7 Aralık 2023 Per

Akkuş’ta Okuyacak 40 Yüksekokul Öğrencisinin Sınıflarında Bilgisayarları Yokmuş. Sevgili Öğrenciler; Siz Gelene Kadar Akkuşlular O Bilgisayarları Masanıza Koyarlar. Hiç Merak Etmeyin

Akkuşlular Misafir Öğrencileri Asla Mağdur Etmez

Akkuş'ta Okuyacak

40 Yüksekokul Öğrencisinin Sınıflarında

Bilgisayarları Yokmuş.

Sevgili Öğrenciler;

Siz Gelene Kadar,

Akkuşlular; O Bilgisayarları

Masanıza Koyarlar.

Hiç Merak Etmeyin

2013 Yılı Eylül-Ekim aylarında hizmete açılıp, 40 öğrenci ile eğitim ve öğretime açılacak olan Akkuş Meslek Yüksekokulunun hepimizin bildiği gibi bir çok eksiklikleri bulunmaktadır. Akkuş MYO Yapma ve Yaşatma Dernek Başkanı Fikri ÇAMOĞLU ve Okul Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU ile yaptığımız görüşmede www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternenet Sitesi aracılığı ile en azından acil ihtiyaç olan bilgisayarların temin edilmesi için bir yardım kampanyası yapılmasına karar verilmiştir. Dernek Başkanı ÇAMOĞLU yaptığı açıklamada; Yüksekokulun tadilat işleri olduğunu dernek olarak bunları yapmak için kolları sıvadıklarını belirterek. Bizler Akkuş'ta elimizden geldiği kadar tadilat işlerini yürütürken, İlçemiz dışında yaşayan Akkuşlu hemşehrilerimizin de hemen acil olan 40 bilgisayarın temin edilmesi konusunda gerekeni yapacaklarından emin oldukların dile getirdiler. Okul Müdürümüz ÇOLAKOĞLU ise; zamanla yarıştıklarını tadilat işlerinin ve okulun ihtiyacı olan bir çok malzeme ve cihazlarında öncelikle temin edilmesinin altına çizerek. Akkuşluların desteğine ihtiyaçlarının olduğun dile getirdi.

Yine Akkuş İnternet sitesi yine iddaalı bir başlık attık. Neden böyle bir başlık attık. Çünkü bu güne kadar yaptığımız tüm yardım kampanyalarından sizlerin desteği ile sizlerin yüreği ile sizlerin Akkuş sevgisi ve hakkın rahmetine kavuşan geçmişlerinizin memleketlerine sahip çıkma duyguları ile ve geçmişlerinize seslenip, "Dede, ebe, babam, annem ve kardeşlerim bakınız sizler göremeden kara toprağa gittiniz. Ama gözünüz arkada kalmasın dedeciğim, babacağım, anneciğim Akkuş'a Üniversite geldi. Yüksekokul geldi. Sizer ve bizler Akkuş'ta Yüksekokul okuyamadık ama bakınız şimdi sizlerlerin torunlarınız ve bizlerin evlatları kendi memleketlerinde okuyorlar. Sizin rahat uyuyun. Bizlerde Ailece az bir maaşla çalışmakla birlikte yinede az çok biriktirdiğimiz harçlıklarımızı bir araya topladık. Yüksekokula bir bilgisayar alıp gönderdik. Gönderirken de sizlerinde adına dua ederek gönderdik. Sevgili canlarım; Ümit ediyoruz ki; bu bilgisayarları kullanan öğrencilerde bizlere ve sizler dua edeceklerdir. Onlar okudukları sürece yine inanıyoruz ki, hem sizlerin hemde bizlerin amel defterine sevaplar yazılacaktır." dediklerinizi duyar gibi olduk da işte böyle bir başlık attık.

Habere o başlığı atarken; Akkuş ve köyleri adına açılan tüm derneklere güvendik. Zaten her dernek bir bilgisayar bağışlasa 40 bilgisayar eder. Yurt dışındaki gurbetçi kardeşlerimiz birer bilgisayar bağışlasa 40 bilgisayar eder. Akkuş'ta ve gurbetteki Akkuşlu esnaflarımız birer bilgisayar bağışlasa 40 bilgisayar eder. Daha İş Adamlarımzı, Akademisyenlerimizi, Bürokratlarımızı ve Maddi durumu iyi olup, Okula destek vermek isteyenleri de ilave edersen. Yüksekokulun hem bilgisayar, hem ekran, hem yazıcı, hem fotokopi, hem masası, sandalyesi, dolapları ve diğer bir çok ihtiyaçları karşılanır.

14 senedir Siz saygıdeğer Akkuşlular sitemizin yaptığı hayırlı çalışmalarda bizleri mahçup etmediniz. İnanıyoruz ki; yine mahçup etmeyeceksiniz. Sizlere ve bizlere güvenen Başta Okul Müdürü, Dernek Başkanı ve 40 tane Akkuşlu Öğrenciyi mahçup etmeyeceğine kalben yürekten inanıyoruz.

Kampanya başlatalım konusu olunca hesap numarası istedik. Ya destek gelmez ise dediler. Kampanya başlasın sonra hesap numarasını veririz dediler. Peki dedik ama üzüldükte çünkü şimdiye kadar nerede görülmüş ki; Akkuşluların özellikle eğitim konsuna duyarsız kaldıkları. İlçemize okumak için 40 öğrenci gelecek ve Kocaman Akkuş ilçesi ve Maneviyati tartışılmayacak olan Akkuşluların misafir öğrencileri mağdur edeceğini düşünen varsa inanın çok yanılacaksınız. Haberin altına yorumlarınızı ve bağışlarınızı yazınızda da hesap numarasını hemen vermeyenleri mahçup edelim.

Akkuş'ta Yüksekokul Okuyacak 40 Öğrenciye 40 Bilgisayar Bağış Kampanyasını Allahın İzni ile başlatıyoruz. Yücelerim yücesi Allahım. Sen olmasını istediğin bir şey için sadece OL emrin yeter. Hemen oluverir. Seher vakti. Haberi yapış saati 04.56 de sana yalvarıyoruz. Bizleri ve bilgisayar bağışı yapacak olanları mahçup etme ve inşallah OL emrin şu anda nail olmuştur ve bu iş olur inşallah.

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. AKKUŞ İNTERNET ŞİTESİNİ VE İHSAN ÇAM KARDEŞİMİZİ YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM.YAPMIŞ OLDUĞU BU KAMPANYAYA TÜM GURBETTEKİ ARKADAŞLARIMIZIN DESTEK OLMALARINI CANI GÖNELDEN BEKLER. DESTEK VEREN HERKESİN. YÜCE MEVLAM YAR VE YARDIMCISI OLSUN. İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRSIN.ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ BİR BİR KALDIRSIN. İNŞALLAH ŞU RAMAZANI ŞERİF AYININ YÜZÜSUYU HÜRMETİNE.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar