21 Şubat 2024 Çar

Akkuş Yibo’nun Çatısı Yeniden Yapılıyor

Geçen Senelerde Sıkıntılı Günler Geçiren Akkuş YİBO Öğrencileri, Çatı Yapılınca Rahat Nefes Alacaklar

Active Image

AKKUŞ İMKB YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU’NUN

HASARLI ÇATISI YENİDEN YAPILACAK

Defalarca sitemizde de haber konusu olan, Okulumuzun çatısı nihayet uzun uğraşlar neticesinde yapılacak, Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz Ordu İl Gene Meclis Üyesi Mehmet DUMAN, Akkuşlulara, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Öğrencilerimize Müjdeli Haberi Verdi.

Defalarca çatısı rüzgardan uçan ve Eğitimcilerimiz ile Öğrencilerimize zorlu zamanlar geçiren çatı sorunu nihayet çözüme kavuştu. Bir kaç defa tamir edilerek sorun çözülmeye çalışıldı. Ancak son neticede tamir ile konunun çözüme kavuşturulmayacağı anlaşıldı. Bu kararın hemen ardından İlçe de ilgili kurumlar ve kişiler çalışmalara başladılar. Yibo Müdürü ve eğitimciler, Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü, Akkuş Kaymakamlığı sorunu ilçeden çözmeye çalıştılar ama bütçe imkanları elvermedi. Konu Ordu Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Özel İdareye bildirildi. Ne yazık ki gene sonuç alınamadı. Bütçe imkanları yeterli değildi. Ancak sorunun çözülmesi gerekliydi. Bu aşamadan sonra siyasiler devreye girmeye başladılar. İl Genel Meclis Üyesi Mehmet DUMAN, özveri ile çalışarak defalarca Ankara’ya geldi. Özellikle Okulun yapılmasında emeği geçen Milletvekilimiz Eyüp FATSA’ya konu defalarca aktarıldı. Ödenek Milli Eğitim Bakanlığından çıkacaktı. Uzun görüşmeler sonuç verdi ve Vekilimizin çabaları ile ödenek çıkarılarak Ordu’ya gönderildi

Özel İdare, Bayındırlık ve Milli Eğitim Müdürlüklerinden oluşan komisyon, 387 Milyara Okulun Çatısını İhale yaparak sonuçlandırmıştır. Çok yakında Yibo’nun Çatısı sökülerek, yenisi yapılacaktır. Emeği Geçenlere çok teşekkür ediyoruz.

Sample Image

Sample Image Sample Image

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Sayın İl Genel Meclis Üyemiz Mehmet Duman ı Akkuş sitesi aracılığıyla son yıllarda yapmış olduğu hizmetler ve Özellikle Milli Eğitim e vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum…Başarılarının devamını beklerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar