28 Ocak 2023 Cts

AKKUŞ SANAYİ SİTESİ DÜKKANLARI SATIŞA ÇIKARILDI

AKKUŞ BELEDİYESİ SANAYİ SİTESİNDEKİ DÜKKANLARI-İŞYERLERİNİ

Açık Teklif Suretiyle” 20/02/2007 Salı günü Belediye Başkanlığı, Başkanlık odasında, İhale Komisyonu (Belediye Encümeni) huzurunda satılacağını açıkladı

{mosimage}

GAYRİMENKUL SATILACAKTIR AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
1-) Mülkiyeti Belediyemize ait ,aşağıda dökümanı gösterilen Tapunun Ordu ili,Akkuş İlçesi, Yazlıkbelen mahallesi ,Ada No 7,Parsel No : 194 tapu üzerinde bulunan ve kat irtifaklı gayrimenkuller  (dükkanlar-işyerleri) 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/c maddesine göre “Açık Teklif Suretiyle” 20/02/2007 Salı günü Saat olarak aşağıda isimleri yazılı gayrimenkullerin hizalarında bulunan “ İHALE SAATİ “ Başlığı altındaki saatlerde, AKKUŞ Belediye Başkanlığı,Başkanlık odasında,İhale Komisyonu (Belediye Encümeni) huzurunda satılacaktır.
2-) İhale edilecek gayrimenkullerin ( dükkanlar-işyerleri) tüm özellikleri, Muhammen Bedelleri,Geçici Teminatları aşağıda çıkarılmıştır.
3-) İhale ile ilgili şartname. 50. YTL. dosya bedel karşılığında mesai saatleri içerisinde 20.02.2007 Salı Günü,yukarıdaki metinde bulunan ihale saatine kadar, Akkuş Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğünden alınabilir. Şartname alınması mecburidir..Şartname hükümlerine uygunluk sağlanacaktır.İhale dosyaları.,Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne, 20.02.2007 tarihinde , her dükkan için belirtilen ayrı ayrı ihale saatlerine kadar, dosya alındı belgesi ile teslim edilecektir

Haberin devamında diğer şartları görebilirsiniz.

4-) İhale Şartnamesinde belirtilen ve satışa çıkartılan ada parselin ve bağımsız numarası belirtilen gayrimenkulün dosyasındaki bilgileri ve tapudaki takdiyatları ile gayrimenkulün mevcuttaki durumları ihale edilen kişi tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.
a-) Kapı pencere yapılmış olacaktır.
b-) İç ve dış sıva yapılmış olacaktır.
c-) Camlar takılı olacaktır.
d-) Boyası badana şeklinde yapılmış olacaktır.
e) Elektrik,su aboneleri ve malzemeleri ihaleyi alana ait olacaktır.
5-) İhale ve satışlarından mütevellit, bütün vergi,resim,harç,ilan giderleri,tapu harçları ,alım satım giderleri,ödenmesi gereken tüm vergiler ve KDV ihaleyi alana aittir.
6- ) KDV dahil Satış bedelinin %20’i 30 Mart 2007 gününde peşin alınacak olup , geriye kalan tutar,Haziran 2007 ayından itibaren 24 ay sabit taksitli olacaktır.Peşinat ödenmediğinde,satış işlemi tek taraflı iptal edilir.
7-) Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta,ayrı ayrı her biri için iptal edip etmemekte,her aşamada serbesttir.
😎 Taksitler zamanında ödenmediğinde gecikme zammı uygulanacaktır.Taksitler peş peşe 4 defa ödenmediğinde,satış işlemi iptal edileceğinden,teminat hariç ödenen para aynı yıl içinde faizsiz olarak iade edilecektir.
9-) Her Sanayi esnafı en fazla 2 adet dükkan satın alabilecektir.Birden fazla dükkana teminat yatırabilecek,ancak en fazla 2 adet dükkan aldığı taktirde sonraki ihalelere alınmayacaktır.
10-) Yeni Sanayi Bölgesinde Sanayi Dükkanı bulunan esnaf ihaleye katılamayacaktır.
11-) Sanayi esnafı satın aldığı bu dükkanlardan sanayi faaliyeti dışında bir icrada bulunamayacak,depo olarak kullanamayacak,bu konuda belediyeden ruhsat alamayacaktır.
12-) Tapular bütün ödemeler bittiğinde verilecek olup,peşinat dahil ihale bedelinin en az % 30 ‘u nu ödeyenler dükkanlarına taşınabileceklerdir.Dükkanlar banka kredisi ile peşin olarak alındığında aynı gün tapu verilecektir.
13-) Belediyeye ait eski sanayi dükkanlarında faaliyet gösterenler, dükkanları kullandıkları sürece kira ödeyecek olup,yeni dükkanlara taşındıklarında fazla kira ödemişlerse, kullandıkları ölçüde fazla ödedikleri kira iade edilecektir.
14-) Hiçbir sanayi esnafı,sanayi faaliyeti göstermeyecek olan bir başkası adına dükkan alamayacak olup, tespit edildiğinde satış işlemi derhal iptal edilecektir.
15-) 29 HAZİRAN 2007 tarihine kadar KDV.li ihale bedelinin tamamı peşin olarak ödendiğinde,% 20 indirim yapılacaktır.(Ancak 30 Mart 2007 tarihine kadar her durumda %20 peşin mutlaka alınacaktır.)
15) İhaleye katılmak için gerekli belgeler.
a) Dilekçe,
b) Kanuni ikametgah belgesi,
c) Geçici teminat makbuzu veya geçici teminat mektubu,
d) Şartname, şartname bedeli makbuzu,
e) Tüzel kişilerde imza sirküleri,şirketi temsil ettiğine dair noter tasdikli belge,
f) Ortak girişim olması halinde ortaklık sözleşmesi,
g) Vekaleten katılıyorsa vekaletname ve iştirakçinin noter tasdikli imza sirküleri.
h) İhaleye katılabilmek için Esnaf ve Sanatkarlar Odasından alınacak” Sanayi Esnafı” olduğunu gösterir bir belgeyi alacaktır.
İlanen Duyurulur. AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

{mosimage}

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar