7 Aralık 2023 Per

Akkuş’un Everest’inde Güneşin Doğuşunu İzleyip, Güneşin Akkuş’ta Çok Farklı Doğduğunu Fark Ettiniz mi? İşte İnanılmaz Görüntüleri Sizlerle Paylaşıyoruz

Siz hiç Akkuş'ta , Akkuş'tan daha yükseğe çıktıp, Akkuş'u Seyir Ettiniz mi?

 

AKKUŞ’UN EVEREST’İNDE

GÜNEŞ’İN DOĞUŞUNU İZLEYEREK

SABAH KAHVALTISI YAPMAK

            Akkuş ilçesinin her mevsiminin bir başka güzellikleri vardır. Yaz aylarında yeşilin her tonunun bulunduğu doğa, sonbahar ayının gelmesiyle birlikte adeta sarıya bürünür. Bu sefer sarının her tonu doğada mevcut olur. Havalarında genelde güzel geçtiği sonbahar mevsimi Akkuş’ta çok güzel günlerin yaşanmasını sağlar. Aslında Akkuş’un Ayder Yaylası’ndan, Uzun Göl’den, Abant’tan pek farkı yoktur. Fakat reklamını yapamamış ve gerekli turizm tesislerini inşa edememiştir. Yoksa günümüzde insanların doğa turizmine yöneldiği düşünülürse Akkuş’u gelecekte güzel günler bekliyor demektir.

            İnsanların Güneş’in doğuşunu izlemek için Nemrut Dağı’na giderken Akkuşlu 4 arkadaş Güneş’in doğuşunu izlemek için Akkuş ilçesinin Yalın Tepesi’nden sonra en yüksek yeri olan Argan Tepesi’ne çıkarak burada hem sabah kahvaltısını yaptılar hem de Güneş’in doğuşunu izlediler. Sedayi ALTUN, Halil ALTUN, Kemal YAPAR ve Şükrü DEMİR 04/11/2010 Çarşamba günü sabah saat 05:30’da Argan Tepesine çıkarak burada sabah kahvaltısını yaparken bir taraftan Güneş’in doğuşunu, bir taraftan da o eşsiz doğayı seyrettiler. Durumlarından oldukça memnun gözüken Halil ALTUN, ‘İlçemiz doğa olarak gerçekten çok güzel. Fakat biz bunun reklamını yapamıyoruz. Buradan Güneş’in doğuşunu izlemek çok güzel. Manzara müthiş. Akkuş adeta ayaklarımızın altında. Ağaçlar adeta altın sarısına bürünmüşler. Gerçekten çok güzel bunu yaşamak lazım.” Dedi.

            Şükrü DEMİR ise; “İlçemiz doğa olarak ülkemizin en güzel yerlerinden birisi. Fakat biz Akkuşlular ilçemizi tanıtamıyoruz. Adam Akkuş’a hiç gelmemiş, görmemiş başlıyor olumsuz anlatmaya. Kardeşim gel gör Akkuş’u. Yazın sahilde insanlar nemden evlerinde oturamazken biz 98 kiloyla burada terin nasıl bir şey olduğunu unutuyoruz. İşte Sonbahar ayı. Akkuş’u hiç görmeyen kişi yine diyor ki ‘orada soğukta nasıl duruyorsunuz?’ Ne soğuğu kardeşim bak biz sabahın altısında Ordu ilimizin en yüksek yerlerinden biri olan Argan Tepesi’nde sabah kahvaltısı yapıyoruz. Bundan sonraki planımız ise Çökek Köyümüzde akşam namazından sonra kayıkla Hasan UĞURLU Barajı’nda yayın balığı avlamak.” Dedi.

            Sedayi ALTUN ise; “Güzel yer yoktur. Güzel yer, güzel anlaşabileceğin insanların bulunduğu yerdir. Eğer bulunduğumuz yerin olumsuzluklarına bakarsak hayattan zevk alamayız. Hayata olumsuz bakarsak nerede yaşarsak yaşayalım mutsuz, huzursuz oluruz. Bak biz bu saatte buradayız. Niçin Güzel arkadaşlıklarla burayı da güzel yaptık. Evet Çökek Köyümüze gidip bir akşam üzeri kayıkla barajda tur atacağız.”dedi.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. İNSANLARIN HAZIRLANMIŞ TOPLANTILARA BİLE KATILAMADIĞI DÖNEMLERDE SİZLER HER TÜRLÜ ENGELLERİ AŞARAK SIRF MEMLEKET SEVGİSİYLE YAPTIĞINIZ BU ÇALIŞMALARDAN DOLAYI SİZ İHSANLARI VE EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar