12 Nisan 2024 Cum

Ankara’daki Akkuşlular Derneğinde Ocak Ayında Yapılacak Olan Seçimlerde Başkanlığa Adı Geçen İsimler

Başkanlığa Adı Geçen Kişi Sayısı 5 kişiden fazla

Ankara Akkuşlular Derneğinde

Ocak Ayında Yapılacak Olan Seçimlerde

Başkanlığa Adı Geçen İsimler

2012 Ocak Ayında yapılacak olan Genel kurul toplantısında Yönetim ve Denetim Kurulları yeniden seçilecek olan Ankara'daki "Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği"nin yönetim kurulu başkanlığına adı geçen isimler ortaya çıkmaya başlıyor. Ankara'da dernek başkanlığı ve yönetim ile denetim kuruluğu üyeliği için yoğun kulis çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Resmi olarak adaylığını açıklayan henüz olmadı. Ancak bazı kişiler gerek dernekte gerek ise farklı yerlerde aday olabileceğini açıklarken, bazı kişiler ise son zaman kadar beklemeyi tercih ediyor. Bazı kişilere ise yoğun baskı var illa dernek başkanlığına aday olması için, bazı kişilerin ise kesin aday olması beklenerek şimdiden listesini oluşturması ve listeye kimleri alacağı dahi gündeme geliyor.

3 dönemdir dernek başkanlığını görevini sürdüren Emekli Öğretmen Muzaffer ÇELEBİ defalarca tekrar aday olmayacağını açıklamıştı. Ancak bazı kişilerin Hocanın bir çok konuşmalarından ötürü belkide son anda tekrar aday olabileceğini belirtiyorlar.

Dernek Başkanlığına adı geçen kişiler

İhsan ÇAM  : Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından

Dursun TAVŞANCI : Daha önce defalarca dernek yönetiminde bir çok görevlerde bulundu

Muzaffer ÇELEBİ : Şu andaki dernek başkanı tekrar aday olabileceği gündeme getiriliyor

Turan GÜNEŞ : Daha önce yönetimde görev aldı.

YILMAZ YILDIRIM: Kendisi bizzat Dernek Başkanlığına aday olabileceğini dile getiriyormuş

Hasan SEVİNDİK: Dernek Üyesi

Ayrıca Meyvalı Köyünden bir aday ve liste oluşturulması için konuşmaların olduğu dile getiriliyor.

Elbette bizim duyduklarımız dışında farklı kişilerde dernek başkanlığına aday olmayı düşünen kişilerde olabilir.  Bende adayım diyen kişilerin isimlerini bizlere bildirmeleri halinde haberimize ilave edeceğimizi belirtmek istiyoruz.

Adaylıkları gündeme gelen kişiler hakkında görüş ve önerilerinizi dile getirirseniz bu kişilerin karar vermede neleri kriter alacaklarına yardımcı olmuş olursunuz. Siz dernek başkanı ve yönetimi olarak kimleri görmek istiyorsunuz ve neden böyle düşünüyorsunuz.

Yukarıda adı geçen kişilerin, dernek başkanlığı adaylığı konusunda dile getirmek istedikleri bir düşünceleri varsa açıklamalarını bekliyoruz. Adı geçenler arasında Aday olmak istemeyenlerin bildirmeleri halinde isimlerini kaldırabiliriz.

 

  

Related Articles

11 YORUMLAR

 1. DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM
  HEPİNİZİN BİLDİĞİ ÜZERE DERNEĞİMİZ 1994 YILI OCAK AYINDA KURULMUŞTUR.DERNEĞİMİZİN GEÇMİŞTEN BU GÜNE KADAR İÇİNDE BULUNDUĞU SIKINTI VE SÖYLEMLERİ BENİM KADAR ENAZ SİZ DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMDE BİLMEKTESİNİZ.DERNEĞİMİZİN NE KADAR ÇOK UĞRAŞSAKTA KENDİ DİLİMİZLE BİR ARPA BOYU KADAR BİLE İLERLETEMEDİK BUNUNDA SEBEBİ BİZ AKKUŞLULARA HAS OLAN BİR ÖZELİİK TEN YANİ KÖYCÜLÜK MESELESİ YAPILMASINDAN DOLAYI DERNEĞİMİZİN İERLEMESİ VE FAALİYETLERİNİ DAHA ÇOK SOSYAL YÖNDE YAPMASINDA ENGEL OLMUŞTUR..KONUYU DAHA FAZLA UZATMADAN HAKKIMDA DERNEĞİMİZİN ÖNÜMÜZDE BULUNAN SEÇİM SÜRECİNDE BAŞKAN ADAYLIĞINA ADAY OLMAM İÇİN SİZ DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİN BİR TAKIM TALEPLERİ TARAFIMA İLETİLMİŞ BULUNMAKTADIR.NİTEKİM DERNEĞİMİZN BAŞKANLIĞI NI YAPABİLECEK GÜÇ VE VASIFLARA SAHİP OLDUĞUMU SİZ HEMŞEHRİLERİMDE TAKDİR EDERSİNİZ Kİ BİLMEKTEYİM.FAKAT CİDDİ SAĞLIK SORUNLARIMIN VE YAŞIMINDA BİR HAYLİ İLERLEMİŞ OLMASINDAN DOLAYI DERNEĞİMİZİN YAPILACAK OLAN SEÇİMLERİNDE BAŞKAN ADAYI OLMAYACAĞIMI BİR KEZ DAHA İLÇEMİZİN İNTERNET SİTESİ KANALIYLA SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.TABİİKİ DERNEĞİMİZE DESTEKLERİMİ HER ZAMANKİ GİBİ BENDE BİR ÜYE OLARAK DEVAM ETTİRMEYE ÇALIŞACAĞIM.SON OLARAK DERNEĞİMİZİN YAPILACAK OLAN BAŞKANLIK SEÇİMİNDE SİZ SAYIN DERNEK ÜYELERİMİZİN KATILIMIYLA ADİL BİR SEÇİM OLMASI TEMENİSİYLE TÜM HEMŞAHRİLERİMİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM. DURAN GÜNEŞ 05378486004 ANKARA

 2. İhsan Bey,

  Öncelikle düşüncelerime katılıyor olmanız dolayısıyla teşekkürler.Ancak böyle bir yazıyı kaleme almış birinin hakaret edebileceği düşüncsine kapılmış olmanızı yadırgadım doğrusu.Çünkü eğer bu deyimi aşağılamak maksatlı kullanmış olsaydım haklı olabilirdiniz.Yalnızca adayların arasında beklentileri karşılayacak farklılığa sahip birinin olmadığını, şartlarının eşit olduğunu ifade etmek kullanılmış olduğum bir deyimdi.Amacım polemik yapmak değil, ya da oluşmuş bir polemiğe katılmakta değil.Dernek tüzüğünü insanlar yapar, malesef bu ülkede en zor değiştirilen yasa Anayasadır,kaldı ki tüzükler değiştirilmesin.Zaten benim önerimin içeriğinde insanların katılımını artıracak ve insanlara önder olacak Başkan adayından sözediliyor.Şuanki adaylara çağrımda bu yüzden hadi birleşin açın insanların önünü belirleyin bir adayı demek istiyorum bunu ben yapayım demiyorum.Örneği çoktur ülkemizde değerli bir şahsiyet için tüzükler değştirilir üye yapılır ki aday olması için üye olması yeterlidir,1 hafta sonra seçime gidilir, bir hafta önce üye olan şahıs Başkan oluvermiştir.Yeterki biz buna hazır olalım, belkide katılmak yetmiyor İhsan Bey ve bir dahada hazır olmadığımız anlaşılmıştır.
  Saygılarımla.

 3. Sayın Mertali koç, bu yazdığınız gerçek adınız mı bilemiyorum. Ancak kendi adınız değil ise üzülürüm. Çünkü kendi adını yazmaya cesareti olmayanların yazdıklarına kendilerinin inanmadığını düşünürüm. Kendi adınız olduğunuzu var sayarak bir iki cümle cevap yazmak istiyorum. Yazdıklarınızın yüzde seksenine katılıyorum. Teşekkür de ediyorum. Elbette faydalanacağız. Ancak Akkuş Derneği Hakkında fazla bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorum. Çünkü, dernek başkanı ancak ve ancak dernek üyeleri arasından seçilir. Akkuş derneğinde ise son 1 senelik borcu olan üyeler genel kurulda oy kullanamazlar diye tüzükte hüküm vardır. Dolayısı ile ancak ve ancak Genel Kurula seçilen kişiler arasından yönetim oluşur. Dışardan kişilerin yönetime girmesi mümkün değildir. Siz ne yapsanız bu gerçeği değiştiremezsiniz. O halde genel kurula katılan üyeler arasından seçilen yönetim kuruluna saygı duymak zorunndasınız. Seçimle gelmiş oldukları için herkes yönetimi kabullenmek durumunda. O halde sizin aradığını nitelikte dernek üyeleri arasında böyle kişiler yoksa ne olacak o zaman?derneği kapatalım mı? Mevcut aday gösterilmesi sık sık gündeme gelen kişiler hakkında da “al birini vur ötekine” deyimi ile hakaret etmiş olmuyormusunuz. Siz bu kişileri tanıyormusunuz. Tahsil durumlarını, şimdiye kadar yaptıkları çalışmaları, dernek üyeleri arasındaki yerini biliyormusunuz. İyi başlamışsınız ama son cümleleriniz yakışmamış. Siz derneğe üye iseniz buyurun aday olun sizi seçsin üyeler. Kalın sağlıcakla İhsan ÇAM

 4. yazınızı okuyunca inanın duygulandım sizlerden öğrenilecekte çok şeyin olduğunu şahsım adına düşündüm bende 20 yıla yakın Ankara’dayım memleketim için hiç bir şey yapmadın yapamadım ak kuşlu ol arakta pek kimseyi tanımam kendi halinde biriyim birçok kurum aracılığı ve kendi aracılığımla bir çok yere kendime göre bir şeyler yapmaya çalıştım yaptım da bu esnada bir ak kuşlu hemşiremin kapısını çalıp ta ben şurda şunu yapıyorum bana destekte bulunun demedim bir gün bir dostum bana aynen şunu söyledi abi senden için her şeye burnunu sokuyor diyeler dedi ben biran durakladım dedimki kardeşim şevki senin ne işine karıştıda böyle söylüyon diye sorsaydın deye sordum diyeceğim şudurki bu yazınızı okusunlar birdaha okusunlar ne anlama geldiğini iyi yorumlasınlar sevincim şuki benim gibi düşünenlerde varmış sevgilerimle şevki GÖK.

 5. Sevgili Hemşehrilerim,

  İnsanlar illerini, ilçelerini kısacası memleketlerini Ankara’dan yönetiyor. Bir şeye ihtiyaç duyulduğunda sanki o memleketin Belediye Başkanıymışçasına bu tip Dernek Başkanları duruma el atıyor ve koşturuyor, ta ki koparana dek.Ülkemizde örneği çok. Malesef yerel yöneticilerimizde duyarsız. Onlarda burada böyle güçte bir kurumun var olmasını teşvik edecek projeler ya da alternatifler geliştirmiyorlar. Kopuğuz, dağınığız, çok ortak yanlarımız var ama bir araya gelebilmemiz en azından bundan sonra bu tip kurumların doğru işler yapabilmesiyle mümkün olur.Onun dışında mevcut adaylar alınmayın darılmayın al birini vur ötekine beklentilerin ya da benim beklentilerimin çok altındasınız.Size bir önerim olacak; hadi bir araya gelin kendiniz dışında LİDERİMİZİ belirleyin. Ama Akkuşlu olsun; Çaldereli, Aşağı kollu, Damyeri,Düğencili,çavdar,Çukurköy lü olmasın sadece ve sadece 44 pare köyüyle birlikte AKKUŞLU olsun.Sizleri kendim gibi seviyorum ve bu yüzden yalnızlığımıza üzülüyorum.

 6. Dernek kavramı vakıf kavramı gibidir.Gönüllülerin ortak değerleri etrafında toplandığı ve birlikte hareket ettiği, sevincini, hüznünü paylaştığı, yoksula ve öksüze el uzattığı, hastalara şifa, ihtiyaç sahiplerine eda ve Dostlara vefa dağıtıldığı bir kurumdur.Değerli Hemşehrilerim 10 yılı aşkın bir süredir Ankara’da ikamet ediyorum, ilçemizin derneğinin herhangi bir faaliyetini duymuş değilim.Neden diye sormak istemiyorum verilecek cevapları da biliyorum.
  Dernek kavramından sonra Lider kavramını açıklamanın yararlı olacağını düşünüyorum.Lider yol açan demektir.İnandığı ortak değerler etrafında insanları birleştiren ve onlara hedef göstererek o hedefe insanlarla beraber yürüyen insan demektir.Değerli Hemşehrilerim bu zamana kadar ilçemizin hangi sosyal kurumsal organizasyonu için bu tanımdaki nitelikleri taşıyan bir insanı seçtik ve kendimizi temsil hakkına haiz gördük.Malesef ince hesaplar yüzünden, küçük menfaatler yüzünden yazık ediyoruz kendimize, ilçemize.Ordu’nun ilçeleri içinde sonradan olanlar dahil etki gücü en zayıf ilçeyiz. İnsanların gözündeki yanlış Akkuş olgusunu değiştiremiyoruz malesef.İşte bu olguyu değiştirtecek, insanlarda değişim felsefesini başlatacak bu tip kuruluşlardır. Bu tip kuruluşlar dünyayı yönetiyor, ama bizim Hemşehrilerimiz bunun farkında değil.Mesela Şu derneğe yeterli eğitimi almış, temsil kaabiliyeti yüksek -köyü neresi olursa olsun- Akkuşlu vakumuna herkesi çekebilecek iletişim gücüne sahip , talep etmeden bizlerin teklifleriyle ve tek aday olarak seçip her koşulda bir dafacıkta olsa destek verilecek birini bulamazmıyız, ya da ilçemizin kanaat önderleri bulamazlar mı.

 7. Yukarıdaki isimlerden Dursun Tavşancı’nın tam olarak aday olduğunu bilmiyorum ama eğer aday olacak ise yukarıdaki isimlerin içindeki en iyi aday olduğunu söyleyebilirim (yukarıdaki şahıslar alınmasın lütfen).
  Nedeni ise, öncelikle daha öncelerden dernek yönetiminde çeşitli görevlerde bulunması ve Dernek Yönetiminin ve Yöneticiliğinin detaylarını, kurallarını, tüzüğünü iyi bilmesidir. Bunların haricinde şahıs olarakta girişimci, atılgan, değişik fikirlere, değişik görüşlere açık, genç yaşlı demeden muhabbet eden fikir alış verişi yapan, tarafsız biri diyebilirim.
  Dursun Tavşancı dendiği zaman Meyvalı Köyünde ve Çevre Köylerinde tanımayan nadir insan vardır. Herkesin sevgisini kazanmış birisi olarak derneğe faydalı işler yapacağını düşünüyorum ve yeni bir değişimin iyi olacağını tahmin ediyorum.
  Dernek Başkanlığı derneğe gidip orada normal bir kahvehane işletir gibi oturmayla olmaz.
  Derneğe üye sayısı neden az, niçin kimse katılım göstermiyor, neden insanlar derneğe soğuk bakıyor, niçin diğer derneklerdeki gibi aktiviteler olmuyor (Örneğin İstanbul’daki ortabölme köyü derneğinin 10’da 1’i kadar neden olamıyor Akkuş Köyleri ve Yardımlaşma Derneği). Bunlar araştırılmalı, girişimci ve aktif bir şekilde Dernek Başkanının bu gibi işlerde rol alması lazım. Birlik ve beraberlik sağlanmalı. Başkanın listesinde her köyü temsil eden lider isimler olması lazım.
  Açıkçası eğer Dursun Tavşancı Dernek Başkanlığına aday olacak ise bu gibi işlerin organizasyonların üstesinden geleceğini, üzerine alacağı sorumluğu ve yükü rahat bir şekilde kaldıracağını tahmin ediyorum.
  Zaten Dursun Tavşancı’nın Dernek Başkanlığına aday olması yönünde yoğun bir şekilde destekçisi olduğunu duyuyor ve görüyoruz.
  Dernek Başkanlığına aday olan herkese başarılar diliyorum. Herkes emeğini hizmet için sarfetsin lütfen.
  Saygılarımla.

 8. AKKUŞ İNTERNET SİTESİNDEN DUYDUĞUM KADARI İLE AKKUŞ DERNEĞİ SEÇİME HAZIRLANIYOR YAPILACAK SEÇİMDE ADAY OLAN ARKADAŞLARIMIZIN OLUŞTURACAGI LİSTEDEN HER KÖYDEN BİR TEMSİLCİ ALARAK GENİŞ BİR LİSTE İLE SEÇİME GİRMESİ VE TOPARLAYICI BİR BİLOK OLUŞTURMASI HALİNDE DERNEK DAHADA GÜÇLÜ HALE GELECEKTİR İNSANLARA GÜVENDE ARTACAKTIR BU DURUMDA KİŞİSEL MENFATLER BİR KENARA BURAKILARAK ADİL BİR SEÇİM YAPILMASI DURUMUNDA DERNEK DAHADA GÜÇLÜ HALE GELECEKTİR ÜYE SAYILARINDA ARTIŞA NEDEN OLACAGA BİR GERÇEKTİR AYNI ZAMANDA BAŞKAN VE YARDIMCILARA DESTEK SADECE SEÇİMLERDE DEĞİL KALICI OLMALIDIR ŞİMDİDEN BAŞKAN ADAYLARINA BAŞARILAR DİLERİM

 9. Yeni İsimler,Yeni kan ve hücre demektir.Yeni kanın hücrelerde heyecan yaratmasıyla güçlü ve kuvvetli olacağı kanısındayım. Aynı zamanda bayrak yarışının evreleri artık başlamalı.Gelecek nesile güçlü bir sivil toplum kuruluşu bırakılması düşüncesindeyim

 10. Şahsımında şahit olduğu gibi bir çok yerde, toplantılarda, dernekte ve diğer bir çok yerlerde kişiler kulis çalışması yaptığı aşikar iken, bu haberin altına yorum yazma işine gelince kişilerde o kadar cesaret olmadığı görülmektedir. Derneği kapattırmayalım sahip çıkalım diyen kişiler başta olmak üzere, dernek hakkında gece gündüz konuşan kişiler neden görüşlerinizi yazmıyorsunuz. Dernek’e sahip çıkalım arkadaşlar dernek kapanmasın şeklinde bir cümle dahi yazmayı çok görenler, samimiyet iki kişi yada bir kaç kişi ile konuşarak olmaz. Diyeceğin varsa buradan haykıracan, hangi adayı neden desteeklemediğini açıklayacan, dernek için çözüm önerileri sunacan, lafla, dedikodu ile dernekçilik yaptıklarını sananlar bu işler ne yazık ki, öyle olmuyor. Çok kısa bir süre sonra dernek hakkında ve dernek yönetimine aday olanların hangi değerlere göre aday olması hakkındaki köşe yazımı kaleme alacağım. Sizin de bir cümle olsun diyeceğiniz bir konu varsa buyurun yazın. Herkes sizin de düşüncenizi öğrensin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar