2 Aralık 2023 Cts

Akkuş’ta En önemli Sağlık Sorunu Olan Devlet Hastanesi Ameliyathanesi Neden Hizmete Açılmıyor? Neden Hizmet Vermiyor?

Uzay Çağındayız. Ülke Gelişmiş Ülkeler Arasında Yerini Aldı. Ama Akkuş Devlet Hastanesinin Daha Ameliyathanesi Hizmete Açılamadı. Neden?

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

AMELİYATHANESİ NE ZAMAN HİZMET AÇILACAK?

Uzay Çağındayız. Ülke Gelişmiş Ülkeler Arasında Yerini Aldı. Ama Akkuş Devlet Hastanesinin Daha Ameliyathanesi Hizmete Açılamadı. Neden?

Bilindiği gibi 12 senedir Akkuş'un Dünyaya Açılan Penceresi olmaya devam ediyoruz. 12 Senedir de İlçemizdeki Devlet Hastanesinin sıkıntıları ile yakından ilgileniyor ve sık sık ziyaret ediyoruz. Hastanemizde uzun süre Müdür Olarak görev yapan ve şu anda İstanbul'da memuriyetine devam eden İsmet DALGIÇ müdürüm ile sık sık bu konuları istişare ederdik.

Geçmiş yıllarda bize verilen bilgilerde, hastaneye doktor ataması her zaman yapılmıyor. Ataması yapılan doktor da en kısa sürede buradan ayrılmaya çalışıyor. Bu nedenle ameliyethane yapılsa bile doktor sıkıntısı nedeni ile gereği kadar kullanılmayacağını masrafların boşa gideceğini söyleyenler oluyordu.

Ancak, bir gerçeği de görme zamanı geldi sanırırz. Hükümet uygulamış olduğu sağlık sistemi ile doktoru olmayan hastaneleri kura listesine koyuyor böylece hiç bir zaman ilçemiz devlet hastanesinin doktorsuz kalması diye bir durum olmayacak. Kaldı ki, İl sağlık Müdürlüğü il içi geçici görevlendirme ilede artık doktorsuz hastane bırakmaktadır.

Ayrıca ilçemize gelen doktorlarda ilçemizi sevip gitmeyi düşünmeyenlerin sayısı da mevcuttur.

Şimdi tüm bunlardan sonra birileri çıkıpta, yukarıda saydığımız mazeretleri sayarak Akkuş Devlet Hastanesine Ameliyathaneye ne gerek diyemez.

Ayrıca, Hastanemize yeni atanan Hastane Müdürü de bilindiği gibi daha önce Belde Belediye Başkanlığı yapmış birisi vede siyaseti bilen birisi, vede siyasi iradeden hizmetin nasıl isteneceğini vede alınacağını bilen birisi

Tüm bunlardan sonra şimdi Akkuşlulara olarak ve Akkuş İnternet Sitesi olarak soruyoruz

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ AMELİYAHATHANESİ NE ZAMAN HİZMETE AÇILACAK?

Neyi bekliyoruz? Ödenek mi yok? Akkuşlu Siyasilere konu intikal ettirilse hemen çözüleceğine inanıyoruz?

BU konuda Hastane Yönetiminin yapacağı açıklamayı hemen yayınlayacağız. Akkuşlu siyasilerin yapacağı açıklamayı hemen yayınlayacağız. Ama sessiz kalınmasına konuya gerekli önemin verilmemesi halinde her gün haber yapmaya devam edeceğiz. Amacımızı kimse farklı yorumlamasın. Tek amacımız vardır. Sağlık sorunu olmayan bir Akkuş İlçesi başkada bir düşünce yoktur.

Related Articles

1 Yorum

  1. Hastanemizin ameliyathanesinin hizmete açılması ile ilgili yazılmış olan yazıda; ameliyathanenin açılmamasına çalışılıyormuş gibi bir izlenim algısı üzerine yorum yazma ihtiyacı duydum. Ameliyathanemizin açılması ile ilgili yapılmış olan ama sonuçlandırılmamış ya da sonuçlandırılamamış çalışmalar var. Onaylanmamış projeler sebebiyle ödenek talep edilebilme durumuna dahi gelinememiş. Dolayısıyla onaylanabilir ve ödenek talep edilebilir duruma getirilebilmesi için çalışmalar başlatılmış, süreç de devam etmektedir. Haber yazarımıza teşekkür ediyorum, ancak sessiz kalınmaktan bahsedilmesi pek doğru durmamış. Öneri ve temennileri dinlemek ve çözüm yolunda yararlanmak, gerek görev gerekse insani açıdan önem verdiğimiz bir durumdur. Konu ile ilgili herhangi bir bilgi için arandığımızda, çalışmaların her aşamasından bilgi vermekten Akkuşlular adına memnuniyet duyarız. Ancak çalışmalarla ilgili her hangi bir bilgi sorulmamıştır. Dolayısıyla birlikte hareket etmek, bilgi, temenni ve çözüm önerilerini ortak geliştirip çözüm yolları aramak, herkes ve her şeyden evvel Akkuş’un ve Akkuş’luların yararına olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar