22 Eylül 2023 Cum

Akkuş’ta Yer Yerinden Oynayacak. Akkuş’ta Neler Oluyor? Okul Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU Haberlerimize Cevap Verdi. Acı Gerçekleri Sitemiz Yönetimi İle Paylaştı. İşte MYO’nun Son Durumu

Sorumlular Ne Cevap Verecek Bu Açıklamalara Merak Ediyoruz.

 

Akkuş'ta Yer Yerinden Oynayacak.

Akkuş'ta Neler Oluyor?

Okul Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU

Haberlerimize Cevap Verdi.

Acı Gerçekleri

Sitemiz Yönetimi İle Paylaştı.

İşte MYO'nun Son Durumu

Sn İhsan Çam ,
AKKUŞ MYO ile ilgili sitemkar yazınızı okudum. Bu nedenle kendi şahsıma ve Ordu Üniversitesine yönelik eleştirilerinizi kamuoyu ile paylaşarak yanıtlamak istiyorum.
AKKUŞ MYO Müdürlüğüne 2009 yılında Ordu Üniversitesi Rektörü Sn. Prof Dr. Tarık YARILGAÇ tarafından atandığımda hemen Akkuş Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yetkilileri ile temas kurdum ve başta Sn Akkuş Kaymakamı Fatih GÜL Bey'i Makamında ziyaret ettim. Göreve ilk başladığımda ben de gerçekten  Yüksek Okul Konusunda heyecanlıydım. Fakat, Akkuş'taki bir toplantıda Sn Belediye Başkanı Ergüder Efil Bey'in '' Buraya bir Yrd. Doç yerine seni  mi (bir okutmanı mı ) gönderdiler ifadesi şahsımı gerçekten çok kırmıştı. Sayın Belediye Başkanımız büyüğümüzdür diye kabul ederek görevimi sürdürdüm.
Sayın Çam, göreve başladığımda AKKUŞ MYO okulunda açılacak programlarla ilgili YÖK' başvuru süreci bile tamamlanmamıştı. Yapılan sadece Üniversite senatosundan çıkan karardı.
Sayın Rektörümüz, AKKUŞ MYO ile çalışmalar yaptırdıktan sonra, YÖK tarafından zorunlu olarak talep edilen 3 Öğretim Görevlisi kadrosu açıldı ve ÖĞr. Görevlileri alımı gerçekleşti.
Bu süreçte, AKKUŞ MYO için araştırılan ve yine Akkuş'lu akademisyenler tarafından da onaylanan Bilgisayar Ağ Sistemleri ve Bilgisayar Kullanımı Bölümleri için YÖK'ten izin alındı.
Sonuç olarak, Bilgisayar Kullanımı Bölümü içinde Bilgi Yönetimi programı açılması YÖK tarafında onaylandı ve kitapçığa girdi.
Rektör beyin 2 yıllık hizmet süresince yapılanları yukarıda kısaca anlatmaya çalıştım.
 İhsan Bey, bu 2 yıllık sürede AKKUŞ MYO Yaptırma ve yaşatma Derneği neler yaptı acaba ?
 —1 ay önce Rektörlük Yapı işleri tarafında yapılan inceleme sonucunda hazırlanan rapor Dernek Yöneticilerine sunuldu ve sonuç Sn Fikri Çamoğlu tarafından şahsıma bildirildi ?
—Cevap :  '' Yaptığım çalışmalarda Dernek üyelerinin bana cevabı '' Öğrenci gelirse para veririz , boşuna para harcamayız.''

Sayın İhsan Bey, Yüksek Öğretim Kurumları Bilimsel ortamın en yüksek olduğu seviyedir. Ordu Üniversitesi de AKKUŞ MYO Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin Üniversiteye taahhüt ettiği fiziki ortamı AKKUŞ İlçesine yakışır şekilde yerine getirmek mecburiyetindedir. İKİZCE MYO konusunda haklısınız, fakat İkizce İlçesi yerel yönetiminin Yüksek Okul Konusunda ne kadar çok çaba gösterdiğinin herkes farkındadır sanırım.
  Kısaca söylemek istediğim AKKUŞ MYO 'nu yaptıracak ve yaşatacak ve de yüceltecek Akkuşlulardır. Bir an önce binamızı fiziki şartları hazır hale getirilmeli ve öğrenci barınma olanakları tamamlanmalıdır.
 
  Tüm AKKUŞ halkına saygı ve sevgilerimle,
     Mehmet ÇOLAKOĞLU
       Md. Vekili    

 

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. Tabi ki ilçenin iktidarını suçlayacam. MYO Kaymakamlığı ne derece ilgilendirir. Bırakın Kaymakam kendi görevini yapsın. (Asayiş, Köyler) Kaymakamlık makamı ile MYO nun ne ilgisi var. Ayrıca Akkuş lu kaymakam a oy vermiyor kardeşim Belediye Başkanına oy veriyor. Kaymakamların sürekli yer değiştirdiğini de unutmayalım bu yüzden hesap vermesi gereken Belediye makamıdır. Konuyla ilgilenmesi gereken Belediyedir. MYO açılacağını Allah aşkına 200 bin gurbetçiden yüzde kaçı biliyor. İst, Ankara, Zong ve bir çok ilde Akkuş lu STK larımız var. Bu MYO için bu STK lar kaç kez ziyaret edildi hiç kampanya düzenlendi mi söylesin Belediye Başkanı, Akkuş sınırları dışına daha bu sene Feshane etkinliğine teşrif ederek çıkan bir belediye başkanından bahsediyoruz. Akkuş da oturduğu yerden mi bu MYO için çaba sarfetti. Şimdi seçime 1 yıl kala İstiklal Caddesini yeniliyor tam bir komedi. 4 yıl ne yaptı bir sorgulayın bana cevap vermeyin belediye başkanına soru sorun. “Zamanlaması Yerinde Olmayan Açıklama ” böyle bir yorum yazmışsınız. Bolca Kaymakam ı suçlamışsınız. Belediye Başkanınıza bakıyorum en küçük eleştiri getirmemişsiniz. Bu kafayla bir yere varamazsınız. Akkuş Üni ye 120 km den fazla uzaklığa sahip siz birde çıkıp Başkanınızın yolundan giderecek MYO yönetici adaylarını suçluyor beğenmiyor eleştiriyorsunuz bu kafayla Akkuş ilçesinde nasıl öğretim görevlisi kalacak söylesenize. Dışarıdan görülen tablo şu ki Belediye Başkanı ile iyi geçinmek sizin için hayırlı olacak ki toz kondurmuyorsunuz…

  Site Yönetimi: Kaymakam ilçenin mülki amiridir. Dolayısı ile her iş uzaktan yakından kaymakamı ilgilendirir. Konu hakkındaki söylediklerimiz aynen geçerlidir. Bakınız siz eleştiri yapıyorsunuz biz yayınlıyoruz. Kocaman Akkuş ilçesinde Akkuş İnternet sitesi ve sizden başka kimse yok mu? eleştiri yapacak. Sorun aslında Akkuşluda Kemal bey; Bizim belediye başkanı ile olan diyaloğumuzu bilen zaten biliyor. Dolayısı ile bu konuda eleştiri yapacak olanların başında Akkuş’ta yaşan kişiler öncelik olmalı, muhalefet partisi ile başkanlıkları öncelik olmalı. Bizde zaten sadece belediye ile ilgili değil ilçenin tüm sorunlarına parmak basmaya çalışıyoruz. Zaten Söz konusu Kaymakamında tayini çıktı bu gün gidiyor Akkuş’tan

 2. Elini taşın altına koymayan, ve karşısında Müdür olarak gelen yöneticinin ünvanını beğenmeyen Belediye başkanı, kusura bakmayın ama o şahsın oraya oturmasına izin verenlerdir Akkuş un bu durumda olmasına sebep. Ne garip Akkuş un en önemli basın temsilcisi olduğu iddaa edilen şu sitede Belediye Başkanı ile ilgili en küçük bir eleştiri dahi yok. Akkuş a sanayi mümkün değil, Turizm zor, eline MYO fırsatı geçmiş onuda elinin tersiyle geri çevir. Gerekirse tüm mesaini bunun için harcayacaksın. Her ne kadar Akkuş gibi ilçelerde Üni bölümü açılmasına karşı olsamda ülkemizin durumu bunu gerektiriyor. Dışarıdan gelen 50 öğrencinin Akkuş a getirisi aylık en az 25000 tl dir. Esnafın canlanması anlamına gelir. Bunu hesap edemeyecek kadar beceriksiz olunamaz heralde. Yap altyapıyı arazi mi yok var, para mı yok İstanbul u Ankara yı seferber et. İmkanları seferbet et. ……..

  Site Yönetimi: Kemal bey yorumunuz için teşekkür ederiz. Sorun sadece bir tane değil ki; bu konu enine boyuna incelenmeli ve Akkuş’un zararına çalışanlar, vurdumduymazlar, Akkuşlu İktidarı ile Muhalefeti ile tüm siyasiler bu konuya ne kadar ilgili ve bu kişiler siyasi sorumluluklarını bu okul için yerine getirmişler midir? Akkuş Kaymakamlığı tam olarak konuya hakim neden olmamıştır? Mülki Amir olarak gerekirse ilçedeki kurumlara ve kuruluşlara görevler verebilme durumundaki Kaymakamlık Okul ile ilgili sıkıntıları biliyor muydu? bilmiyor ise neden uzak kaldı? Biliyor ise neden zamanında tedbir almadı? Sıkıntılar saymakla bitmiyor ki? kaldı ki konunun üzerine Akkuş İnternet Sitesi gitmese Ordu Üniversitesi ve bazı kurum ve kuruluşlar vede siyasiler Akkuşluları aklınca uyutmaya çalışıyorlar. Ne yazık ki ilçedeki kurumlara güveni tam olan Akkuşlular da nasıl olsa ilgili kurumlar sıkıntıları çözer diye konuya fazla ilgi göstermeyince ortaya bu durum çıktı. Aslında Akkuşluların da çok büyük kabahatları var. Yapılan haberlere yorum yapan yada haksızlık karşısında tepkisini koyan kaç kişi var. Allah aşkına habere yorum yapan kaç kişi var. Ordu üniversitesi de baktı Akkuşlular tepki vermiyor. Yorum dahi yapmıyor. Tercih süresince Akkuş MYO hakkında bir cümle tanıtım bilgi vermedi. Bu kabahatta Akkuşlularda hiç kimse alınmasın ama durum bu. Şimdi bu aşamadan sonra bizleri belediye başkanını eleştirmiyor diye suçlamanız ne derece doğru. Siz konuya siyasi boyutu ile bakmışsınız bizde size daha geniş boyutu ile anlattık. 32 bin Akkuş’ta yaşayan 200 binden fazla gurbette yaşayan Akkuşluların koyacak tepkileri yoksa. Akkuş İnternet sitesinden eleştiri beklemek ne derece doğru. Biz elbette eleştirimizi de yapılan çalışmaları haber yapıyoruz. Ama katılım çok olmalı. Kendimiz çalıp, kendimiz oynadıktan sonra nereye kadar

 3. AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULU YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEGİ OLARAK. BU OKULUN İÇ VE DIŞ TÜM NOKSANLARINI GİDERDİK,DERNEK OLARAK VE ZAMANIN REKTORÜNE MÜDÜR BEYLE ANAKTARI TESLİM ETTİK. BU ANAKTARI TESLİM EDERKEN SAYIN REKTÖRÜM BU BINAYA BU SENE ÖĞRENCİ ALMAZSANIZ, BU BİNA HASAR GÖRÜR İÇİNDE ÖĞRENCİ OLMAYAN BİNANIN KALOFERLERİ DONAR BORULAR PATLAR .KAZAN KULLANILAMAZ HALE GELİR DEDİK. SAYIN REKTÖRÜMDE SİZ BUNDAN SONRASINI BANA BIRAKIN BEN GEREKENİ YAPACAGIM DEDİ. SONRA BİZ O SENE ÖĞRENCİ ALAMADIK REKTÖR BEYİN TAYINI CIKTI. HALIYLE ÖĞRENCİ OLMAYINCADA DERNEGE YARDIM SÖZÜ VERENLER GERİ ADIM ATTILAR. OKULA GÖREVLENDİLİREN MEMUR BAŞKA YERDE GÖREVLENDİRİLDİ.OLAN BİZİM OKULA OLDU SULAR PATLADI,PARKELER KADARDI,DUVAR BOYALARI NEMDEN AKTI,KALORİFER PETEKLERİ PATLADI. KAPILAR BOZULDU.
  ŞİMDİ SORUYORUM SİZLERE.
  BU DERNEGİN SUÇU NE
  BU OKULA YARDIM YAPAN ESNAFIN SUÇU NE
  YARDIM YAPAN EMEKLİMİN , KÖYLÜMÜN ,GURDETCİMİN SUÇU NEY…
  TAMAM OLAN OLDU BİR BÖLÜM VERİLDİ ŞİMDİ SON BİR GAYRETLE BU BİNAYI YENİDEN ONARALIM. SENDE TAŞIN ALTINA ELİNİ KOY. SAYIN KAYMAKANIM, SAYIN SİYASİCİLERİM,SAYIN İLÇE BAŞKANLARIM ,SAYIN BELEDİYE BAŞKANLARIM,SAYIN ESNAF ARKADAŞLARIM .,MEMURLARIM .EMEKLİLERİM,GURBETCİLERİM ,HAYDI SON BİR KEZ DAHA.

 4. sayın müdürün açıklamaları gerçekten talihsizlik çünkü yöneticilerin işi şikayet değil çözüm üretmek olmalı fakat ilçemizdeki esnaf ve ileri gelenlerinde bu işe daha çok sahip çıkmaları gerekir müdür bugün ordadır yarın başka yerdedir ama gerek akkuşta yaşayan hemşehrilerimiz gerekse biz gurbetteki akkuşluların allah rızası için şu akkuşun kalkınması için ihsan çamın gösterdiği çabanın onda birini göstermesi lazım akkuşlu olmak akkuşu sevmek sadece akkuşun gürgenlerini dinlemekle olmuyor biraz daha gayret bu iş olacak kalın sağlıcakla

 5. Kaymakam Bey Konu Biliyor İse Neden Çözüm Üretilmedi? İlçenin Mülki Amiri Bu tür konulara çözüm üretmek durumunda değilmidir. Kaldı ki Akkuş İlçesinde çözüm üretilemiyor ise Sayın Kaymakam bu ilçenin en az 200 bin kişisi Akkuş dışında neden gurbetteki Akkuşlular ile istişare edilmedi. Neden Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ile istişare edilmedi. Sayın Kaymakamımızın bir açıklaması olacağını düşünüyorum. Cevap verirse yayınlayacağız.
  Sayın Okul Müdürü bir çok yazdığın konulara katılmıyoruz. Zamanlaması hiç de uygun olmayan zamanda açıklama yapıyorsunuz. Sizin derdiniz okula öğrenci kaydı yapılmasını sağlamak mı? yoksa öğrenci kayıt yapmasın diye bu tür açıklamalar yaparak ortamı germek mi? madem böyle sıkıntılar var. Neden daha önce sitemiz ile yada Akkuşlular ile paylaşmadınız. Diğer taraftan 26 yıllık memur olarak görev yapan birisi olarak; kamu görevlilerinin bir yada iki kişiye kızıp ta bu tür davranışlar içine girmesi hoş değil, etik değil. Sizin Akkuş MYO’nun mu müdürü olarak görev yapacaksınız yoksa Belediye Başkanının mı müdürü olarak görev yapacaksınız. Okul müdürü olarak görev yapacak iseniz. Belediye Başkanının sözleri sizleri etkilememesi lazım. Çünkü sizin belediyenin memuru değilsiniz ki? bu farkı anlamak zor olmasa gerek. Siz başkana kızıp, 270 bin Akkuşlunun geleceği ile Akkuş İlçesinin geleceği ile oynuyorsunuz. Okulun hizmeti açılmaması durumunda 270 bin Akkuşlunun mu ahı mı çok önemli yoksa bir kişinin sözleri mi?
  Kızgınlığımız Anlatılmayacak kadar çoktur. Bir ilçeye bu kadar kötülük yapılmaz ki?
  Sayın dernek başkanı ve yönetimi anlatılanlar göre sizinde bu konuya uzak kalmanız ne derece doğru. Akkuş ilçesinde çözüm üretilmiyor ise neden gurbetteki Akkuşlulardan destek istenmedi? Amacınız Okulun açılması için mi çaba yoksa açılmaması için mi? lütfen açıklama yaparsanız çok seviniriz. Akkuş bu kadar sahipsiz mi Allah aşkına
  Akkuşlum; yazılanları görüyorsunuz. Bir ilçenin kaderi ile oynamak bu kadar ucuz mu? 270 bin Akkuşlu ile bu kadar dalga geçmek ve aşağılmak bu kadar basit mi?
  Bundan sonra söz Akkuşlularda. Bu durumları öğrendikten sonra bir cümle olsun tepki göstermeyen Akkuşlulara diyecek bir sözümüz olamaz. İşte Akkuş İşte Yüksekokulu, İşte Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin çabaları ve sonucunda ortaya çıkan durum
  ne acı
  ne yazık değil mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar