6 Haziran 2023 Sal

Akkuş’ta Eğitimde Başarı İçin El Ele Verildi

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleri Akkuşta eğitimdeki çıtayı daha da yükseltmek için neler yapılabileceğini konuşmak – tartışmak için 21.10.2009 Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdür Hüseyin KOCAKOÇ’un başkanlığında bir araya geldiler.

EĞİTİMDE BAŞARI İÇİN

AKKUŞTA İDARECİLER TEK VÜCUT OLDULAR 
 
 
            Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleri Akkuşta eğitimdeki çıtayı daha da yükseltmek için neler yapılabileceğini konuşmak – tartışmak için 21.10.2009 Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdür Hüseyin KOCAKOÇ’un başkanlığında bir araya geldiler. Toplantıya Şube Müdürleri Sedayi ALTUN, Kemal YAPAR, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İhsan GÖRGÜLÜ, Lise Müdürleri ve 1-8 ıllık İlköğretim Okulu Müdürleri katıldılar.
 
 
            İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KOCAKOÇ yaptığı açılış konuşmasında 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında gerek SBS gerekse ÖSS’de yakalanan başarıdan dolayı idareciler nezdinde tüm öğretmenlere teşekkür etti. KOCAKOÇ; “Son defa 2008 yılında yapılan OKS’de ilçemiz Ordu ilinde 19 ilçe arasında 4. olmuştu. 58 ücretli öğretmen çalıştırdığımız 2009 yılında yapılan SBS sonuçlarına göre ise 6. sınıflarda yedinci, 7. sınıflarda dördüncü, 8. sınıflarda 5. olduk. ÖSS sonuçlarına göre ise bu yıl okullarımız çok büyük başarılara imza attı. Bu başarıdan dolayı başta öğretmenlerimiz, siz idarecilerimiz ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bundan sonra işimiz daha da zor. Bulunduğumuz yerde kalmak, hatta daha yukarılara çıkmak için tempomuzu daha da artırmamız gerekiyor. Siz idarecilerin gayretleri ve genç öğretmenlerimizin çabaları sonucunda bunu da başaracağımıza inanıyorum Son iki yıldır Kaymakamımız Sayın Murat SARI’nın destekleri ile SBS’ye girecek tüm öğrencilerimize deneme sınavları yapıyorduk. Bu deneme sınavlarını bu yılda yapacağız.  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde geçtiğimiz yıllarda açılan sınavlara hazırlık kurslarımızı bu yıl da yine açtık. Geçen yıl rehber öğretmenler tarafından veli ve öğrencilerimize verdiğimiz seminerleri bu yıl da Ünye Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile görüşerek buradan görevlendirilecek olan Rehber Öğretmenler ile vermeyi planlıyoruz. Öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak için geçtiğimiz yıl yaptığımız okul gezilerimizi bu yılda yapmayı düşünüyoruz. Daha fazla çalışarak ilçemizi daha da ileri götüreceğiz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.
 
 
 
            Daha sonra söz alan okul müdürleri okullarında yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
 
 
            İlçe Kaymakamı Sayın Murat SARI ve bazı kurum amirlerinin de katıldığı öğle yemeğinde de yine ilçemizde eğitimde başarıyı artırmak için neler yapılabileceği tartışıldı. İlçe Kaymakamı Sayın Murat SARI müdürlerle birlikte yediği öğle yemeğinde yakalanan başarıdan dolayı tüm okul müdürlerini tebrik ederek onların isteklerini dinledi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar