2 Aralık 2023 Cts

“Aleyküm Selam” şeklinde selamlamaya karşılık verince Mehtap Ar adeta küplere bindi. Öğrenciye, “Burası neresi de sen aleyküm selam diyorsun” diye çıkıştı

Burası neresi de sen aleyküm selam diyorsun

 “Aleyküm Selam” şeklinde selamlamaya karşılık verince

Mehtap AR

Küplere bindi. Öğrenciye,

“Burası neresi de sen aleyküm selam diyorsun”

Diye Çıkıştı ve Hakeretler Etti.

Yeni Akit, yazarı Abdurrahman Dilipak'ı tazminata nahkum eden Müjde Ar'ın kardeşiyle ilgili çarpıcı bir habere imza attı. Mehtap Ar, gösteri yapmak için gittiği okulda aleyküm selam fırçası attı, öğrenciye hakaret etti.

Önceki gün Bayrampaşa Altıntepsi’deki Şair Baki İlköğretim Okulu’na giden tiyatro ekibinde bulunan Mehtap Ar, sınıfları dolaşırken olay çıkardı. İddialara göre; Mehtap Ar, girdiği 8. sınıflardan birinde çocuklara ‘merhaba’ şeklinde selamladı. Öğrenciden M.S., “aleyküm selam” şeklinde selamlamaya karşılık verince Mehtap Ar adeta küplere bindi. Öğrenciye, “Burası neresi de sen aleyküm selam diyorsun” şeklinde çıkışan Ar, bununla da yetinmeyip öğrenciye hakaretler yağdırdığı iddia edildi.

“BURASI MEDRESE Mİ SİZ BÖYLE SELAM VERİYORSUNUZ!”

Sınıfın diğer bir öğrencisi S.B. de, arkadaşı M.S’ye destek çıkınca Mehtap Ar, “Burası cumhuriyet okulu aleyküm selam diyemezsiniz” dedi ve S.B. isimli öğrenciyi tartaklamaya çalıştı. Mehtap Ar’ın ayrıca, “Biz Aleviyiz bundan sonra derslere Alevi konularını sokup Alevi dersleri vereceğiz” şeklinde konuştuğu da iddia edildi.

Mehtap Ar’ın tartakladığı öğrenci S.B. yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bizim dersimiz boştu arkadaşlarımızla sınıfta sohbet ederken Mehtap Ar sınıfa girdi. ‘Merhaba’ dedi. Bir arkadaşımız ‘aleyküm selam’ deyince, birden sinirlenerek, ‘Burası cumhuriyet okulu nasıl aleyküm selam dersin’ dedi. Sonra hakaret etmeye ve tehdit yağdırmaya başladı. Ben ‘Aleyküm selam diyince ne oluyor’ dediğimde hışımla üstüme gelerek, ‘Burası medrese mi de öyle konuşuyorsunuz. Gel bakayım buraya seni müdüre götüreceğim’ diyerek kolumu sıktı. Ama ben dediğini yapmadım. Sonra yardımcıları ‘boşver’ deyince kolumu bırakıp tehdit ede ede sınıftan çıktı. Daha sonra müdür yardımcımız Faruk Hoca ve müdiremiz Meral Hoca sınıfa gelerek olayı dinledi. ‘Mehtap Hanıma niye böyle saygısızlık yapıyorsunuz’ diyerek bize kızdılar.”

OKUL MÜDİRESİ: BÜYÜTÜLECEK BİR OLAY YOK

Şair Baki İlköğretim Okulu Müdiresi Meral Turgay, yaşanan olayı doğrulayarak, “Mehtap Hanım MEB tarafından onaylı oyunları okullarda oynuyor. Bir tiyatro gösterisi hakkında bilgi vermek için okulumuza gelmişti. Sınıflardan birinde ufak bir tartışma yaşanmış, öğrenciler Mehtap Ar’ı tanımamışlar. Büyütülecek ve önemli bir konu değil” dedi.

Yeni Akit

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar