17 Nisan 2024 Çar

Akkuş’un Hayali Gerçeğe Dönüşüyor. Akkuş- Salman bağlantılı grup yolu asfaltlanıyor

Akkuş- Salman bağlantılı grup yolu asfaltlanıyor

 

 

 

Ünye Kent İnternet Sitesinin Haberi

AKKUŞ-SALMAN GRUP YOLU ASFALTLANIYOR

"Akkuş için yıllardır hayal olan ve bir türlü gerçekleşmesi için adım atılamayan Akkuş- Salman bağlantılı grup yolu asfaltlanıyor.  

 
Akkuş’ta makus bir talih daha yeniliyor. Yıllardır asfaltlanması istenen, yapılmadığı için de hayallerde kalan Akkuş Salman kasabası arasındaki gurup yolunun asfaltlanması için faaliyete geçildi.

 

Bölgenin en büyük ve en önemli pazarı kurulan Salman Kasabası’nın Akkuş’a bağlayacak olan yolun 13 km’si şu anda asfalta hazır hale getirilirken, kalan 6 km’si Köydes’in ihalesi ile asfalta hazır hale getirilecek.

Bu ara bölgeyi ziyaretimiz sırasında Akkuş Kaymakamı, Akkuş Belediye Başkanı, Kızılelma Belediye Başkanı, Akkuş Ak Parti İlçe Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ÜNSEV Genel Sekreteri Ayhan Doğan vardı. Kısa sürede bu çalışmaları bitirerek Akkuş ve Salman İlçelerimiz için önemli bir yol olan, hatta bölgesel açıdan önemli bir yol unvanı kazanacak olan bu hayali gerçekleştirmek için çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdüreceğiz” dedi.

 
Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, “Bu yol bölge için çok önemli bir yol. Geçtiğimiz günlerde bu yolla ilgili araştırmalarda bulunduk. Gezi düzenledik. Bu yol 3 belde 20 köylük bir nüfusa hitap ediyor. Oradaki tek hayalim bu yolun asfaltlanmasıydı."

24 Eylül 2009 Perşembe 17:21
 
Haber: Ünye Kent İnternet Sitesi
 
Akkuş İnternet Sitesi Analizi: Kış Mevsimi girdiğinden asfaltlama çalışması başlarmı bilmiyoruz. Ancak her şeye rağmen asfalt çalışması başlarsa, gerçekten Akkuş için bir hayel olan bu çalışmayı sizlerle paylaşacağız.
 

Ankara’da düzenlene Akkuşlular Platformlarında da Salman yolunun Asfaltlanması konusu sık sık gündeme gelmiş ve Vekilimiz Hamarat, "Biz işe başlamadan bir şey söylemek istemiyoruz. Biraz zamana ihtiyacımız var. Güzel gelişmeler olacak" demişti. Sayın Vekilimizin sözünü ettiği zaman geldi mi. Akkuş’un sorunları ile yakından ilgilenen ve çözülmesi için gayret gösteren başta Vekilimiz Hamarat olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.


 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar