16 Haziran 2024 Paz

Ankara Akkuş Derneğinin Genel Kurul Toplantısı ve Yönetim Kurulu Seçimi Haberlerinden Rahatsız Olanlara

Haberler ile ilgili bir sıkıntısı olan sitemiz yönetimi ile görüşebilir.

Ankara

Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin

Genel Kurul Toplantısı ve

Yönetim Kurulu Seçimi Haberlerinden Rahatsız Olanlara

Ankara'da Kurulu bulunan Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 1 Ocak 2012 tarihinde yapılacak olan genel kurul toplantısı ve yeniden seçimi yapılacak olan yönetim ve denetim kurulları ile ilgili olarak sitemizde yayınlanan haberlerden bazı kişilerin rahatsız olduklarını ve bu kişilerin bir çok yerde "Akkuş internet sitesi yada İhsan ÇAM ne yapmaya çalışıyor diye konuştukları bilgisi bizlere ulaştı.

Biz iki yada üç kişilik yada 15 yada 20 kişilik grupların olduğu yada telefon ile kulis çalışmalarının yapıldığı bir anlayış ile haber yapmıyoruz. Bizim yayınlarımız hem ülke içinde hemde yurt dışında dünyada izleniyor ve tekip ediliyor. Biz ne diyecek isek bu site üzerinden söyleriz. Bu siteden yapılan her haberin gizlisi, saklısı yoktur.

Haberlerden raharsız olan kişilerin ya gizli planları vardır. O düşündükleri planları uygulama şansları ortadan kalkmıştır. Yada yerine getirmeye imkanları olmayan sözleri vererek dernek yönetimine geçmeyi düşünmüşledir. Bu planlarını da yapma imkanları kalmamıştır. Yada dernek yönetimine seçilip, başkan yada yönetimdeyim deyip hava atmak için seçilme gayreti içinde olanların, sitemizdeki haberde de yer verildiği gibi, dernek başkanları Akkuş'un sorunları ile ilgilenecek dediğimiz için, seçilip hava atma planları suyu düşmüştür. Dernek yönetim ve denetim kurulu üyeliklerine aday olmak isteyen kişlerin, bu işler üç yada beş kişi ile konuşarak olmaz. İşte sana meydan işte sana Akkuş İnternet Sitesi, site yönetimini ararsın. Neden dernek yönetimine seçilmek istediğini, seçildikten sonra neler yapacağını, çalışmaları anlatırsın. Bizlerde Akkuş İnternet Sitesinde seni tanıtırız. Planlarını ve çalışmalarını dernek üyelerine sitemiz aracılığı ile anlatırız. Ancak adaylık düşüncesinde olan kişiler bu yolu izlemeyip, kendi bildikleri yöntemi uyguluyorlar. Ama birisi gelip de Sitemizdeki haberden söz edince ayağa kalkıyorlar. Bu site ne yapmaya çalışıyor. İhsan ÇAM ne yapmaya çalışıyor diye? Sen site ile görüşsen de görüşmesende çıkan haberler seni bir şekilde buluyor değilimi? o halde yapılacak işlem nedir. Adaylık düşüncesinde olan kişiler site aracılığı ile doğru bildiklerini, planları ve yapacakları çalışmaları anlatacaklar. Kimseden herhangi bir maddi ve manevi beklenti içinde değiliz. Yeter ki dernek yönetimine işi bilen ve çalışacak birileri gelsin. Dernek kazansın. Akuş kazansın. Akkuşlular kazansın.

Sen adaymısın diye soruyorum kişiye, düşünüyorum diyor. Sitede haber yapalım aday isen diyoruz. Şimdilik yapma diyor. Site aracılığı ile dünyaya ben dernek yönetimine adayım demeyen kişinin ben aday olduğun nereden bilecem. Dursun TAVŞANCI ile görüştüm. Evet aday olmak aklımdan geçiyor. Köyümden en az 30 kişiye yakın kişinin oyu var. Ama acaba köyümün insanları bana tam destek verirmi? Ben yönetime girince köyümün insanları derneği terk ederse lokali işletmede sıkıntıya girerim dedi. Liste oluşturmaya başlanmadan şimdiden bana şu kişiyi listeye al diye söylüyorlar dedi. Evet Dursun TAVŞANCI'dan benim izlenimlerim; kafasını kurcalayan meselelerin giderilmesi halinde Dursun'nun aday olacağını halen daha düşünüyorum.

Şimdiye kadar da adaylık konusunda sitemize aday olduğunu kimse açıklamadığına göre, tek ve en güçlü aday Dursun diye düşündük ve o haberi yaptık. Bu haberden rahatsız olan kişileri varsa, haberin altına hemen düşüncelerini yazmak durumunda, bazı yerlerde bir kaç kişiye derdini yanmakla bu işler çözülmez. Haberin altına yorum yazaksınız. Yada Yeni bir haber metni gönderin haber yapalım.

Akkuş İnternet Sitesi 3 yada 5 kişiye hitap etmiyor. Dünyaya hitap ediyor. Dünyanın her bölgesinden site takip ediliyor. Herhalde bu yazdıklarımızdan sonra aday olan kişilerin düşüncelerinin sitemize yazacaklarına inanıyoruz. Adayların isimlerini yazmalarını bekliyoruz.

Dernek Yönetimi Kuruluna Aday Olanlar. Henüz Adaylığını Resmi Olarak Açıklayan Olmadı. Olduğu Anda hemen sitemizde ismi yayınlanacaktır.

1.

2.

3. 

Yönetim Kuruluna Adaylığı konusunda ismi geçen kişilerden aday olmayacağını açıklayanlar

Muzaffer ÇELEBİ

İhsan ÇAM

Turan GÜNEŞ

Dursun TAVŞANCI

Adı Sık Sık Gündeme Gelen Ama Henüz Kendisinden Net Bir Açıklama Gelmeyenler

Orhan ŞAHİN: Bir çok kişi aday olacağını dile getiriyor ama kendisinden net bir bilgi alamadık.

 

Related Articles

1 Yorum

 1. 01/01/2012 Tarihinde Ankara da yapılacak olan Dernek Genel Kurulunda
  seçilecek yönetim kuruluna şimdiden başarılar dilerim. Bu yazıyı
  okuyanlar belki şahsımı da aday olarak telaffuz edebilirler onun için
  şimdiden aday olmadığımı buradan ilan ediyorum. Ancak burada bazı
  tartışmalar gördüm ve kendi fikirlerimi paylaşmak istedim. Kurulu
  derneğin amaçları doğrultusunda üyelerine hizmet etmek bunun yanında
  Akkuşumuzun gelişmesine kalkınmasına katkı sağlamak amacı ile
  kurulduğunu biliyoruz.Dernekçilik üyeleri ve hitap ettiği ilçesi
  insanlarının sosyal ve kültürel varlıklarını devam ettirmesi örf ,
  adet ve geleneklerini gelecek nesillere ulaştırmasıdır.Üyeler arası
  dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak cenaze, düğün ,nişan,davet, asker
  uğurlama, hastalık gibi günlerde birbirileri ile kaynaşmayı
  sağlamak.Maddi ve manevi destek olmak.Moral geceleri ve gezileri
  düzenlemek Eğitim; ( Okuma Yazma ) bilmeyenlere kurslar vermek.
  Dernek lokaline bilgisayar alıp internet bağlatıp üyelerin hizmetine
  sunmak.Gençleri de derneğe adapta etmesi için Hatta İnternet cafe
  gibi hizmet vermek .Aynı zamanda Bilgisayar Kursu vermek önemli ve
  güncel konularda seminerler, sağlık taramaları yapması gerektiğine
  inanıyorum.Tabii ki bunlar maddiyat gerektiren işler.Dernek bünyesinde
  biriktirme sandığı kurarak maddi yardımlaşmayı sağlamak.Dernek
  aidatları ile bu işlerin yapılması mümkün değil ama kaynak
  üyeler.Dernek bünyesinde cenaze ,düğün, yardım fonları oluşturularak
  bu fonlarda biriken paralarla ,üyelerin cenaze, düğün,yangın ,hastalık
  ,kaza, burs ve ihtiyaç sahibi gibi durumlarda üyelerine yardımcı
  olmalarıdır.Bunlar gibi daha sayamadığım bir çok hizmet
  verilebilir.Bunlar dernek yönetiminin üyelerine karşı
  sorumluluklarıdır .Peki üyelerin sorumlulukları yok mudur? Tabii ki
  üyelerde dernek aidatlarını ve kurulan fon aidatlarını öderlerse bu
  imkanlardan yaralanırlar.Genel Kurulda oy kullanacak üye sayısına bakıldığında ancak tek liste ile küskünlük olmadan sağlıklı çalışabilecek bir yönetimin seçilmesi gerektiğine inanıyorum. Seçilecek yönetim kuruluna Şimdiden başarılar diler AKKUŞLULAR ve AKKUŞ içn hayırlı olmasını temenni ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar