14 Temmuz 2024 Paz

Akkuş’ta Şehit Olan Uzman Çavuş Hacı Emin PİŞKİN’in Oğlunun İsteğini Ordu Valisi Yerine Getirdi. Akkuşlular Olarak Valimize Çok Teşekkü Ediyoruz

Sitemizin Önerisi Üzerine İnşallah Akkuş Şehitliğine Şehitlerimizin İsimleri Yazılacak

Akkuş'ta Şehit Olan

Uzman Çavuş Hacı Emin PİŞKİN'in

Oğlunun İsteğini Ordu Valisi Yerine Getirdi.

Akkuşlular Olarak Valimize Çok Teşekkü Ediyoruz

 

ŞEHİDİN VERDİĞİ SÖZÜ VALİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Ordu’nun Akkuş ilçesinde, 3 Ağustos 2010 yılında jandarma timine yönelik terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin'in , şehit olmadan önce 16 yaşındaki oğlu Emin Can Pişkin'e verdiği, Fenerbahçe maçına götürme sözünü Ordu Valisi Kenan Çiftçi, şehidin oğlu Emin Can Pişkin’i bu hafta sonu oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçına götürdü. Vali Çiftçi, Emin Can Pişkin ve annesinin mutlu olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
 

Vali Çiftçi, yaptığı konuşmada, “Bu şehitler bizim insanımız. Bunların geride bıraktıkları hanımı ve çocukları da bizim evladımız ve akrabalarımızdır. Şehitlerimizin verdiği sözleri yerine getirmekte boynumuzun borcudur. Bende bu çerçevede böyle bir şeyi yerine getirmiş oldum. Çocuğun mutlu olması, annesinin mutlu olması bizi de mutlu etti” dedi.Ordu Valisi Kenan Çiftçi, konuşmasında şunları söyledi: “Şehidimizin oğlu şehidimizin mezarı başında bir Fenerbahçe forması giymiş, o vaziyette dururken bende merak ettim. Neyin nesidir diye. Şehidimizin oğlu Emin Can Pişkin, şunu söyledi. ‘Babam sağ olsaydı beni bir derbi maçına götürecekti. Söz vermişti. Ben de her derbi maçından önce buraya geliyorum ve dua ediyorum’ demişti. Ben de bunu üzerime vazife edindim. ‘Bir baba, bir şehidimiz böyle bir söz vermişse, bu sözü yerine getirmekte bize düşer’ dedim. Arkadaşlarımı görevlendirdim. Vali Yardımcımız İsa Bey hemen Fenerbahçeli yöneticiler ile irtibata geçtiler. İlk derbi de Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiydi. Çocuğumuzu arayıp ‘kabul eder misin?’ dedik. Çocuğumuz ‘tamam, olur’ dedi. Jandarmadan bir personel görevlendirdik. Personel Adana’ya gitti. Çocuğu aldı, İstanbul’a götürdü. İstanbul’u gezdirdi maça katıldı. Maçtan sonrada Rıdvan Dilmen, bizzat ilgilendi ve Fenerbahçe tesisleri gezdirildi. Sonra çocuğu Adana’daki ailesine teslim ettiler.”

Ordu Valisi: Kenan ÇİFTÇİ

 

Akkuş'ta Şehit Olan Hacı Emin PİŞKİN

İle İlgili Olarak Sitemizde Yapılan Haberleri Görelim

 

İlçemizin ÇAMALAN mevkiinde Askeri Araç Tarandı

Ağır yaralı askerlerimizden

Hacı Emin Pişkin şehit olmuştur. 13:40

 
Akkuş’ta saldırının son durumu…
 
3 Ağustos 2010 Salı 14:25
 
Akkuş’a bağlı Salman Jandarma Karakol Komutanlığı’nda görev yapan askeri araca yapılan saldırıda 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralı.

 

Akkuş İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Jandarma Trafik Timi, bugün saat 11.00 sıralarında Akkuş – Tekkiraz arasında devriye görevini sürdürürken Salman Sapağı’nda saldırıya uğradı. Yol kenarında 52 M 5117 plakalı beyaz transitin uygunsuz yerde durduğunu gören trafik timinde görevli askerler kontrol amacıyla araca yaklaştığında araç içinden açılan ateş sonucu ağır yaralandı.

 

Yaralılardan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin, Uzman Çelik Tuğrul Çelik, Jandarma Trafik Timi Astsubay Başçavuş Özgür Kaya Akkuş Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahaleleri yapıldı.

 

Yaralılardan durumu ağır olan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin ve Uzman Çavuş Tuğrul Çelik için Samsun ve Trabzon’dan ambulans helikopterler yola çıkarıldı. Samsun’dan gelen hava ambulansı Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin’in sağlık durumuna göre beklerken, Hacı Emin Pişkin hayatını kaybederek şehit oldu.

 

Sırtından ve bacağından yaralanan Uzman Çavuş Tuğrul Çelik, Trabzon’dan gelen hava ambulansıyla Trabzon’a sevk edildi.

 

Astsubay Başçavuş Özgür Kaya, Ünye Devlet Hastanesi’ne getirildi. Astsubayın hastaneye nakli sırasında Ordu Devlet Hastanesi’nden getirilen Göğüs Cerrahi Uzmanı tarafından ambulansta müşahede altına alınarak hastaneye getirildiği ve astsubayın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ÜNYE Kent

 

 İlçemizin ÇAMALAN mevkiinde Askeri Araç Tarandı

Ağır yaralı askerlerimizden Hacı Emin Pişkin şehit olmuştur. 13:40

İlçemizin Çamalan Mevkiinde Askeri araça saldırı. 3 yaralı ve yaralılardan birinin durumu ağır olarak Ünyeye sevki yapılmıştır. Gelişmeler geldikçe yayınlayacaz.

haber: Muhammed Kurt

Olay bugün saat 11.55 sularında meydana geldi. Akkuş’un Ünye istikameti Salman yol ayrımında trafik devriye görevi yapan Akkuş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Ekibinin, beyaz ford transit bir minibüsü durdurup arama yapmak istedikleri esnada yol kenarındaki ormanlık araziden kendilerine taciz ateşi açıldı.

 

Olayda, Akkuş İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekibinde görev yapan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin şehit olurken, Astsubay Özgür Kaya ve Uzman Çavuş Tuğrul Çelik yaralandı.

 

Yaralanan askerlere ilk müdahale Akkuş Devlet Hastanesi’nde yapılırken, Astsubay Özgür Kaya ambulans helikopter ile gönderildiği Samsun  Devlet Hastanesi’nde, Uzman Çavuş Tuğrul Çelik ise Ünye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

 

Saldırıyı yapanların yakalanmaları amacıyla Jandarma ve Emniyet kuvvetleri bölgeye sevk edildi.

 

Akkuşlu Şehitlerimizin İsimlerinin

Akkuş Şehitliğine Yazılması İçin

Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin Haberini Görelim

                           

               

Akkuş Şehitliği İçin Önerimizi Açıklıyoruz:

İlçemiz Kaymakamlığının, Belediyenin, Jandarma Birliğinin ve

Emniyet Amirliğinin Konuya Duyarlı Olacaklarına İnanıyoruz.

"Şehitlerimizin İsimlerini Şehitliğe Yazalım"

Akkuş İlçesine şehitlik yapalım diye herkes konuştu. Ama son noktayı Akkuş Belediyesi koydu. İlçemize yakışır bir Şehitlik yaptı. Şahsım ve www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak Akkuş Belediyesine bu saygın hizmeti için çok teşekkür ediyoruz.

son 2 senedir Akkuş'a gidip gelirken gördüğüm şehitliğin boş olduğunu görüyorum. Şehitlik elbette güzel bir derece ve makam ama anaların-babaların-kardeşlerin ağlamaması için Allah daha iyisini bilir ama şehit haberleri okumak istemiyoruz. Canların yanmasını istemiyoruz. Ama yüce mevla taktir etmiş ise elbette saygı duyuyoruz.

Şehitliğin boş durması, bu saygın yerin amacına uygun olarak kullanılması için bir engel olmasa gerek. Şahsım İhsan ÇAM olarak ve Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak önerimiz şudur:

Gerek 14 senedir. www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin yaptığı araştırmalar sonucunda elde ettiği şehitlerimizin isimleri, gerek ise Akkuş Kaymakamlığının tespit ettiği şehitlerimizin isimlerinin mevcut olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tespitler ve araştırmalar sonucunda Hakkın Rahmetine kavuşan ve Şehit mertebesine ulaşan şehitlerimizin adlarını Akkuş Şehitliğine neden yazmayalım. Sadece Akkuşlu şehitlerimizin isimlerini yazmakla kalmayalım. Vatan uğruna, bayrak uğruna ve vatana hizmet uğruna Akkuş İlçesi sınırları içinde şehit düşenlerinde isimlerini Akkuş şehitliğine yazalım diyoruz.

Konu ile ilgili olarak Çanakkale şehitliğini inceledik. Bir kaç tane örnek yapının fotoğrafını aşağıda yayınlıyoruz. Gerek duyulur ise bu örnek yapılardan gerek duyulur ise; bir başka model yapı modeli ile Şehitlerimizin adlarını şehitliğe yazabiliriz.

Önerimize; İlçemiz Kaymakamlığının, Belediyenin, Jandarma Birliğinin ve Emniyet Amirliğinin duyarlı olacaklarına İnanıyoruz. Saydığımız bu birimlerin birbirleri ile koordinalı olarak güzel bir çalışma ortaya çıkararak Akkuş İlçesi Şehitliğini örnek olacak bir şekilde düzenlemelerini ve şehitlerimizin isimlerini şehitliğe yazmalarını bekliyoruz. Bu vesile ile gerek duyulur ise; ilçedeki ve ilçe dışındaki sivil toplum kuruluşlarından destek talep edilebileceğini düşünüyoruz.

Bundan sonraki şehitler gününün Akkuş Şehitliğinde gerçekleştirilmesini talep ediyoruz

Çanakkale'deki Şehitlikte bulunan üsteki Abideye benzer küçük bir abide yapılarak şehitlerimizin isimlerini yazabiliriz.

Üsteki model yapılardan birisi yada bir başka model yapı yapılarak şehitlerimizin isimlerini yazabiliriz.

Akkuş Asri Mezarlığı ve Şehitlik

 

Akkuş İlçe Şehitliği

 

İhsan ÇAM

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar