27 Eylül 2023 Çar

Akkuş Meslek Yüksekokulunu Ek Kontejan İle 13 Öğrenci Daha Tercih Edebilir. Akkuş’ta Okumak İsteyen Üniversite Öğrencileri Tercih Tarihlerini Kaçırmayın. Tercih Tarihleri 25-30 Eylül

Fırsatı Kaçırmayın Akkuş MYO'nu Ek Tercih Listesinde İşaretleyin

Akkuş Meslek Yüksekokulunu

Ek Kontejan İle

13 Öğrenci Daha Tercih Edebilir.

Akkuş'ta Okumak İsteyen

Üniversite Öğrencileri

Tercih Tarihlerini Kaçırmayın

Tercih Tarihi: 25-30 Eylül 2013

Akkuş Meslek Yüksekokulunu Ek Kontejan İle 13 Öğrenci Daha Tercih Edebilir. Akkuş'ta Okumak İsteyen Üniversite Öğrencileri Tercih Tarihlerini Kaçırmayın.

Bilindiği gibi ilk tercihlerde Akkuş MYO'nu 40 öğrenci tercih yapmıştı. Ancak okula çeşitli nedenler ile kayıt yaptırmayan, yada kayıt tarihlerini kaçıran, yada eksik evrak yüzünden kayıt yaptıramayan öğrencilerin bu fırsatı kaçırması ile 27 kişinin kayıt yaptırdığı okula 13 öğrencinin daha kayıt yaptırma şansı ortaya çıktı.

Ben tercih ettim ama okulu çok tercih eden olduğu için sıralamaya giremeyen öğrenciler, Akkuş dışındaki okulları tercih eden ama sıralamaya giremeyen öğrenciler;

İşte size fırsat Akkuş Meslek Yüksekokulu ek kontejan ile 13 öğrenci daha alacak. Hemen müracaat edin. Akkuş MYO'nu tercih edin.

YGS6 'dan 160 ve üzeri puan alan her öğrenci Akkuş MYO'nu tercih edebilir.

2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

 

Bilgi Yönetimi Programı Hakkında Geniş Bilgi

Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir.Türkiye de ve dünyada gelişen koşullara bakılarak programdan mezun olacak öğrencilerin gelecekte oluşacak olan şartlara bakılarak ekonomik ve bireysel bir kalkınmada etkin rol oynayacakları görülecektir. Bilgi Yönetimi sadece bölgesel değil ulusal çapta bir eğitim içerdiğinden ara iş gücü sürekli bir gerekliliktir. Bilgi Yönetimi Önlisans Programı bilgi çalışanı olarak nitelendirilen, bilgisayarla ileri düzeyde tanışık orta kademe işgücü yetiştirmeye yönelik bir programdır. Bilgi işçilerinin ortak özelliği, yaptıkları iş ne olursa olsun, günlük faaliyetlerinin önemli bölümü bilgiyi oluşturmak, bilgiye erişmek, bilgi üzerinde işlemler gerçekleştirerek bilgiyi dönüştürmek, bilgiyi iletmek ve bilgiyi saklamak gibi temel işlemlerden oluşmaktadır

Bilgi Yönetimi Önlisans Programının amacı öğrencilerine;

  • İşletmelerde güncel yazılımları etkin ve verimli kullanma becerisi kazandırmak,
  • İşletmelerde Bilgi Yönetimi kavramları ve deneyimini kazandırmak,
  • İnternet ortamında kurumsal iletişim ve birlikte çalışma deneyimi kazandırmak,
  • İnternet ortamında girişim ve yönetim için gerekli deneyimleri kazandırmak olarak özetlenebilir

Programdan mezun olacak öğrencilerin, 2 yıllık öğrenimleri boyunca aldıkları (Eğitimde Büro Yönetimi, Genel İşletme, İşletim Sistemleri, Masaüstü Yayıncılık, İşlem tabloları, Çoklu Ortam Uygulamaları, Kurumsal İletişim ve Birlikte Çalışma, Yönetim ve Organizasyon, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi, İşletme Yönetimi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku gibi) derslerde İşletmelerin ihtiyaç duydukları ara eleman açığını dolduracakları göz önüne alınmıştır. "Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir.Türkiye de ve dünyada gelişen koşullara bakılarak programdan mezun olacak öğrencilerin gelecekte oluşacak olan şartlara bakılarak ekonomik ve bireysel bir kalkınmada etkin rol oynayacakları görülecektir. Bilgi Yönetimi sadece bölgesel değil ulusal çapta bir eğitim içerdiğinden ara iş gücü sürekli bir gerekliliktir.

 

Bölümün Eğitime Başladığı Yıl:

Akkuş MYO'da 2013 Yılında Başlayacak

ÖSYM Kontenjanı:

Normal Öğretim :40 Öğrenci

Burs Kontenjanı:

 

Puan Türü:

YGS 6

Giriş Şartları:

YGS'den 160 ve üstü puan

Öğrenim Süresi:

2 Yıl

Öğrenim Dili:

Türkçe

Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri:

Meslek Liselerinin; Bilgi işlem, Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği

Dikey Geçişle Geçilen Programlar:

Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr., İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri'ne DGS ile geçiş yapabilirsiniz.

Çalışma Alanları:

Programdan mezun olan öğrenciler " Bilgi Yönetimi Meslek Elemanı " unvanı alacaklardır. Öğrenciler mezun olduktan sonra, kamu ve özel sektöre ait işletmelerin birçok departmanında ara eleman olarak çalışabileceklerdir.

 

 

Ordu Üniversitesinin Konu Hakkındaki Haberi

2013-2014 Ek Kontenjanları Belli Oldu

23.09.2013

2013-2014 eğitim-öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan veya yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda belirlenen kontenjanlar doğrultusunda 2013-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

Ordu Üniversitesi de 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kontenjanlarına göre çeşitli Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında toplamda 1.108 öğrenci alacak.

“Fen Bilgisi Öğretmenliği ve Sinema Televizyon Bölümü’ne Ek Yerleştirmede 50 Kontenjan”

2013 ÖSYS Ek Kontenjanları ile ilgili bir değerlendirme yapan Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, özellikle ek kontenjanlarla ilk defa öğrenci alımı yapacak olan Fen Bilgisi Öğretmenliği’ne 30 ve Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Dalı’na 20, toplamda 50 kontenjan olduğunu ve bu kontenjanların tamamının ek yerleştirmelerle dolmasını beklediklerini dile getirdi.

Ek Kontenjanların 2013-ÖSYS sonuçlarına göre yerleşemeyen öğrenciler için ikinci bir avantaj olduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, sesi, sözü ve fikri dinlenen, değişimci, sorgulayıcı, yapıcı ve itici güçler olarak üniversitemizin şekillenmesinde rol oynamak isteyen gençleri kariyerlerini doğru adımlarla şekillendirmek üzere ODÜ’ye beklediklerini dile getirdi.

İlk defa öğrenci alacak olan bölümler de dâhil ODÜ’ye toplamda 1.108 öğrencinin ek kontenjanla kayıt yaptıracağına değinen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, bu vesile ile bu yıl ilk defa ODÜ’ye kayıt yaptıracak olan öğrenciler için şunları söyledi:

“Zorlu ve yorucu bir sınav maratonu sonunda bizleri tercih ederek Ordu Üniversiteli olma ayrıcalığını yaşayan öğrencilerimizi, bilişim çağının ihtiyaç ve gereksinimlerine cevap verebilecek nitelikte bilgi ve donanımla ağırlamaya, sportif, bilimsel ve sosyo-kültürel faaliyetlerle de öğrencilerimizin akademik gelişimini Ordu Üniversitesi’nin etkin kurumsal kültürü ile taçlandırmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki üniversitemizi tercih ederek bugün bizleri onurlandıran gençlerimiz, burada alacakları nitelikli eğitim neticesinde yarının Türkiye’sini şekillendiren dinamikleri oluşturacaklardır. Tüm öğrencilerimiz için temennimiz, kariyerlerinde ilk adım olan üniversitemizin geleceklerine ışık tutmasıdır. Bu amaçla bizler Ordu Üniversitesi yönetimi ve akademisyenleri olarak, ürettiğimiz değerleri başta Ordu olmak üzere evrensel bilimde paylaşmak için üniversite-kent, sanayi, ticaret, sivil toplum, kamusal kurum-kuruluşlar ve diğer paydaşlarıyla birlikte hareket ederek el birliği ile kalkınmada etken rol alma adına çalışmalarımızı sürdürmeye, geleceğimize gençlerle birlikte onların ihtiyaçları doğrultusunda yön vermeye devam edeceğiz.”

ÖSYM’den alınan bilgilere göre 2013-ÖSYS'de merkezî ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacak. Adaylar kayıt tarihleri içerisinde yerleştirildikleri üniversitelere istenen belgelerle giderek kayıt yaptıracaklar, ÖSYM tarafından yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Başvuru süresi uzatılmayacak olan ek kontenjanlar için adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Başvuru merkezi aracılığıyla tercihleri göndermek isteyen adaylar ise doldurdukları tercih formu ve nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportlarıyla birlikte 25-30 Eylül arasında bir başvuru merkezine giderek başvurularını yapabilecek. Tercih hizmeti ücreti olarak adaylardan 3 lira alınacak.

ODÜ BASIN

Ordu Üniversitesi Lisans Programları Ek-Kontenjanları

 

       
Kod Fakülte/Y.okul Adı Program Adı 2013 EK KONTENJAN
108310188   Diş Hekimliği Fakültesi 0
TOPLAM 0
108310213 Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği 1
108310267 Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 4
108310222 Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 0
108310276 Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 30
TOPLAM 35
108310019 Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji 17
108310231 Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3
108330111 Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İÖ) 0
108310028 Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik 11
108310249 Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi 6
108330129 Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi (İÖ) 10
108310037 Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih 4
108330086 Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih (İÖ) 2
108310046 Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı 1
108330068 Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı (İÖ) 2
TOPLAM 56
108310161   Tıp Fakültesi 0
TOPLAM 0
108310107 Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri 1
108310143 Ziraat Fakültesi Bitki Koruma 0
108310204 Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği 0
108310258 Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı 12
108310116 Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri 2
108310197 Ziraat Fakültesi Zootekni 38
TOPLAM 53
108310064 Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik 5
TOPLAM 5
108310091 Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 24
TOPLAM 24
108310152 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 3
108330077 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İÖ) 3
108310073 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat 7
108330032 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat (İÖ) 8
108310082 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme 7
108330023 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İÖ) 6
108310179 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi 6
108330102 Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi (İÖ) 2
TOPLAM 42
108310285 Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon 20
    TOPLAM 20
GENEL TOPLAM 235

 

 

Ordu Üniversitesi Önlisans Programları Ek Kontenjanları

 

Kod

Yüksekokul Adı

Program Adı

2013 EK KONTENJAN

108350221

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

14

108370243

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İÖ)

22

108350442

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

İşletme Yönetimi

6

108370455

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

İşletme Yönetimi (İÖ)

27

108350239

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

6

108370252

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)

28

108350133

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Turizm ve Otel İşletmeciliği

11

108370137

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İÖ)

31

108350451

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yerel Yönetimler

8

108370464

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yerel Yönetimler (İÖ)

14

MYO TOPLAM

167

108350336

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Programcılığı

6

108370322

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Programcılığı (İÖ)

12

108350027

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Elektrik

2

108370031

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Elektrik (İÖ)

40

108350284

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Elektronik Haberleşme Teknolojisi

2

108350293

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Elektronik Teknolojisi

6

108370297

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Elektronik Teknolojisi (İÖ)

56

108350496

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi

3

108350424

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Geleneksel El Sanatları

12

108370516

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Geleneksel El Sanatları (İÖ)

44

108350363

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

İnşaat Teknolojisi

9

108370358

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

İnşaat Teknolojisi (İÖ)

2

108350309

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi

2

108350099

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Makine

3

108370085

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Makine (İÖ)

31

108350106

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Makine, Resim ve Konstrüksiyon

4

108370094

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Makine, Resim ve Konstrüksiyon (İÖ)

39

108350275

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Otomotiv Teknolojisi

11

108370437

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Otomotiv Teknolojisi (İÖ)

44

MYO TOPLAM

328

108350512

Akkuş Meslek Yüksekokulu

Bilgi Yönetimi

13

MYO TOPLAM

13

108350539

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Çocuk Gelişimi

4

108370155

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Çocuk Gelişimi (İÖ) (Bk.308)

4

108350478

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Deniz Ulaştırma ve İşletme

2

108370394

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Deniz Ulaştırma ve İşletme (İÖ)

6

108350548

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Gemi İnşaatı

6

108350399

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Gemi Makineleri İşletme

10

108370385

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Gemi Makineleri İşletme (İÖ)

9

108350248

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

7

108370261

Fatsa Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)

32

MYO TOPLAM

80

108350521

İkizce Meslek Yüksekokulu

Bankacılık ve Sigortacılık

14

108350557

İkizce Meslek Yüksekokulu

Yaşlı Bakımı

4

MYO TOPLAM

18

108350345

Mesudiye Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Programcılığı

12

108350178

Mesudiye Meslek Yüksekokulu

Mobilya ve Dekorasyon

28

108350257

Mesudiye Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

21

108350196

Mesudiye Meslek Yüksekokulu

Turizm ve Otel İşletmeciliği

23

MYO TOPLAM

84

Kod

Yüksekokul Adı

Program Adı

 

108350469

Ulubey Meslek Yüksekokulu

Gıda Teknolojisi

14

108350503

Ulubey Meslek Yüksekokulu

Laborant ve Veteriner Sağlık

8

108350487

Ulubey Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

38

MYO TOPLAM

60

108350354

Ünye Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Programcılığı

3

108370349

Ünye Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Programcılığı (İÖ)

23

108350433

Ünye Meslek Yüksekokulu

Elektronik Teknolojisi

6

108370491

Ünye Meslek Yüksekokulu

Elektronik Teknolojisi (İÖ)

32

108350415

Ünye Meslek Yüksekokulu

İnsan Kaynakları Yönetimi

10

108370446

Ünye Meslek Yüksekokulu

İnsan Kaynakları Yönetimi (İÖ)

22

108350266

Ünye Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

1

108370288

Ünye Meslek Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)

26

MYO TOPLAM

123

GENEL TOPLAM

873

 

 

 

 

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar