30 Mayıs 2023 Sal

Şampiyon Kızılelmalı Öğrencilerin Görüntüleri

Azim, Özveri ve Koordineli Çalışma, Kızılelma Beldesinde, Kızılelma İlköğretim Okulunda Sevinç ve gurur

 

 Ordu İli Küçük Erkekler Masa Tenisi Turnuvasında

İl birincisi olan

Kızılelma İlköğretim Okulu Masa Tenisi takımımız

İlimizi temsilen

Kırşehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılacak.

 

BİR BAŞARI HİKÂYESİDİR BU
 
Okul bahçesi olmayan, kapalı spor salonu nedir bilmeyen, okul koridorlarında teneffüs aralarında kendi yaptıkları raketlerle masa tenisi oynamaya çalışan köy çocukların hikâyesidir bu. Öğretmenlerinin özverili çalışması, şahsi gayretleri, imkânsızlıkları bahane etmeyen eğitim anlayışlarının sonucudur bu.
 
 
           
Okulumuzun ilk Beden Eğitimi öğretmeni olan Sertaç YILMAZ’IN 2006–2007 Eğitim ve Öğretim yılında okulumuzda göreve başlamasından sonra il genelinde yapılan turnuvalara sürekli olarak katıldık ve her seferinde rakiplerimizi zorlamamıza rağmen hayatında ilk defa Kızılelma dışına çıkan öğrencilerimizin aşırı heyecanlanması, zorlu gruplara düşmemiz, bir sene çalıştırdığımız öğrencilerimizin yaş haddinden dolayı gelecek yılki turnuvaya katılamaması gibi nedenlerle final oynamak nasip olmamıştı.
 
 
 
Ancak bu turnuvalarda sevindiğimiz ve gururlandığımız şey; birincilerin gene Akkuştan çıkmasıydı. Bu tür turnuvalarda Akkuşumuzun adını altın harflerle yazdırmış olan Akkuş IMKB YİBO okulumuz bizim en büyük destekçimiz, rehberimiz olmuştur. Salonda diğer takımların öğrenci ve yetkililerin kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda “Akkuşun takımları çok iyi, inşallah bizim gruba düşmez” demelerini duymak bile zaten şampiyonluk sayılırdı.
 
 
            Ama bu sefer sıra bizdeydi, sıra gene Akkuştaydı, şeytanın bacağını kırdık ve Ordu Küçük Erkekler Masa Tenisi Turnuvasında İl birincisi olan takımımız İlimizi temsilen Kırşehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılacak.
 
 
            Çocuklarımızın başarılarının devamını diliyor, turnuvaya katılmamız için bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Kızılelma Belediye Başkası Sayın İsa DEMİRCİ’YE, İMKB YİBO idarecilerine, Perşembe de otel işletmecisi olan Yavuz TEKECİ’YE, Başarımızın en büyük mimarları olan Sertaç YILMAZ ve Serkan ŞAHİN öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.
 
 
 
 
 
AKKUŞ İNTERNET SİTESİ AİLESİ OLARAK
 
İLÇEMİZİ GURURLA ORDU İLİNDE TEMSİL EDEREK
 
İL BİRİNCİSİ OLAN
 
KIZILELMA İLKÖĞRETİM OKULU  MASA TENİSİ TAKIMINI
 
TEBRİK EDİYORUZ.
 
BAŞARIDA EMEĞİ GEÇENLERİ AYRI AYRI KUTLUYORUZ
 
 
 
 
 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Sertaç Hocamın bir beden eğitimi öğretmeni olarak salon olmadan nasıl zorluklarla çalışma yaptığını bilen birisiyim.O yüzden bu başarının çok önemli olduğunu düşünüyorum.Ayrıca hep söylemişimdir bir okulun Serkan Şahin gibi öğretmenleri oldumu o okul uçar.Hepinize teşekkürler,gururlandırdınız bizi.Eski öğrencilerim Ercan,Serkan ve Korkmaz’ı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar