ataması şimdiye kadar hiç görülmedi? Sitenizde o kadar yetişmiş Akkuşluların isimlerini yayınlıyorsunuz, ama her ne hikmet ise, Siyasilerimizin aklına gelmiyor, Akkuşlu Bürokrat ataması? Turizmi, Ekonomiyi, ulaşım ve Akkuş İlçe merkezindeki yapılması gerekenleri konuşalım? Başarılı bir kurultay olmasını temenni ederim.

Site Adına İhsan ÇAM: Başkanım, hep beraber güzel ve verimli bir kurultay olacak. Birlikte hazırlık yapacağız. Her Akkuşlu Kurultay için önerilerini söylebilirler, sizin gibi her Akkuşlu, düşüncelerini açıklasa, zaten gündemde oluşur. Çözüm yolları da bulunur. Kurultaya katılmanıza çok sevindim. Dernek Üyelerinin Tamamı, Kurultaya Davetlidir. Teşekkür ediyorum. Bizlere zaman ayırdığınız için

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar