16 Temmuz 2024 Sal

Akkuş’taki Otobüs ve Minibüs Firmalarına Önerimiz. Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Destek Verin. Nasıl Mı?

Kayıt Yapmaya Gelen Öğrencilerden Ücret Almayın

Akkuş'taki Otobüs ve Minibüs Firmalarına Önerimiz.

Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Destek Verin.

Nasıl Mı?

2010 Yılı Ek Yerleştirme İle Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokuluna Öğrenci alımı ile ilgili gerek siyasi, gerek okul derneği gerek ise ilgili ve yetkili kişilerin çabalarının devam ettiğini, görüşmeleri sürdürdüğünü biliyoruz. Haberleri alıyoruz. Akkuş İnternet Sitesi olarak zaten bizler hiç bir mazeret kabul etmeyerek okulun 2010 ek yerleştirmede öğrenci kabul edeceğini çoktan kabullendik. İstenirse olabileceğini inanıyor ve çabaların boşa gitmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Bu arada halen çabalarını esirgemeyenlere de şükranlarımızı sunuyoruz.

Peki Ekim ayında okulumuz öğrenci kabul etmeye başlayınca, her kişi, her kurum okul idaresine ve öğrencilere yardımcı olmak durumunda değilmi? hal böyle olunca her Akkuşludan destek beklenmektedir.

Bizim ilk önerimiz ise Akkuş'taki Otobüs ve Minibüs firmalarına olacak, Akkuş Meslek Yüksekokulunu kazanıp Akkuş'a ilk kayıt için gelecek öğrencilerimizden otobüs ve minibüs firmaları ücret almasınlar.  İstanbul-Ankara-Amasya vs. Otobüslerin yol güzergahından binmek kaydı ile ve minibüsler için Ünye ve Niksar ilçelerinden binmek üzere ilk kayıt için Akkuş'a gelecek öğrencilerimizden ücret talep edilmesin. Bu vesile ile bu hizmetten yararlanan öğrencinin kayıt kağıdına araç kaptanları ilk kayıt için Akkuş'a gelen öğrenciden ücret alınmamıştır diye not düşsün. Böylece her öğrencinin sadece ilk kayıt ve bir defaya mahsus bu uydulamadan yararlandığını diğer firmalar da bilgi sahibi olsun.

Sadece Akkuş'a geliş bir kereye mahsus ücretsiz olacak. Şeklindeki önerimize firmaların verecekleri cevaplar ayrı ayrı haber yapılacaktır.

Hangi Kuruma Hangi Önerimiz Olacak. İlerleyen günlerde tek tek haber yapacağız. Sırada Ziraat Odası, Akkuş Öğretmen Evi, Akkuş sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Öğrencilere özel indirim yapacak Lokantalar ve Akkuş Yibo gibi bir çok sosyal etkinliği içinde barındıran okulumuzunda üniversiteli öğrencilere nasıl bir destek vermesi gerektiği şeklindeki önerlerimiz devam edcek. Diğer kurumlar, esnaflar ve kişiler ve muhtarlar vede Belde belediyeleri sizlerede önerilerimiz olacak.

Related Articles

1 Yorum

  1. tebrik ederim böyle bir düşünce iyi bir fikir bende bir öğrenci olarak bu düşüncenizi destekliyorum akkuşumuzu böyle küçük yardımlarla desteklemeliyiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar