22 Şubat 2024 Per

Almanya, Kundaklama Olaylarına İncelemeye İzin Vermedi

Mazlumder Derneğinin Almanyada Türklere Yapılan kundaklama Olayalarını İncelemek İçin İzin İstemi Elçilikten Geri Çevrildi

MAZLUMDER

Almanya Konsolosluğu’ndan Vize Alamadı

         Almanya’da yaşanan kundaklama olaylarını yerinde incelemek ve araştırmak üzere MAZLUMDER Genel Başkan Yardımcısı Gülden Sönmez ve İstanbul Şube Başkanı Ayhan Küçük’ün Almanya Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmalarının ardından 1.5 ay geçtikten sonra başvurularının reddedilmesi üzerine MAZLUMDER İstanbul Şube’de bir basın toplantısı yapıldı.

         Basın toplantısında konuşan İstanbul Şube Başkanı Ayhan Küçük, bu olayın normal bir vize vermeme hadisesi olmadığını, Avrupa ülkelerinden, ülkemizde yaşanan hak ihlallerini araştırmak üzere STK’lar geldiğinde Türkiye’de sorun yaşamadıklarını ancak, kendi ülkelerinde araştırma yapılmasına izin vermediklerini belirtti.

         Yapılan uygulamanın yaşanan kundaklama olaylarını destekler mahiyette olduğunu ve faillerin suçuna ortaklık teşkil ettiğini beyan etti.

         Bu olayla ilgili olarak gerekli mercilerle yazışmalar yapılacağını ve bu konunun peşinin bırakılmayacağını ifade etti. Konuyla ilgili olarak Almanya Büyükelçiliği, Almanya Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na bu durumun telafisi için gerekenin yapılmasını talep eden yazıların basın toplantısının ardından gönderileceğini belirtti.

        MAZLUMDER İSTANBUL ŞUBESİ

Kalenderhane Mah. C.Y.Tosyalı CD. No:124 Vefa/ İstanbul Telefon: 0212 526 24 38-39-40 Faks:0212 526 24 41

Web: www.mazlumderistanbul.org E-mail: contact@mazlumderistanbul.orginfo@mazlumderistanbul.org

Haber: Sitemiz Köşe Yazarı Mehmet GÜMÜŞ

Related Articles

1 Yorum

  1. Almanya hükümeti kendi istedikleri zaman her yerde rapor hazırlıyor, Türkiyede 1 Mayıs ve Kürt sorunu ile ilgili raporlar hazırladı ve Türkiye cumhuriyeti olarak bizler izin verdik, şimdi ise kendi insan haklarını sorgulamaya izin vermiyorlar, Mazlumder İnsan Hakları derneğinin bu konunun üzerine gitmesi gerek, bizlerinde vatandaş olarak bu konuda Almanya konsolosluklarına ve dış İşleri bakanlıklarını arayıp sorgulamalıyız ve protestoo etmeliyiz.
    Ayrıca Mazlumdere teşekkür ederim yolunuz açık olsun….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar