16 Haziran 2024 Paz

Akkuş’tan tabiat kirliliği manzaraları

Protesto adına şişeler karayolu kenarına dizilmiş ve yarım saat sergilenmiştir.

 

2010 YAZ TATİLİNDE

 

AKKUŞLU ÇOCUKLARDAN

 

 DOĞA TEMİZLİĞİ

 

   Özellikle yaz aylarında enfes tabiatı ve temiz havası, yüksek rakımı, kaynak suları ve bol oksijeni ile çevresinde meşhur olan ilçemiz maalesef kendi insanından hak etmediği muameleyi görmektedir.

 

 

   Senelerdir müşahede ettiğimiz üzere o güzelim ormanlarımız ve yaylalarımızda içki içen vatandaşlarımızın içtiği içkilerin şişelerini giderken bir poşete koyup götürmek gibi olması gereken davranışı değil de, son derece sorumsuz bir davranışla tabiatın koynuna saçıp savurmakta, bu durumda çirkin ve üzücü görüntülere neden olmaktadır.

 

    İşte tabiat sevgisi ve temizliği bilinci adına başlarında bir büyükleriyle birlikte üç küçük çocuğumuzun Taşlıdere-Küçük Kertil arası (Cırtun gıruğu-eski çöplüğün karşısı eski dönemeç) mevkiinde yaptığı ve 45 dakika süren temizlikte ortaya çıkan çöpler ve şişeler ibretlik manzaralar oluşturmuş, bu durumu küçük bir protesto adına şişeler karayolu kenarına dizilmiş ve yarım saat sergilenmiştir.

 

  Çöpler ise küçük bir tepe oluşturmuş, sonra yakılmıştır. (poşet, kağıt ve gıda ambalajları vs.) Bu resimler, Akkuş’ta tabiat kirliliği manzarasının çok ufak bir kısmıdır. Büyük manzaranın vehameti hakkında varın siz bir düşününüz.

 

 Son iki fotoğrafta Akkuş ilçe merkezinde Lütfi beyin döneminde yapılan Şelale parkından alınmadır. Bu resimler insanlarımızın önemli bir kısmının çevreye ve tabiata nasıl değer verdiğini göstermek açısından ibretamiz manzaralardır. (Yoksa maksadımız ASLA kurumları küçük düşürmek değildir, nihayetinde temizlik görevlilerin değil, ancak toplumun birlikte halledeceği bir meseledir.) –Fotolar cep telefonu ile çekilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Site Yönetimi: Çevreye duyarlı olan bu çocukları ve yakınlarını bu örnek davranışlarından ötürü tebrik ederiz. Herkes en az bu kadar duyarlı olsa vede çevreyi kirletenleri ya uyarıp yada ilgili yerlere şikayet etseler Akkuş'un doğası daha başka ve daha güzel olur.

 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. haberi okuyunca çok üzüldüm. lütfen ne yaparsanız yapın ama bir başkasına zararınız olmasın. yazık değilmi o çocuklara sizin pisliğinizi temizliyorlar. daha sonra onlardan saygı bekleyin. beklemeyin alamazsınız.pırıl pırıl çocuklara böyle örnek olunmaz….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar