20 Temmuz 2024 Cts

AKKUŞLULAR GÜMRÜK İŞLEMLERİ İÇİN ORDU YADA SAMSUNA GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAKLAR ÜNYE GÜMRÜK AÇILIYOR

{mosimage} 

Ünye’ye Gümrük Müjdesi…

Ak Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, Ünye Gümrüğü ile ilgili bakanlık prosedürlerinin tamamlandığını ve gümrüğün açılması ile ilgili hiçbir hukuki engelin kalmadığını açıklayarak, “Ünye’ye ve bölgemize hayırlı olsun” dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Grup Başkan Vekili ve Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Ünye Gümrüğü ile ilgili bakanlık işlemlerinin tamamlandığını ve Bakanlar Kuruluna sunma aşamasına geldiğini söyleyerek, ilgili yazının yapılacak ilk Bakanlar Kurulu’nda imzalandıktan sonra gümrüğün kısa bir süre içerisinde Ünye’de faaliyete geçeceğini açıkladı.

2007 yılında açılması planlanan Ünye Gümrüğü’nün hem Ünye hem de bölge ekonomisine katkı sağlayacağını belirten Vekil Fatsa; “Ünye Gümrüğü’nün Ünye’ye, Ünye’de ki sanayicilerimize, işadamlarımıza, ihracatçılarımıza, ithalatçılarımıza ve bölgeye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu sadece Ünye’nin değil, Ünye ile beraber başta Fatsa olmak üzere bütün ilçelerin yararlanacağı bir gümrük olacaktır” açıklamasında bulundu. Haber Ünye Hizmet Tv. İnternet Sitesi

Not: Bilindiği üzere Akkuş İlçesine en yakın Gümrük Ordu yada Samsun Gümrükleri idi. Daha önceki yıllarda faaliyette olduğu halde Gümrük İdarelerinin Azalması Projesi Kapsamında Kapanan Ünye Gümrük Müdürlüğü Sayın Milletvekillerimizin ve özellikle Grup Başkan Vekili Eyüp FATSA'nın gayretleri ile bu sene içinde tekrar  açılması bölgemiz  için memnuniyet verici bir durum. Akkuş Halkı adına ve Akkuş İnternet Sitesi Adına emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Sitemiz Yapımcılarımızdan İhsan ÇAM'da Kurulacak olan Ünye Gümrüğüne elinden gelen desteği vereceğine söz veriyor.
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar