29 Kasım 2021 Pts

Akkuş 5 Belde ve Merkez’den İbaret Değildir

32 Köyün Kaç Tanesi ziyaret edildi

 

Akkuş'un 5 Belde ve Merkez'den

İbaret Olduğunu Sananlar

Yanılgı İçindedirler

Yıllardır gözlemlediğimiz konulardan birisi de, Siyasilerin ve istisnalar hariç ilgili ve yetkili kişilerin genelde beldeleri ve Akkuş merkezi ziyaret edip, geri döndüklerini biliyoruz ve gözlemiyoruz.

Yazdıklarımızın yanlış ve eksik olduğunu söyleyenler varsa, buyursunlar. Sitemiz açık.

Akkuş ilçesinin serhat köylerinden Ceyhanlı Köyüne kaç defa gidildi. Akkuş-Cukurköy-Meyvalı-Ceyhanlı ve Erbaa İlçesinin Akgün köyünden Erbaa merkeze kadar uzanan yolun yapımı için hangi kişiler hangi yetkili ve ilgili kişiler konuya açıklama getirdiler.

Kuşçulu Köyünün merkezi ile Sevkili mahallesi bağlantı yolunun yapımı ile ilgili olarak kaç kişi, siyasetçi ve diğer ilgililer açıklama yaptılar. Kuşçulu köyüne bu güne kadar kimler ziyaret etti.

Dağyolu, Karaçal, Çavdar, Gedikli, Ketender, Külekçili köyleri, Ortabölme, Ambargürgen, Çökek köyleri gibi daha bir sürü köyler kaç kere ziyaret edildi.

Bu köylerde misafirlerini ağırlamak istiyor. Bir bardak çay inanın bu köylerde de misafirlere ikram edilmektedir.

Köydes ve Özel İdare yetkilileri zaman zaman bu köyleri elbette ziyaret etmektedirler. Ancak bunlar dışındaki ilgili kişileri köylerinde görmek istemektedirler.

Köylerin, ilgili kişileri köyleri beklemeleri illa ki hizmet istemek için filan kimse düşünmesin. Bu kişileri köylerinde görmek istiyorlar. Sohbet etmek kaynaşmak istiyorlar. Lütfen beldelere gösterilen ilgiyi, Akkuş'un 32 köyü de beklemektedir.

Örneğin, Ordu Milletvekillerini topluca Meyvalı Köyü Irmağının kenarında ırmaktan tutulan balığın ızgara yapılmış şeklinde ırmak kenarında balık ikram etmek,

Ceyhanlı köyünden siz hiç bir doğa harikası tabiiatı izlediniz mi? Ordu Vekilleri topluca ceyhanlı köyünden-Erbaa İlçesine geçiş yaptıkarını görmek herhalde bir tarih olsa gerek. Akkuş'un Erbaa ile kaynaşmasına vesile olmak istemezmisiniz?

Çavdarköy ve Külekçili köyüne yapılan barajları Ordu Vekillerimizin kol kola gezmelerini görmek herhalde herkesi sevindirir.

Ordu Vekillerimizi Çökek, Dağyolu, Ambargürgen, Karaçal, Düğencili köylerinde görmek vede Cukurköydeki Sera da yetişken karpuzun tadına bakarken görmek herhalde herkesi sevindirir.

Argan yaylasından Akkuş Manzarası ile birlikte Ordu Vekillerini topluca görmek, Akkuşluları sevindirmez mi?

Şimdi bu yazılanlardan sonra, herhalde herkes bize hak verecektir. "Akkuş'un 5 Belde ve Merkez'den İbaret Olduğunu kimse düşünmesin. Her köşesi ayrı özelliklere sahip olan Akkuş ilçesi köyleri ile birlikte bir bütündür.

Not: Damyeri köyü ziyaret edilmiştir. Şu anda aklımıza gelmeyen bir çok köylerde ziyaret edilmiş olabilir. Yazımızda her köyün adı geçmemiş olabilir. Yazımız 32 köyü kapsamaktadır. Yazımızın ana temasını bir kez daha açıklamak gerekirse, İstiyoruz ki, seçimler 4 senede bir yapılıyor. En azından 4 sene içinde seçim çalışması dışında seçilen Ordu Vekillerimiz parti ayrımı yapmadan hepsinin tüm köyleri gezmelerini, köylülerimizin bir bardak taze ayranını içmelerini, köyün en azından acil olan hizmet konularndaki ihtiyaçlarını sormalarını istiyoruz hepsi o kadar. Bu düşüncemizi ifade ederken, uslup, cümle bozukluğu, bazılarına göre hatalı cümleler olabilir. Bazıları bizlere diyorlar ki, siz emir verir gibi yazıyorsunuz. Bizim görevimiz ve konumumuz itibariyle kimseye emir verme gibi bir durumumuz olmamaz. Olması da mümkün değil. Kendi benliimizden ve gözlemlerimizden edindiklerimizi yazmaya çalışıyoruz hepi o kadar.Eksik bilgi ve yanlış anlaşılmalara meydan verecek konular olursa cevap hakkını kullanmak isteyenlerin görüşleri bu sayfada yayınlanacaktır.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Ne güzel bir konuya değinmişsiniz. Yüreğim burkuldu, yıllardır hep buruk, ziyaret edilmeyen tabiri caiz ise ceyhanlı cennetten saklı bir bahçe, doğanın mükemmel bir köşesidir. Üç ilçe NİKSAR,ERBAA,AKKUŞ birbirine bağlayan tek köy adeta bir köprü, ama unutulmuş, ERBAA,AKKUŞ,ÜNYE bağlantı yolunun içerisinden geçmesini bekliyor.Söyledikleriniz doğru ceyhanlının havasını solumanın,suyundan bir yudum içmenin tadına varmayan anlamaz. Meyvalıda alabalığın tadı nerde var. Siyasiler biz seçtik onları, fakat kaderin oyunumu desem seçilenler ona o hakkı verenleri çabuk unutuyorlar. Ben yinede bizi yönetenlere sesleniyorum, gençlerimiz mecburiyetten göç etti yaşlılarımız kaldı, belki sayılar köylerde az, fakat geçler bedenleriyle göç etti hayalleri hala doğduğu memleketinde, bu yüzden nüfus kalabalık hasret çok, hasreti yok edecek başta yol, sonra ilgilenen merci yok. herkese teşekkür ediyorum. saygılarımla.
    CEYHANLI KÖYÜ ORHAN BOLATLI

  2. evet akkuş beldeleri ve köyleriyle birlikte bir ilçedir fakat köylerimizin nüfuslarının azlığı siyasilerimiz tarafından işe yaramayan oy potansiyeli düşük halk toplulukları olarak görülmeye devam ediyor. daha öncede yazdım benim köyüm olan YEŞİLKÖY ün yerini bilmeyen siyasilerimiz belkide vekillerimiz var. bir yazımda sayın kaymakam murat beyede birde yeşilköye gelin halkla söyleyişi yapın okulunu ziyaret edin demiştim. 2001 yılında bir vekilimize sormuştum yeşilköy nerede diye tam cevablayamamıştı şimdiki vekillerimizin bildiğini zannetmiyorum çünkü oyu çok az nüfusu 250 civarı olursa oyu 100 civarlarında bu oyda siyasilerimizi ne akıtır nede kokutur bu düşünce ile köyümüz vekil falan ağırlayamaz çünkü lütfedip gelmezler seçimlerde bile pek ugrayanı yok. seçilen siyasilerimiz köylerimizde yaşayan halkımızında seçtikleri ve temsilcileridir. bu düşünce ile bütün siyasilerimiz ve vekillerimize sesleniyorum ki akkuş merkez beldeler ve köyleriyle bütünleşmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,456BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar