20 Temmuz 2024 Cts

Akkuşa Hizmet

AKKUŞ'UN  KALKINMASI  İÇİN  EL  ELE

Akkuş'luların Ankara Çıkarması

 

{mosimage}

Enerji Bakanımız M.Hilmi GÜLER ile Akkuş Belediye Başkanı

Lütfi EFİL ve beraberindeki heyet toplantı halinde

 

 

Akkuş İlçesinin Kalkınması

Akkuş  İlçesi Ülkemizde pek ender görülen birlik ve dayanışma ruhunu oluşturarak, hiçbir siyasi görüş  farklığı gözetmeden el ele, gönül gönüle vererek   hizmet istemek ve bu konuda siyasilerden destek almak için örnek bir birlik ve dayanışma içinde hizmet adına Ankara’ya çıkarma yapmışlardır.

 

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}

Ankara’da Ordu Milletvekillerinden Eyüp FATSA, Cemal UYSAL,  Hamit TAŞCI ve Enver YILMAZ ile toplantı yapılarak görüşmeler olmuştur. Bu görüşmede;

 

1. Akkuş Salman, Seferli ve Akpınar  Grup Yollarının Asfalt yol olarak yapılmasının çok acilen bir sorun olduğu dile getirilmiş, Projesi çizilen 20 Km Yolun Asfaltlanılması istenilmiştir.

 

2. Uzun zamandır Uzman Doktoru bulunmayan Akkuş Devlet Hastanesine acilen Uzman Doktor atanılması  dile getirilmiştir.

 

3. İlçemiz Merkezindeki Akkuş Seka İşletmesinin Özelleştirme nedeni ile diğer Kamu Kurum ve kuruluşlarına ataması düşünülen personelin Akkuş’ta açık bulunan Kamu Kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara ailevi durumları da göz önüne alınarak atamalarının yapılması ve işçilerimizin istekleri anlatılmıştır.

 

4. Uzay çağında halen Akkuş’un 12 Köyünde Telefon bağlantısının olmadığı anlatılarak Kuşçulu köyündeki Telefon Santralının acilen açılması istenilmiştir.

 

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}

 

Alınan Cevap

 

Bahse konu olan yolun yapılması için çalışmaların hemen başlatılacağı söylenerek Milletvekili Cemal UYSAL ‘da bu konuyu bizzat takip ettiğini belirtilmiştir.

 

Milletvekilimiz Eyüp FATSA ise Mart Ayında Uzman Doktor ataması yapılacağını beyan etmiştir.

 

Seka çalışanlarının isteklerinin ise ileri tarihlerdeki çalışmalarda değerlendirmeye alınıp alınmayacağı belli olacak denilmiştir.

 

Telefon Santralının açılması için çabalarını sürdürdüklerini söyleyerek en kısa sürede Santralın açılacağı müjdesi verilmişti.

 

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}

Akkuş Belediye Başkanı: Lütfi  EFİL

Akpınar Belediye Başkanı:Fikri  ÇAMOĞLU

Çayıralan Belediye Başkanı:Azmi  KOCAGÖZ

Salman Belediye Başkanı: Murat  KEMENT

Seferli Belediye Başkanı: Kaya  FİLİZ

Yenikonak Belediye Başkanı:İsa DEMİRCİ

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı:Hüseyin  Türk

İl Genel Meclis Üyesi:Mehmet  DUMAN

İl Genel Meclis Üyesi:Mehmet  DEMİRCİ

İl Genel Meclis Üyesi:Hamdi  GÜL

Kuşçulu Köyü Muhtarı:Adem  YILDIZ

Kemikkeriş Köyü Muhtarı:

Salman Beldesinden:Hakkı  MIHÇI

Salman Beldesinden: Özgür  KEMENT

Akkuş İnternet Sitesi Yapımcıları: İhsan ÇAM – İhsan GÜNEŞ

 

{mosimage} {mosimage} {mosimage}

Enerji Bakanı M.Hilmi GÜLER ile yapılan toplantıda

 

Sayın Bakanımız; Akkuş’a Hizmet için gelen heyeti  kabul ederek. Akkuş İlçesinin bu birlik ve beraberliğinden mutlu olduğunu söylemiştir. Sayın Bakana arz edilen birinci ve acil konu Akkuş Salman Seferli ve Akpınar Grup Yollarının Kullanılamaz hale geldiği belirtilerek Asfaltlı yol çalışmasının başlanılması istenilmiştir. Heyet ile birlikte toplantıya katılan Milletvekili Cemal UYSAL’da yolun Asfaltı yol olarak çalışmaya başlanılması için gereken bilgileri vererek. Yol yapım işini uzun zamandır takip ettiğini ve yolun projesi hakkında bilgi vermiştir. Akkuş Belediye Başkanımızda daha önce 35 Km olan yolu en yakın mesafeden planladıklarını 20 Km.ye düşürdüklerini belirterek böylece devlet bütçesine olan yükünü azalttıklarını söylemiştir.

 

Toplantıda Akkuş Devlet Hastanesinde Uzman Doktora ihtiyaç olduğu dile getirilmiştir.

 

Sayın Bakanımız yaptığı konuşmada: Milletvekili arkadaşlarım yol konusunu takip ediyorlarmış. Bundan sonra bende konu ile ilgileneceğim göreceksiniz ileride diğer yollarınızı da yapacağız. Ama zamanla acele etmeyelim. Söz veriyorum yolunuz yapılacak. Doktor ataması ise Mart ayında olacak.

 

Not: Bakanımızın yapmış olduğu toplantıya Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından İhsan ÇAM ve Sitemiz Ankara Muhabiri Tahsin AKKAYA ve Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer ÇELEBİ’de katılmıştır.

 

Akkuş tarihine altın harflerle yazılacak olan bu birlik ve beraberlik dayanışması hakkındaki haberleri yayınlamaya devam edeceğiz.

 

TBMM'nde Ordu Milletvekilleri ile yapılan toplantıdan çekilen resimler yakında yayınlanacak

 

{mosimage}

Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet Ankara'ya gelmeden önce

İlçenin genel ihtiyacı olan hizmetler hakkında görüşmeler yapıyorlar.

 

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL Başkanlığında Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Hüseyin TÜRK,Seferli Belediye Başkanı Kaya FİLİZOĞLU,Akpınar Belediye Başkanı Fikri ÇAMOĞLU,Salman Belediye Başkanı Murat KEMENT,İl Genel Meclisi üyeleri,16 KÖY Muhtarları ve halkında katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

 

Toplantının konusu ; Akkuş-Salman-Akpınar ve Seferli Beldelerine giden grup yolunun yapım,onarım ve asfaltlanması hususunda yapılan toplantının açılış konuşmasında Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL İlçemizin en önemli probleminin 3 belde,16 köyü ilçemize bağlayan Akkuş-Salman-Akpınar-Seferli  grup yolu olduğunu söyledi.

 

Başkan EFİL bu yol için yıllardır bir takım projeler üretilmiş olmasına rağmen bu güne kadar herhangi bir sonuç alınamamasının ilçemiz, beldemiz ve köylerimiz için büyük bir kayıp olduğunu belirterek yol güzergah konusunda bir sıkıntının olmadığını;Ancak söz konusu yılun gerek mesafe açısından gerekse kış koşullarına uyum açısından teknik elemanlarca yeniden etüt edilmesi gerektiğini vurguladı.Bu konuda bir öneri de bulunan EFİL,kendi görüşü olarak en uygun yolun Çaldere-Ormancık-Çamlıca Armutçalağı-Çamurlubelen noktasından dağılımla Belde ve Köylere ulaşan güzergah olacağını ifade etti.

 

Başkan EFİL,bu konuda Siyasi mülahazalardan,bölgecilik ve köycülük gibi ayrımcılıklardan da uzak durulması gerektiğini önemle vurgulayarak sözlerini tamamladı.

 

Toplantıda söz alan Salman belediye başkanı Murat KEMENT böyle bir toplantının ilçemiz ve beldelerimiz açısından çok önem arz ettiğini belirterek “Bizleri bir araya getiren Akkuş belediye başkanımız sayın Lütfi EFİL’e teşekkür ediyorum. Ben Akkuş’u ve Akkuşluyu sahipsiz kalmış diye düşünüyorum. Yol sorunu yıllardır beldemizin ve köylerimizin belini büken büyük bir sorundur. Bu konuda top yekün  hem fikir olarak beraber hareket ederek başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.” dedi.     

 

Toplantıya katılan diğer belde belediye başkanlarından Akpınar belediye başkanı Fikri ÇAMOĞLU; “ Bize acilen yol lazım, güzergah bizi ilgilendirmiyor neresi olursa olsun ama bir an önce yolumuz yapılsın, güzergah konusunda diğer belde belediye başkanı arkadaşların ve tüm köy muhtarları adına bir sıkıntı olmayacağını ben şahsen taahhüt ediyorum.” dedi.      

 

Toplantı sonunda Ak Parti, Akkuş ilçe başkanı Hüseyin TÜRK başkanlığında Akkuş belediye başkanı, belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Muhtarların katılımı ile bir heyet oluşturularak 21 Şubat 2005 tarihinde Ankara’ya giderek ilgili milletvekili ve bürokratlarla görüşülmesi kararlaştırıldı.

Related Articles

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar