11 Aralık 2023 Pts

Akkuş’ta Eğitim-Öğretim ve Yurt Sorunları

Ne yeni Okullar yapılıyor, Nede yanan öğrenci yurdu yerine yenisi yapılıyor. Okullar açılınca özellikle kız öğrenciler nerede kalacaklar?

vekilyananyurtzi6.jpg 

AKKUŞ İLÇESİNDE EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ ACİL İHTİYAÇ DUYULAN HİZMETLER

1. Akkuş Meslek Yüksek Okuluna, Ordu Üniversitesi Neden Sahip Çıkıp, İdareci Atamıyor?

2. Damyeri İlköğretim Okulu Yeniden Yapım İşi Neden Bekliyor? Kış Mevsiminin Gelmesini mi?

3. Dağyolu Köyü İlköğretim Okulu Yeniden Yapım Kampanyası Başlamıştır. Yetkililerin Bu Okula İlgisi Ne Zaman Olacak?

4. Yanan, Akkuş Kız Yurdunun Yerine Yenisi Yapılmayacak mı?  Peki Öğrenciler Nerede Kalacaklar?

5. Akpınar Öğrenci Yurdu yapımına başlandı. Ancak Belediye elinden geleni yapmasına karşın, İl’den beklenen Ödenek ne zaman geleceği merak konusu?

6. Salman Öğrenci Yurdu Yapımı ise, Ödenek yok diye hiç dikkate alınmıyor.

7. Bunlara ilaveten, Seferli, Çayıralan ve Kızılelma beldelerinde yapılması düşünülen öğrenci yurtlarından daha söz etmedik. Mevcut okulların ve Öğretmen Lojmanlarını ihtiyaçlarından söz etmedik.

8. Akkuş İMKB YİBO Okulunun Çatısının Yeniden Yapımız için ödenek geldi gelecek konusu iae halen sürmektedir. bu gün itibariyle YİBO’nun çatısı için herhangi bir ödenek gelmediğini de öğrenmiş bulunuyoruz. 

                Bu sitenin birinci önceliği eğitimdir. Konu ile ilgili yetkili kişiler ile siyasilerin bu sorunları yakından bildiklerini herkes biliyor. Herkes bir konuyu daha biliyor ki, Akkuş İlçesinde Kış Mevsimi Gelirken yavrular tatilin tadını bırakıp, kara kara nerede kalacaklarını düşünüyor. Lütfen Akkuş İlçesi denen bir ilçe olduğu bu ilçe de Okullar ve öğrenciler olduğu, öğrencilerin kalacak yerleri olmadığı, acilen 2 adet okulun yenisinin yapılması gerektiğini, Yanan Yurdun yerine yensinin yapılması gerektiğini, Salman ve Akpınar’daki yurtların acilen yapılması gerektiğini kimse unutmasın ve Ne Olur Artık hatırlasınlar. Ne olur artık hatırlasınlar, Ne Olur Artık Hatırlasınlar

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Akkuş meslek yüksekokulu,ünye,fatsa ve mesudiyeden sonra ilçelerde açılması planlanan 4. yüksekokuldur.karar YÖK deonaylanmıştır.Akkuş Belediyesi ek bina inşaatına devam etmektedir.Tek problem,yüksekokul arazisi(seka)nın üniversiteye tahsis işlemlerinin henüz tamamlanmamasından kaynaklanmaktadır.Bu konuyla sayın belediye başkanı Lütfi EFİL bizzat ilgilenmektedir.Tahsis işlemi sonuçlandığında yüksekokul müdürü atanacak olup sekreterliğe ise Akkuş belediyesinden görevlendirme yapilacaktır.
    Yanan yurt binası ile ilgili Bayındırlık yıkım kararı vermiş olup yeni yurt binası yapımı ile ilgili çalışmalar başta kaymakamlık ve il genel meclisi üyeleri nezdinde devam etmektedir.Ayrıca mevcut binanın onarımı ve eğitime yetiştirilmesi hususunda bir karara varılırsa;Belediye Başkanı sayın EFİL in , bir kat ilave(çatı katı) yaparak tadil edilmesi hususunda sözü bulunmaktadır.Ancak bu konuda İl Milli Eğitim in onay vermesi gerekmektedir.Bütün okulların çevre düzenlemesi,lise ek binası,yüksekokul ek binası,lise kız yurdu tahsisi,öğretmenevi,kültürevi,iki adet özel teşebbüs yurt-etüd merkezi ve muhtelif eğitim-öğretim katkıları şeklinde eğitime büyük destek sağlayan AKKUŞ BELEDİYESİ,talep edildiğinde Cumhuriyet iöo nun pansiyon problemini de çözecektir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar