10 Aralık 2023 Paz

Akkuş Ziraat Odası AB Hibe Projeleri Hazırlatıyor

AB Hibe Projeleri Hakkında Başkan Ahmet KAYA'nın Açıklamaları

a.kayaodabsk

 AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI

AB HİBE PROJELERİ HAZIRLATIYOR

Her zaman yenilikleri kendisine ilke edinen, çiftçisini bilinçli çiftçiliğe yönlendirmeyi amaçlayan Akkuş Ziraat Odası olarak, iki adet AB hibe projesi hazırlattık ve sonuçlanmasını bekliyoruz.

Projelerle ilgili başkanımız açıklamaları:

ÇİFTÇİ EĞİTİMİ

Çiftçilerimizin bilinçli tarım yapmalarını sağlamak amacıyla yeni yönetim Ahmet KAYA’nın başkanlığında AB Hibe Projelerinden 110,000 Euro’luk çiftçi eğitim projesini onaya sunmuştur. Proje kabul olduğunda bölgesel olarak ilgili üniversitelerden getirtilecek hocaların eğitmenliğinde tarımın çeşitli kollarında çiftçilerimize eğitim verilecek ve çiftçilerimizin tarımda kazanmanın yöntemlerini öğrenerek daha bilinçli hale geleceklerdir.

TATLI SU BALIKÇILIĞI PROJESİ 

İlçemiz köylerinde boşa akan ırmakların üzerinde genelde anayol kenarlarında tesisler kurmak kaydıyla Tatlı Su Balıkçığı projesi yine yeni yönetim Ahmet KAYA başkanlığında AB Hibe Projesinden 110.000 Euro luk proje hazırlatılmış olup AB de onaya sunulmuştur. Bu konuda odamız için çok önemlidir. Tesislerin kurulması halinde çiftçilerimizin gelir düzeylerinin yükselmesine faydalı olacaktır.

Haber: Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı

 

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar