6 Aralık 2022 Sal

Akkuş Meslek Yüksekokuluna 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 2 Yeni Bölüm Daha Açılacaktı. ÖSYM Tercih Kılavuzunda Mülkiyeti Koruma ve Güvenli Bölümü İle Tasarım Bölümünü Görecek miyiz?

 

Akkuş Meslek Yüksekokuluna

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında

2 Yeni Bölüm Daha Açılacaktı.

ÖSYM Tercih Kılavuzunda

Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü

İle

Tasarım Bölümünü

Görecek miyiz?

Hizmete açıldığı günden beri Öğrencilerin tercih ettiği okullardan biri olan Akkuş Meslek Yüksekokulu; her sene kontenjanın tamamını doldurmaktadır.

Okul inşaatı yapılırken ve ilave katlar ve binalar yapılırken en az 8 yada 10 bölüm kaldırabilecek kapasitede tasarlandığı için yeni bölümler açılması okulda her hangi bir sıkıntıya neden olmayacaktır.

Barınma ve Yurt sorunu da çözüldüğü için yeni bölümlerin açılması ve öğrencilerin gelmesi ile sorunsuz bir eğitim öğretim olacaktır.

Bilindiği gibi Akkuşlular okul açılır açılmaz. Okulu kabullenip öğrencileri bağrına basmışlardır.

Okul İdaresi ve Hocaları da Akkuş halkı ile bütünleşmiş olup, Öğrencilerde buna katılınca bir aile ortamında eğitim öğretim gerçekleşmektedir.

Akkuşlular ve Akkuş Halkı heyecan ile açılacak 2 yeni bölümün hizmete girmesini, bu bölümleri öğrencilerin gelmesini sabırsızlıkla beklemektedirler.

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcıları ve site ekibi olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Akkuş Meslek Yüksekokuluna gerekli destek verilecektir.

Gerek Ordu Üniversitesinden gerek ise Akkuş Meslek Yüksekokulundan; iki yeni bölümün hizmete açıldığı müjdesini bekliyoruz.

2019 Yılı ÖSYM Tercih Kılavuzunda yeni açılan 2 bölümün adını görmek istiyoruz.

02.07.2018 Tarihinde
Ordu Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Tarık Yarılgaç 
Akkuş MYO’da İncelemelerde Bulunmuştu.
Bu Görüşmede
İki Yeni Bölümün Açılması
Gündeme Gelmiş ve Rektör
Gerekli Desteği Vereceğini Açıklamıştı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Akkuş Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek 2018-2019 öğretim yılı hazırlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Rektör Yarılgaç ayrıca okul ve okul yurt binasının Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Müdürlüğüne devri ile ilgili fiziki incelemelerde bulundu.

Akkuş Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Cesur Kırmanoğlu ve akademik personeli ile bir araya gelen Rektör Yarılgaç, mevcut öğrenci durumu, yıl boyunca yapılan etkinlikler, mevcut durum ve ihtiyaçların değerlendirilmesi ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulundu. Ormancılık araştırma laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı donanımlarının yeterliğini yerinde incelenerek öğrenci alınması planlanan programlarla ilgili olarak fiziki yeterlilik konusunda incelemelerde bulunulan ziyarette Bilgi Yönetimi, Avcılık ve Yaban Hayatı programlarında eğitim öğretime devam edildiği ve YÖK tarafından açılış onayı alınan Özel Güvenlik ve Koruma ile Endüstri Ürünleri Tasarımı programlarına da en yakın zamanda öğrenci alınacağı bilgisi verildi.

Rektör Yarılgaç, yönetim olarak Akkuş Meslek Yüksekokulunun kurulduğu günden bu yana tüm sürecini yakından takip ederek destek olduklarını ve bu süreçte Meslek Yüksekokulunun gelişimi ile ilgili yoğun özveri gösteren bütün paydaşlara, öğrencilere kazandırılan başarılarda emeği geçen akademik ve idari personele teşekkürlerini iletti. Yarılgaç, mesleki eğitim kalitesinin yükseltilmesinin, ekonomiye sürdürülebilirlik sağlaması açısından kayda değer bir etkiye sahip olduğunu ifade ederek “Türkiye’nin nitelikli insan gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik oluşturulacak stratejiler ve politikalar bu noktada büyük bir önem kazanmaktadır. Ordu Üniversitesi yönetimi olarak bizler de göreve geldiğimiz günden beri bu farkındalıkla hareket ederek Türkiye’nin iktisadi kalkınması ve uluslararası rekabet gücünün ileriye taşınması için endüstrinin ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi adına yürütülen çalışmalara mevcut birimlerimizde olduğu gibi Akkuş Meslek Yüksekokulumuzda da devam etmekteyiz. Bu bağlamda Üniversitemiz, sektöre kazandırdığı yetişmiş nitelikli ara elemanlarıyla yerel ekonominin ve dolayısıyla ülke ekonomisinin kalkınmasında itici rol üstlenerek ülkemizin her alanda kalkınma gücüne katkı sağlamayı sürdürmektedir. Bununla birlikte ülkemizde yükseköğretime olan talebin her geçen gün artığını görmekte, eğitime yönelik bu talebi eksiksiz karşılayabilmek için bir yandan bölüm ve program sayılarımızla ilgili gerekli çalışmaları yürütmekte, diğer yandan da mevcut Meslek Yüksekokulumuzun süreç içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlarını tamamlamaktayız.” şeklinde konuştu. Rektör Yarılgaç ayrıca Akkuş Kız Öğrenci Yurdunun YURTKUR’a devri sonucunda fiziksel incelemelerde bulunarak öğrencilerin barınma sorununun giderilmesi ve konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için Üniversite olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

ODÜ Basın

02.07.2018

Related Articles

1 Yorum

  1. Selamünaleyküm hayırlı sabahlar hayırlı günler hayırlı cumalar olsun inşallah Değerli dostlar değerli Akkuşlu hemşerilerim bir zamanlar üniversite için araz bağışı yapacağız demiştik çam ailesi olarak sözümüz halen daha geçerli değerli ihsan abim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar