6 Temmuz 2022 Çar

Akkuş YİBO Müdürü-Öğretmenleri ve Öğrencileri Akkuş İnternet Sitesini ve Çavdarköy Derneğini Ziyaret Ettiler.

Akkuş YİBO Müdürü

Öğretmenleri ve Öğrencileri

Akkuş İnternet Sitesini ve

Çavdarköy Derneğini Ziyaret Ettiler.

Akkuş Yatılı Bölge Okulu Okul Müdürü, Öğretmenleri ve Öğrencilerinin Ankara’ya gezi düzenlediklerini ve Ankara’da müzeleri-eski Meclis binalarını-Anıtkabir’i ve bir çok yerleri gezdiklerini öğrendik. 20 yıldır dostluğumuz olan Sedayi Müdürümüzü arayarak görüşmek istediğimiz belirttik.

Ancak daha sonra Çavdarköy Dernek Yönetimi Kurulu Üyeleri ve Başkan Metin beyle istişare yaparak. Birlikte bir organize yapmaya karar verdik. Çavdarköy Derneğinde 50 öğrenciyi kabul etmek ve ağırlamak kararına varıldı. Bunun üzerine Sayın Müdürümü arayarak düşüncemizi belirttik. Sağ olsun bu isteğimizi Sedayi Hocam kabul etti. Bu vesile ile bizleri kırmayıp davetimizi kabul etmelerine inanın çok sevindik. Hem eski dostlarımızı görecektik. Hemde 50 Akkuşlu Öğrenciyi görecektik. Gerçekten öğrencilerin derneğe girmeleri sırasında hem çok sevindik. Hemde onlarla birlikte olduğumuz için gururlandık. Sık sık dile getirdiğimiz gibi işte tam anda “AKKUŞ GURBET-GURBET AKKUŞ” olmuştu. Nasıl sevinilmez ki! en çok sevilen Akkuş’tan ziyaretçilerimiz vardı. Nasıl sevinilmez ki Ana baba vatanından ziyaretçilerimiz vardı. Onlar bizlere Akkuş kokusu getirmişlerdi. Onlar sanki bizlerin Ana baba hasretini gidermek için gelmişlerdi. Gelenler Akkuşun geleceği idi. Onlar candı. Ortaokul öğrencisi idi. Hepsi de masum idi. Bir o kadar da efendiler ve nazik idiler. İkramlar için defalarca teşekkür ettiler canlarımız onlar bizim.

O anları gerçekten anlatmak zor. Yaşamak lazım. Sedayi hocam değer verdiğim nadir kişilerden biri bizlere bu güzel duyguları yaşattığın için teşekkür ederiz. Allah Razı olsun.

Yine profesyonel haber yapmayı becermedik. Yine duygularımız ile yine yüreğimiz ile haber yaptık. Ne yapalım biz böyleyiz. İçimiz dışımız bir.

Bizler kendimizi anlatmaya gerek duymuyoruz. 20 yıldır yayında olan Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com

Ama yeni kurulan ve kurulduğu günden beri ilklere imzalar atmaya devam eden Çavdarköy Derneği bu defa da bir ilke imza attı ve Akkuşlu Öğrencileri birlikte organize ettiğimiz projede dernek merkezinde çok güzel ağırladılar. Yönetim üyeleri ve üyeler vede gençler canla başla çalışarak güzel bir misafir ağırlama yaptılar.

Ziyaretten sonra Akkuş’a devam eden Akkuş YİBO Öğrencilerine ve idarecileri ile Öğretmenlerine hayırlı yolculuklar dileriz. Yolunuz açık olsun.

 

         

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar