27 Kasım 2022 Paz

Akkuş’tan Örnek Şahsiyetler

İlçe Milli Eğitim  Müdürü  Sayın Hüseyin KOCAKOÇ ve  ilçe  Belediye başkanı Sayın  Lütfi  EFİL.

AKKUŞTAN  ÖRNEK  ŞAHSİYETLER

    Saygıdeğer hemşerilerim! Akkuş’un sitesine girdiğiniz zaman, ilçemizden ve civarlarından yetişen insanlara hiç göz gezdirdiniz mi bilmem ama, görünen o ki bizler sadece şahsi egomuzu tatmin amaçlı Akkuş luyuz diyoruz gibime geliyor. Sanki sadece kimlik olarak ilçemizin ismini kullanıyoruz, o güzel cennet köşesi doğup büyüdüğümüz yerler sanki  bizleri hiç ilgilendirmiyor, eh işte has bel kader orda doğmuşuz vb. duygularla oraları yad diyoruz gibime geliyor. Eğer böyle değilse,

 NEDEN ve NİÇİN bu kadar böylesi muhteşem memleketimize –cennet yurdumuza –Dünya  harikası tabii güzelliklerle donatılan  yöremize  bu denli duyarsızız? Bu kadar yetişmiş insan gücü Allah aşkına nerede bulabilirsiniz? Ama kontrolsüz güç güç değildir diyen ne doğru tespit yapmış değil mi? Her kademeden-her tahsil boyutundan  Türkiye yi yönetecek  kabiliyet ve kapasiteye sahip, hatta teknokrat  ekip kuracak insanınız var, fakat hedefe kilitlenmeye ( birkaç kişi hariç) kimsenin teşebbüsü yok. Kusuruma bakmayın ama, bu denli zafiyetin altında, ben şahsen farklı şeyler sorgulamak zorundayım.

                Kıymetli kardeşlerim! Bir kaç kişi hariç diye istisna tuttuğum şahsiyetlerden biri  İlçe Milli Eğitim  Müdürü  Sayın Hüseyin KOCAKOÇ ve  ilçe  Belediye başkanı Sayın  Lütfi  EFİL. Bu insanlar isteseydiler Türkiye nin muhtelif yerlerinde bürokrasi de hem de en üst düzeyde görev almaları işten bile değilken gelip, ilçelerine-beldelerine köylerine olan vefa borcunun ifası için, yıllardır mücadele vermektedirler. İsmini bilmediğim belki başkaları da var olabilir, ancak bariz olarak gördüğüm ve yakından tanıdığım bu iki şahsiyet gerçekten takdire şayan çalışmalarıyla örnek olmuşlardır. İşte ben AKKUŞ lu yum diyen her herkesten bu özveri beklenmeli ve onlarda vefalılıklarını göstermelidirler. Aksi takdirde memleketimizin istikbali açısından şu anki duruşumuz o kadarda hoş görünmüyor.

                    Ben sormak istiyorum               

                 Cumhuriyet tarihi boyunca  AKKUŞ luya  böylesi hiç nasip oldu mu? Türkiye’yi yöneten  şuan ki  kadroda  ilçemizi seven, iki tane kıymetli büyüğümüz Sayın   Bakanlarımız  Ertuğrul GÜNAY  bey  ve M. Hilmi  GÜLER  beyler, ayrıca hizmetlerinden  yıllardır istifade ettiğimiz  büyüğümüz  Genel  Sekreterimiz  İdris Naim ŞAHİN  beyler, bürokrasinin çeşitli kademelerinde halen  görev yapan  ağabeylerimiz ve nice tanıdıklarımız mevcut iş başındayken, istediğimiz hizmetleri  ilçemiz  -beldelerimiz-köylerimiz ve mahallelerimiz  için alamazsak; Allah aşkına ne zaman alabileceğiz? üstelik  bu dönem ayrıcalığımız Millet vekilimiz İlçemizden, Sayın Mustafa HAMARAT  beyler mevcutken daha ne bekliyoruz? AKKUŞLU-SALMANLI-SEFERLİLİ- AKPINARLI  -İLKÜVEZLİ YOĞUNOLUKLU ve diğer belde-köy- mahalle insanları, Bu fırsat  bize AKKUŞ luya bir daha gelir mi sanıyoruz?    Kıymetli dostlar! Cenabı hak  insanlara fırsatları ömrü boyunca bir yada iki kez verir derler ya,  gerçek budur. Bu fırsatların bir daha geleceğini düşünmek biraz saflık olmaz mı?

Halkımıza ve Akkuş’lular sitesindeki( Akkuş un yetiştirdikleri  kişiler) listesindeki hemşerilerime  bir kez- yüz kez-bin kez  seslenmek istiyorum, ve diyorum ki, birazcık  sadece birazcık fedakarlık.Halkımız bu şahsiyetlerden  hizmet  bekliyor, yörelerine sahip çıkmalarını bekliyor- onlarda biz bu toplumdanız  diye artık düşünecekler ve ( VEFA )lılık larını ifa edecekler. Dolayısıyla memleketimiz hak ettiği tüm hizmetlere biran evvel kavuşmuş olacak. Neticede halkımızın ve hakkın rızasıyla, bizlerde haklı gururu yaşamış olacağız. Neticede hepimiz mutlu –huzurlu- ayrıca bir o kadarda bahtiyar olacağız. Hani  Sayın Başbakanım sık sık der ya  HOŞ BİR SEDA  işte gelecek nesillere, ecdadımızın  yaptığı gibi, bırakacağımız  en büyük miras tır   HOŞ BİR SEDA       

       Sevgili peygamberimin bir hadisi  şerifi ile yazımı  nakletmek istiyorum.‘(insanların  en hayırlısı   insanlara faydalı olandır.) İşte değerli  AKKUŞ ‘lular  ve AKKUŞ da doğup büyümüş –muhtelif yerlerde söz sahibi olmuş  herkes, iç kesim insanları,  ama herkes , Sizlere sesleniyorum bu konuda  sorumlu sunuz, gereğini yapmak zorundasınız diyor, hizmet edenlere teşekkür ediyorum, etmeyenleri de AKKUŞ ‘a HİZMET İÇİN  YARIŞMAYA DAVET EDİYORUM..Bu kutsal vazifenin tarihi bir fırsat olduğunu  hatırlatıyorum, geçmiş geçmişte kaldı.Artık uyanalım.Yorumcu kardeşlerime teşekkür ediyorum,hedefimiz ulaşılamayacak hedef ,değildir hayal de değildir, yeter ki biz isteyelim.Tek istediğimiz, anayasal düzende demokratik  hakkımız. Bunu hatırlatmak benim vefa borcumdur. Saygılar sunuyorum,her şey gönlünüzce olsun.

NOT: Yazımda gelmiş geçmiş mümtaz şahsiyetlerden bahsetmedim. şuan ki mevcut işbaşındakilerden bahsettim geçmiştekilerin ölenlerine rahmet, kalanlarına sıhhat ve afiyetlerle saygılar sunarım. ilçeye kim bir çivi çakmışsa minnettarlığımı iletirim.

Yaşar EFİLOĞLU

yasar_efiloglu@hotmail.com.

Related Articles

1 Yorum

  1. Değerli hemşerilerim yaşar kardeşimiz ne güzel söylemiş. Tahsil yönünden gerçekten Akkuş ilçesi ön sıralarda yer alıyor.Yetişmiş değerli şahsiyetler çok. Fakat nedense yetişen bu değerli kişiler akkuş için çalışmıyor çalışmak istemiyor.Akkuşlu hemşerilerim inşallah bu gaflet uykusundan uyanacaktır.Böyle bir konuyu ele aldığı için de yaşar kardeşimize teşekkürlerimi iletiyorum
    CEYHANLI KÖYÜ MUHABİRİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar