17 Nisan 2024 Çar

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA Hedeflerini Anlattı

Oda Başkanı Ahmet KAYA'nın İleriye Dönük Çalışmaları Hangileri
a.kaya.jpgAKKUŞ ZİRAAT ODASI
 
BAŞKANI AHMET KAYA

YAPILMASI  PLANLANAN

HİZMETLERİ ANLATTI


Odamız imkânlarının iyi gitmesi durumunda 1 adet. Ziraat yüksek müh. 1 adet veteriner hekim 1 adet daha traktör odamız hizmetine alınacak ve çiftçilerimize hizmet vermeye başlanacaktır. Yukarıda belirtilen imkânlar sağlandığı takdirde çiftçilerimize arazide uygulamalı eğitim teknik personel ve ekipmanlarımızla verilecektir. Traktör, sertifikalı tohum ve laboratuarımızda yapılacak toprak analizleri sayesinde çiftçimiz bilinçli ve modern tarıma geçiş yapmış olacak böylelikle kaliteli ürün ve yüksek gelir seviyesine ulaşacaktır. Biz Akkuş Ziraat odası olarak çiftçilerimizin yanında olacağımızı vurgulamak istiyoruz. Bunun sözde kalmayacağını uygulamalarımızla tüm çiftçilerimiz zaten göreceklerdir.

Odamızı milletvekili seçimlerinden sonra ilçemize ziyarete gelen AKP milletvekili Sayın Mustafa HAMARAT odamızı ziyaret ederek odamız hakkında gerekli bilgi oda başkanımız Ahmet KAYA tarafından verilmiştir.

Odamızın çalışmalarında ve yapılacak talep ve isteklerde yardımcı olacağını açıklayan sayın vekilimiz odamıza teşekkür etti.

İlçemizde ceviz yetiştiriciliği yapılmaktadır fakat üretilen ceviz düşük fiyatlarla dışarıdaki esnaflar tarafından toplanmaktadır. Odamız belli bir fiyat oluşturup ürettikleri cevizi direk çiftçiden alıp ceviz sergenleri açarak işlenen cevizleri piyasada değerlendirip çiftçilerimize yeni bir geçim kaynağı sunmak ve ilçe kalkınmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

ziraatodasi.jpg

İlçemizin belli köylerinde yetiştirilen beyaz ve sarı patates ile beyaz kuru fasulyede tüccarlar tarafından fiyat belirlenip üreticimiz mağdur edilmektedir. Ancak odamız tarafından kurulacak soğuk hava depolarında saklanarak ve üreticiden emeğinin karşılığı tutarında bir fiyatla alınıp satışa sunulmak üzere pazara sunulması da yapacağımız çalışmalarımız arasındadır.

Odamız olarak hedef kitlemiz olan çiftçilerimize ekonomik ve sosyal kalkınmalarında gerekli olan her türlü imkânı sağlamaktan kaçınmayacağız

Odamız dört katlı binadan ibaret olup 2 lojman, 11 yataklı misafirhane, 1 adet toprak-bitki analiz laboratuarı 1 adet hizmet aracımız mevcuttur.

Yine ulu önder Atatürk “Köylü milletin efendisidir.” Sözünü kendimize ilke edinip çiftçilerimize her türlü maddi ve manevi destekten hiçbir şekilde kaçınmayacağımızı taahhüt eder saygılarımı sunuyorum.

Ahmet KAYA

Akkuş Ziraat Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar