20 Temmuz 2024 Cts

Akkuş’ta Okuyan Üniversite Öğrencilerine Destek Verilecektir. ÖSYM Tercihlerinde Akkuş Meslek Yüksekokulunu Tercih Etmek İçin Son Gün. Akkuş’ta Okumak Farkın Farkıdır

İnadına ve Yine İnadına Tercihiniz Akkuş MYO olsun

Akkuş'ta Okuyan Üniversite Öğrencilerine

Destek Verilecektir.

ÖSYM Tercihlerinde

Akkuş Meslek Yüksekokulunu

Tercih Etmek İçin Son Gün.

Akkuş'ta Okumak Farkın Farkıdır

Tüm engellemelere rağmen bu sene eğitim öğretime açılan ve Bilgi Yönetimi Bölümüne 40 Öğrenci alarak Eğitime merhaba diyecek olan Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini bekliyor. Akkuş demek ve Akkuşlu demek mücadele demek. Akkuş'u tercih eden 40 öğrenci kardeşlerim. Sizler Akkuş tercih edince ne mi olacak. 270 bin nüfuslu ilçenin tarihi değişecek. Siz Akkuş İlçesinde okumanın, sevginin, saygının, dostluğun ve doğa ile kucaklaşmanın en üst seviyede duygularını yaşarkan, Akkuş ilçesi sizleri bağrına basacak. Sizlere destek verecektir.

14 senedir yayında olan www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak sizlere söz veriyoruz. Size yardımcı olacağız. Yurt-barınma konularında sizlere inanın elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız. Sitemizin bu güne kadar bir çok konularda çalışmaları oldu. Bir örnek vermek gerekirse Seferli İlköğretim Okulu hizmete açıldı. Öğretmenler odasında sandalye, masa olmadığı, Atatürk Köşesi olmadığı ve daha bir çok ihtiyaçları olduğu bize iletildi. Akkuş Merkezde Gül Ticaret Nihat GÜL'ü aradık. Durumu anlattık. Ne demek İhsan kardeşim dedi. Hemen Öğretmenler odasına masa sandalya ve diğer ihtiyaçlar gönderildi. Nihat GÜL'e selam olsun. Akdatder Dernek Başkanu Necdet DEMİR'i aradık. Ağbi Seferli Okuluna Atatürk köşesi lazım. Necdet Ağbi ne demek İhsan'ım dedi. Hemen Okula Atatürk köşesi hazırlandı. O kadar örnek var ki saymakla bitmez. Sevgili öğrenciler size söz verdik. Çünkü biliyoruz ki; Akkuşlu Esnaflar, Akkuşlular ve Gurbetteki Akkuşlular bizleri kırmazlar. Destek ve yardım konularında destek her zaman olur. Bize güvenin Akkuş'u tercih edin. Sizlere Ankara'dan Akkuşlular olarak destek vereceğiz.

Ordu Üniversitesi bazen kişisel meseleler bazen farklı nedenlerden ötürü okulun tercih edilmesi yönünde Akkuş MYO'na ve Akkuşlulara çok fazla destek vermedi. Sevgili öğrenciler sizler Akkuş'u tercih edince bir şey daha netleşecek. Akkuş MYO'da okuyan öğrencilerin mi dediği olacak. Yoksa Ordu Üniversitesinin mi? Siz 40 kişi Akkuş MYO'nu tercih edip kayıt yaptırın. Ordu Üniversitesi doğru yola bulacak ve derhal Akkuş MYO'na sahip çıkıp gerekenleri yapacaktır. Hani size demiştik ya Akkuş'ta okumak farkın farkıdır diye işte aynen öyle sizler Ordu Üniversitesinin hatasını görmesini ve doğru yolu bulmasını da sağlamış olacaksınız.

Sizlere söz veriyoruz; Akkuş MYO'nu tercih yapıp, kayıt yaptıran ilk 40 Öğrencinin adlarını sitemizde yayınlayacağız. Ve sizler Akkuş İlçesinin tarihine geçeceksiniz. Siz Akkuş sevip unutmayacaksınız. Akkuşlularda sizleri unutmayacak. Neden Unutmayacak? Akkuş MYO'nun ilk öğrencileri olduğunuz için, Akkuş ilçesine ve Akkuşlulara umut olduğunuz için, Meslek Yüksekokuluna sizlerde sahip çıktığınız için vede Ordu Üniversitesine doğru yolu gösterdiğiniz için hem Akkuş İlçesinin tarihine geceksiniz. Hemde belki ülkede bu kadar farklı bir boyutta mücadele eden öğrenciler olarak unutulmayacaksınız. Akkuşluların gönüllerinede devamlı yeriniz olacak.

Son cümle olarak Akkuş MYO'nu tercih yapmak isteyenlere bize güvenin, Akkuş ilçesi internet sitesine güvenin pişman olmazsınız. Staj konularında destek verilecektir.

 

Akkuş Meslek Yüksekokuluna Açılan

BİLGİ YÖNETİMİ PROGRAMI

Geleceğin Mesleği

YGS-6 dan 160 ve Üzeri Puan Alan Öğrenciler

İlk Tercihiniz Akkuş Olsun

Geç Kalırsanız Kontejan Dolar

İlk 40 Kişi Arasında Yer Almayı Unutmayın

Çok Sevgili Akkuşlu Öğrenciler ve Akkuş İlçesinde Eğitim-Öğretim görmek isteyen Öğrenciler. Aramazıda kalsın ancak size bazı tiyolar verme gereği duydum. Ösym sınavına girdiniz ve istediğiniz 4 yıllık okulu tutturma şansınız olmadı. Yada başka İl'e ve İlçe'ye gitme durumunu çeşitli nedenlerden ötürü olamıyor. Sakın bu konuları mesele yapmayın.

Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokuluna öyle bir bölüm açtı ki; gerçekten taktir edilecek bir bölüm. Çünkü bu bölüm Ordu'da başka fakültelerde yok. Vede inanın geleceğin mesleği. Geleceğin mesleği olduğunu nereden mi biliyorsunuz derseniz. Buyurun aşağıda BİLGİ YÖNETİMİ bölümü hakkında çok açıklayıcı bilgilere yer verdik. Bu bilgiler Üniversitelerdeki çok değerli hocalarca ve konunun uzmanı kişilerce hazırlanmış bilgilerdir.

Bende yıllardır Bilgisayar Programcısı olarak görev yaptığım için konu hakkında bir çok bilgiye sahibim. Herkes bilgisayar bilebilir. Herkes bilgisayar öğrenebilir. Ama herkes öğrendiği bilgiyi yönetemez. İşte Akkuş Meslek Yüksekokuluna açılan BİLGİ YÖNETİMİ Bölümü hem bilgisayar kullanmayı ve öğrenmeyi öğretecek. Hemde öğrendiği bilgiyi yönetmeyi öğretecek. Sadece bilgisayarla da sınırlı kalmayacak. Hayatın bir çok alanlarında öğrendiği bilgiyi yönetmesini öğretecek. 50 yaşında biri olarak inanın bende bu okulda okumak ve bu bölümden mezun olmak istiyorum. Bilgisayar biliyorum belki ama bilgiyi yönetme ne demek harika bir durum. Genç kardeşlerim. Sevgili Öğrenciler belki bu yaşlarda bu konularda durumun önemini dört dörtlük anlamayabilirsiniz. Ama yaşınız ilerleyince bilgiyi yönetmenin ne anlama geldiğini o kadar çok anlıyorsunuz ki; Fırsat ayağınıza kadar gelmiş. Bence hiç düşünmeden ilk tercihleriniz arasına lütfen Akkuş MYO'nu koyunuz.

Bildiğiniz gibi kontejan 40 kişi, geç kalmanız ve son tercihlere koymanız halinde; Akkuş İlçesinde okuma şansını bu sene kaçırmış olabilirsiniz. Onun için ilk işiniz ve ilk tercihiniz Akkuş MYO'lu olsun.

Akkuş İlçesini 14 Yıldır yayında olan www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak biz halen daha yeteri kadar anlatamadık ki; size bir iki cümle ile anlatmaya kalksak. Akkuş anlatılmaz. Akkuş'ta yaşanır. Okul yeni olup, ilk öğrenciler sizler olacaksınız. Ordu Üniversitesi okulun eğitim kadrosunu çoktan tamamladı. Yurt sorunu da olmaz.

Yanlız bizden söylemesi yüreğiniz temiz havaya alışkın değilse. Akkuş'a çıkınca temiz havayı ve oksijeni içerinize çekerken yavaş yavaş çekin. Akkuş Oksijen diyarı olduğunu sakın unutmayın. Hatta Akkuş İnternet Sitesi olarak bizler Akkuş İlçesini "OKSİJENİN DİYARININ BAŞKENT'İ" ilan ettik. Bir diğer konu da orman ve yeşil rengi az gördüyseniz lütfen şaşırmayın. Akkuş'ta sadece yeşili görmeyeceksiniz. Yeşilin olarca rengini onlarca tonunu göreceksiniz. Akkuş Orman diyarı. Akkuş Yeşilin diyarı. İster Irmaklardaki göllerde yüz ve yüzerken elinle balık tut. İstersen 1 saatte Ünye ilçesine git. Akkşama kadar denize gir. Sıcaktan terledin ise Akşama Akkuş'a çık. Ciğerlerine oksijen çek. Sözün özü bir doğa harikası Akkuş İlçesinde geleceğin mesleğini öğrenmek istiyorsan. Akkuş İlçesi tam aradığını yer. Akkuş MYO'lu tam aradığınız okul. Bizden söylemesi

Sevgili Akkuşlu Öğrenciler ve Akkuş ilçesini seven öğrenciler geç kalırsanız özellikle bu haberimizden sonra diğer illerden Öğrenciler Akkuş'u tercih edeceklerdir. Siz ilk 40 kişilik kontenjana giremezseniz sorumlukluk kabul etmiyoruz.

Bilgi Yönetimi Programı Hakkında Geniş Bilgi

Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir.Türkiye de ve dünyada gelişen koşullara bakılarak programdan mezun olacak öğrencilerin gelecekte oluşacak olan şartlara bakılarak ekonomik ve bireysel bir kalkınmada etkin rol oynayacakları görülecektir. Bilgi Yönetimi sadece bölgesel değil ulusal çapta bir eğitim içerdiğinden ara iş gücü sürekli bir gerekliliktir. Bilgi Yönetimi Önlisans Programı bilgi çalışanı olarak nitelendirilen, bilgisayarla ileri düzeyde tanışık orta kademe işgücü yetiştirmeye yönelik bir programdır. Bilgi işçilerinin ortak özelliği, yaptıkları iş ne olursa olsun, günlük faaliyetlerinin önemli bölümü bilgiyi oluşturmak, bilgiye erişmek, bilgi üzerinde işlemler gerçekleştirerek bilgiyi dönüştürmek, bilgiyi iletmek ve bilgiyi saklamak gibi temel işlemlerden oluşmaktadır

Bilgi Yönetimi Önlisans Programının amacı öğrencilerine;

  • İşletmelerde güncel yazılımları etkin ve verimli kullanma becerisi kazandırmak,
  • İşletmelerde Bilgi Yönetimi kavramları ve deneyimini kazandırmak,
  • İnternet ortamında kurumsal iletişim ve birlikte çalışma deneyimi kazandırmak,
  • İnternet ortamında girişim ve yönetim için gerekli deneyimleri kazandırmak olarak özetlenebilir

Programdan mezun olacak öğrencilerin, 2 yıllık öğrenimleri boyunca aldıkları (Eğitimde Büro Yönetimi, Genel İşletme, İşletim Sistemleri, Masaüstü Yayıncılık, İşlem tabloları, Çoklu Ortam Uygulamaları, Kurumsal İletişim ve Birlikte Çalışma, Yönetim ve Organizasyon, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi, İşletme Yönetimi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku gibi) derslerde İşletmelerin ihtiyaç duydukları ara eleman açığını dolduracakları göz önüne alınmıştır. "Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir.Türkiye de ve dünyada gelişen koşullara bakılarak programdan mezun olacak öğrencilerin gelecekte oluşacak olan şartlara bakılarak ekonomik ve bireysel bir kalkınmada etkin rol oynayacakları görülecektir. Bilgi Yönetimi sadece bölgesel değil ulusal çapta bir eğitim içerdiğinden ara iş gücü sürekli bir gerekliliktir.

 

 

 

 

 

Bölümün Eğitime Başladığı Yıl:

Akkuş MYO'da 2013 Yılında Başlayacak (Ülkemizde 2009 Yılından Bu Tarafa Bir Çok Üniversitede Bu Bölüme Öğrenci Alınmaktadır.)

ÖSYM Kontenjanı:

Normal Öğretim :40 Öğrenci

Burs Kontenjanı:

 

Puan Türü:

YGS 6

Giriş Şartları:

YGS'den 160 ve üstü puan

Öğrenim Süresi:

2 Yıl

Öğrenim Dili:

Türkçe

Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri:

Meslek Liselerinin; Bilgi işlem, Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği

Dikey Geçişle Geçilen Programlar:

Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr., İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri'ne DGS ile geçiş yapabilirsiniz.

Çalışma Alanları:

Programdan mezun olan öğrenciler " Bilgi Yönetimi Meslek Elemanı " unvanı alacaklardır. Öğrenciler mezun olduktan sonra, kamu ve özel sektöre ait işletmelerin birçok departmanında ara eleman olarak çalışabileceklerdir.

 

İhsan ÇAM

Bilgisayar Programcısı

www.akusilcesi.com

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcılarından

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar