24 Mart 2023 Cum

Akkuşlular Büyük Hayal Kırıklığında

Akkuş Layık Olduğu Hizmeti Ne Zaman Alacak

mayisaysalmanyol5.jpg 

AKKUŞLULAR  BU  İŞE  ŞAŞTI 

NEDEN?

AKKUŞ  İLÇESİ  HEP  GERİ  PLANA  İTİLİYOR?

 Son Değişiklikle Akkuş İlçesi Köydes Ödeneği Miktarı 963.000,00 YTL

 Mayıs Ayında İlk Köydes Ödeneğinde ise açıklanan miktar. 1.085.000,00 YTL

Günlerce haber yapıyoruz. Ayrılan ödenek az, yetmez diye, İl Yöneticileri ise,

ayrılan ödeneği sanırız fazla bulmuşlar ki azaltmışlar.

122.000,00 YTL Akkuş’un köydes ödeneği azaltılmıştır.

Toplam ayrılan 963.000,00 YTL Sadece Salman Yoluna Ayrılsa gene yetmez.

Herkes buna göre hesabını yapsın

Bu ödeneğin azaltılması ne anlama geliyor sizce?

Yarumlarınızı Haberimizin altına yazarsanız seviniriz.

 

Related Articles

7 YORUMLAR

 1. İ. Naim ŞAHİN i yakinen tanımam ama yakın tanıdıklarından Ordu yu bir bütün olarak alan ender şahsiyetlerdendir istanbul büyükşehir belediyesinde çalışırken büyük çoğunlukta kişi iş sahibi oldu her halde herkez ona minnettardır. hak edinilmez alınır o yüzden istemek lazım Akkuş geniş bir ilçe vede akkuş un gelişmesi içn bağlantı yolları kara yolları haritasında çift şeritli birinci dereceden anyol olarak göstertmek gerekmektedir. ve bu yol samsun-ordu sahil yolu tarafından 150-200 km daha kısaltmaktadır koskoca bolu dahı aşılarak geçiliyorda iyi bir yol yapımıyla neden Niksar, Akkuş, Ünye yolu samsun yoluna alternatif olmasın karadeniz sahili için.

 2. akkuş herseye laik bir yer ben bakıyorum türkiyemize birçok köyümüz ilçemiz ilmiz var ama bizim akkuşuz bir çok yerden harika dogasıyla insanlarıyla ne bileyim herseyiyile mükemel ama bazı kişiler akkuşun yararına hiç bir şekilde ugraşmıyolar.bakıyoruz akjuş geliyoruz mesala yolar kötü ne bileyim insanlar geldigi zaman önçe akukuşu ilk görüdgünde nasıl bie yer diolar.insamların ilgi çekeçige yere sahip bir yer akkuş bununiçn girişimler yapılkmalıdır mesala turuzım gibi herkese saygılar.teşekkurlerimi arz ederim.

 3. ilçe başkanınız izzet kaşıkçıoğluise,ilgenel meclis üyeniz,mehmet duman ve diğerleri ise,belediye başkanınız ben bırakıyorum dediyse hizmet te para da gelmez de alınmaz da.ben hepsini çok seviyorum ama siyaset yapıyorlar başarısızlarve kaybeden akkuş…

 4. fatsaya ,kumruya ve diğer civarlara yapılacak hizmetler için neden bize yapılmıyorda onlara yapılıyor demiyorum.
  hizmetse daha iyisi yapılsın diyorum.ama akkuşun bunu hakketmediğini düşünüyorum.akkuşun yolundan geçenler insandır ve devletine vergi veren mükeleflerdir.ayrıca akkuşun yolu karadenizi iç anadoluya bağlayan yol.önemli bir geçit noktası.ünye -akkuş ve niksardan giden araç sahiplerine Allah kolaylık versin diyorum.sakaryada bir arkadaşla tanıştık ve akkuşlu olduğumu söyleyince ,anısını anlattı .
  adanadan fatsaya gitmem gerekiyordu,haritaya baktım en kestirme yol niksardan ünye üzerinden fatsa.gitmez olaydım nasıl bir yol orası dedi.ben mahçuben yapılacak dedim.oda bir daha o yoldan ebediyyen geçmem dedi.
  yolun ne anlama geldiğini yolsuzluğun ne anlama geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.
  ünye -akkuş -niksar yolu için ayrılan parayla bir garibana ev bile zor yapılır.
  el insaf diyorum.
  bu ödenek bence akkuşa yapılan en büyük ayıp.

 5. doğru düzgün siyaset yapma boş hayaller peşinde koş ……………………………………………………………….. tüm akkuş a sevgilerle.

  Site Yönetimi: Adınızı ve soyadınızı yazmadığınız için yazınız kesilmiştir. Yazınızda eleştiri var. Haklı yada haksız o ayrı konu ama, başkalarını eleştirirken bile kendi adımızı yazamıyorsak. Yada eleştiri yapayım derken hakaret ediyorsak, yada Emir verir gibi karşıdaki kişiler sizin emrinizde-uşağınız gibi yazılar yazmaya devam ediyorsak. Sizce hizmet gelmeme yada az gelme nedenlerinden biri de bu değilmi? Önce kendimizi sorgulayalım. Keşke yazınızı yayınlayabilsydik. Keşke, Hakaret etmeden, emir vermeden yazsaydınız da yazınızı yayınlasaydık. Ancak sitemiz genede her zaman açık. Kırmadan, dökmeden eleştiri yapın ve kendi görüşlerinizi yazın adınızı ve soyadınızı da yazmak şartı ile yazılarınız yayınlanacaktır.

 6. Sayın Yaşar Beyin de yazı dizisinde dile getirdiği gerçekler gibi Ordu içinde yaşanılan bu olaylar Ünlü DEDE KORKUT KİTABI’nda yer alan İç Oğuz-Dış Oğuz Olayını akla getiriyor. Muteber olanlar ve olmayanlar! Üzülerek söylüyoru biz bu şekilde hareket ettiğimiz müddetçe ne Akkuş’ta ne de Akkuş’un çevre köy ve kasabalarında bir şey olmayacaktır. Akkuşlu bile birbirini kollamıyor ki neden Ordu ya da Yaşar Beyin deyimiyle Sahil. dağlarda yaşayanları kollasın ki!!

 7. SEVGİLİ AKKUŞLU KARDEŞLERİM, SİTEDEKİ YAZILARIMI DİKKATLİCE TAKİP EDERSENİZ NEDENLERİ VE NİÇİNLERİ ÇÖZERSİNİZ. YOKSA BÖYLE DÖVÜNÜP DURURUZ. SAHİL SİYASETÇİLERİ VE ORDU LOBİSİNDEN BAHSEDİYORUZ BU BASİT VE BİLİNÇSİZCE SÖYLENEN CÜMLELER DEĞİL. İŞİN HAKİKATİ MAALESEF BU.CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA AKKUŞ NE ZAMAN ORDUNUN DİĞER İLÇELERİYLE EŞİT HAK SAHİBİ OLDUKİ ? SAYIN ŞÜKRÜ YÜRÜR BEYEFENDİNİN ÖZEL İLGİLEN MESİ SAYESİNDE EH İŞTE ELEKTRİĞİ, VE NİSPETEN BİRTAKIM HİZMETLERİ GÖRDÜ NANKÖR OLAMAYIZ.O DA BİZİ SAVUNMASAYDI AKKUŞ HALEN BU DÖNEME KADAR HİÇ BİR HİZMET GÖREMİCEKTİ. ŞİMDİ MERKEZ NÜFUSU 4000 LERE DÜŞMÜŞ ORMANIN İÇİNDE EN KÖTÜ HAYAT ŞARTLARIYLA MÜCADELE VEREN AKKUŞLU, MİLLET VEKİLİ, ÇIKARMIŞ,ANTIPARANTEZ BUNUDA SAYIN İDRİS NAİM ŞAHİN BEYE BORÇLUYUZ.,BİR SÜRÜ ELİT DİYEBİLECEĞİMİZ İNSANLAR YETİŞTİRMİŞ, HER KADEMEDE BÜROKRAT VE TÜRKİYEYİ YÖNETECEK KAABİLİYETE SAHİP İNSANLAR ÇIKARMIŞ KADINI MAKSİ ETEK GİYEN, ERKEĞİ SEKİZ KÖŞE ŞAPKA TAKAN, YÜN ÇORABI DİZİNE KADAR ÇEKEN İNSANLAR BU KADAR SÖZ SAHİBİ OLMUŞ , ÜSTELİK TÜM KISITLAMALARA RAĞMEN ÇOCUKLARINI BU SEVİYEYE GETİRMİŞ BİR AKKUŞLU PORTRESİ VAR SÖZ KONUSU BU SAHİL VE ORDU LOBİSİNİN ÖNÜNDE. ADAMLAR SENİ NEDEN KISKANMASINLAR Kİ,?SANA GELEN HİZMETİ , SANA GELEN PAYI NEDEN ENGELLEMESİNLKERKİ *? ÇÜNKÜ SEN EY AKKUŞLU KARDEŞ !TÜM OLUMSUZ ŞARTLARDA BU KADAR İLERLEMİŞSEN, SANA DEVLETİN ŞEFKAT ELİ HİZMET OLARAK VERİLSE ,SEN TÜRKİYEYİ ,HATTA DÜNYAYI YÖNETMEYE KALKARSIN. BİR AKKUŞLUYA BU İMKAN NEDEN VERİLSİNKİ, SAHİL DURURKEN.? İŞTE MESELENİN ÖZÜ BUDUR. ONUN İÇİN DÖVÜNMEYELİM, SADECE AKILLA HAREKET EDELİM,ORTAK AKLI HAKİM KILALIM. BİRLİĞİMİZİ,BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZMAYALIM, DÜŞMANI SADECE AZİM VE KARARLILIK YENER. ÇALIŞMAK YENER, BU LOBİCİLERİN ÇİRKİN EMELLERİNİDE YİNE AKKUŞLU HEMŞERİLERİMİN KARARLI VE DİK DURUŞU YENER. BUNU UNUTMAYALIM . İŞTE 08 AĞUSTOS 2008 TARİHİ AKKUŞ VE AKKUŞLULAR İÇİN BU CİHETTE ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİDİR. SAYGILAR SUNUYORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar