12 Nisan 2024 Cum

Akkuş Meslek Yüksekokuluna 2 Yeni Bölüm Açılması 2018 Yılında Karar Verildiği Halde 3 Senedir Neden Açılmıyor?

Akkuş Meslek Yüksekokuluna

2 Yeni Bölüm Açılması

2018 Yılında Karar Verildiği Halde

3 Senedir Neden Açılmıyor?

2021 Yılında ÖSYM Tercih Kılavuzunda

Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü

İle

Tasarım Bölümünü

Görecek miyiz?

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak, Okul açıldığı günden beri devamlı okulun faaliyetlerini takip ederek en güzele, en iyiye ulaşılması için en azından haber yaparak destek veren sitemiz; bu defa da aksayan yada zamanında yapılmayan işler hakkında da Akkuşluları aydınlatmaya devam etmektedir.

Bilindiği gibi eğitim Akkuşlular için olmaz ise olmazlardan biridir. Emek verip yapılan ve açılması için olağan üstü çaba gösterilen Akkuş Meslek Yüksekokuluna sahip çıkmak her Akkuşlunun asli görevi olmalıdır. Herkes elinden gelen desteği vermek zorundadır.

Hepimiz biliyor ki! hem Ordu ilinde hem de Akkuş İlçesinde ne yazık ki işler diğer illerin çoğunluğuna göre yavaş ilerliyor. Okulun açılması için kaç sene çaba verildiğini biz gayet iyi biliyoruz. Asfaltı yol yapımının ne kadar geç geldiğini ve halen daha bir çok grup yolunun asfaltlanmadığını hepimiz biliyoruz. İşte bu gerekçeler ile işlerin yavaş gittiğini söylüyoruz.

Bir diğer konu da Akkuş ile ilgili işlerin takip edilmediği zaman o hizmetin ya başka yere gittiğini yada çok genç gerçekleştiğini yada hiç gerçekleşmediğini de yine bizler çok iyi biliyoruz. Haksızlık etmemek lazım geç olsa da elbette bir çok hizmette ilçemize gelmiştir.

Gelmek istediğimiz konu şudur ki! 3 sene önce Okula 2 yeni bölüm açılması kararı verilmişti. Ama halen daha bu bölümlerin açılmadığını görüyoruz. Haberi yaparken de okulun sitesine baktık. Konu ile ilgili bir gelişme göremedik.

SONUÇ: Açılacak 2 yeni bölüm için konu takip edilmez ise Ordu Üniversitesi kapısı sık sık açılmaz ise ilçe top yekûn bu isteğini her ortamda dile getirmez ise ya bu iş kalır yada çok geç gelebilir. Önerimiz başta İlçemiz Kaymakamlığı, Belediyesi, Tüm Mahalle Muhtarları ve Muhtarlar Derneği, İlçedeki tüm sivil toplum kuruluşları, Meslek Yüksekokulu İdarecileri ve Akademisyenleri hata Öğrencileri ve de Gurbetteki tüm dernekler, Akademisyenler, bürokratlar ve elinden bir şeyler gelen herkes bu konuya elini uzatmalı hatta kolunu,  2 yeni bölüm açılması için vücudunu bu yükün altına koymalıdır. Ama geç kalmadan, her saniye geç kalma sıkıntı olur diye düşünüyoruz. Geç kalma ve konuya sahip çıkılmaması durumunda bu iki bölüm elden gidebilir. Başka okullara gidebilir. Hatta iptal olabilir. Lütfen herkes elinden geleni yapsın.

2 Bölüm açılınca ne olacak. Akkuş Meslek Yüksekokulu bölgede kendini ispatlayıp kendisinden herkes söz ettirecek.  Okul kazanacak. Akkuş kazanacak. Eğitim Öğretim kazanacak. Sanayi kolları açılacak. Akademisyen sayısı artacak. Yansıması Akkuş’a olacak. Daha neler neler. Yeter ki süreci takip ederek bu bölümleri okula kazandıralım.

 

Akkuş Meslek Yüksekokuluna

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında

2 Yeni Bölüm Daha Açılacaktı.

2021 ÖSYM Tercih Kılavuzunda

Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü

İle

Tasarım Bölümünü

Görecek miyiz?

Hizmete açıldığı günden beri Öğrencilerin tercih ettiği okullardan biri olan Akkuş Meslek Yüksekokulu; her sene kontenjanın tamamını doldurmaktadır.

Okul inşaatı yapılırken ve ilave katlar ve binalar yapılırken en az 8 yada 10 bölüm kaldırabilecek kapasitede tasarlandığı için yeni bölümler açılması okulda her hangi bir sıkıntıya neden olmayacaktır.

Barınma ve Yurt sorunu da çözüldüğü için yeni bölümlerin açılması ve öğrencilerin gelmesi ile sorunsuz bir eğitim öğretim olacaktır.

Bilindiği gibi Akkuşlular okul açılır açılmaz. Okulu kabullenip öğrencileri bağrına basmışlardır.

Okul İdaresi ve Hocaları da Akkuş halkı ile bütünleşmiş olup, Öğrencilerde buna katılınca bir aile ortamında eğitim öğretim gerçekleşmektedir.

Akkuşlular ve Akkuş Halkı heyecan ile açılacak 2 yeni bölümün hizmete girmesini, bu bölümleri öğrencilerin gelmesini sabırsızlıkla beklemektedirler.

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcıları ve site ekibi olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Akkuş Meslek Yüksekokuluna gerekli destek verilecektir.

Gerek Ordu Üniversitesinden gerek ise Akkuş Meslek Yüksekokulundan; iki yeni bölümün hizmete açıldığı müjdesini bekliyoruz.

2021 Yılı ÖSYM Tercih Kılavuzunda yeni açılan 2 bölümün adını görmek istiyoruz.

02.07.2018 Tarihinde
Ordu Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Tarık Yarılgaç 
Akkuş MYO’da İncelemelerde Bulunmuştu.
Bu Görüşmede
İki Yeni Bölümün Açılması
Gündeme Gelmiş ve Rektör
Gerekli Desteği Vereceğini Açıklamıştı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Akkuş Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek 2018-2019 öğretim yılı hazırlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Rektör Yarılgaç ayrıca okul ve okul yurt binasının Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Müdürlüğüne devri ile ilgili fiziki incelemelerde bulundu.

Akkuş Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Cesur Kırmanoğlu ve akademik personeli ile bir araya gelen Rektör Yarılgaç, mevcut öğrenci durumu, yıl boyunca yapılan etkinlikler, mevcut durum ve ihtiyaçların değerlendirilmesi ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulundu. Ormancılık araştırma laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı donanımlarının yeterliğini yerinde incelenerek öğrenci alınması planlanan programlarla ilgili olarak fiziki yeterlilik konusunda incelemelerde bulunulan ziyarette Bilgi Yönetimi, Avcılık ve Yaban Hayatı programlarında eğitim öğretime devam edildiği ve YÖK tarafından açılış onayı alınan Özel Güvenlik ve Koruma ile Endüstri Ürünleri Tasarımı programlarına da en yakın zamanda öğrenci alınacağı bilgisi verildi.

Rektör Yarılgaç, yönetim olarak Akkuş Meslek Yüksekokulunun kurulduğu günden bu yana tüm sürecini yakından takip ederek destek olduklarını ve bu süreçte Meslek Yüksekokulunun gelişimi ile ilgili yoğun özveri gösteren bütün paydaşlara, öğrencilere kazandırılan başarılarda emeği geçen akademik ve idari personele teşekkürlerini iletti. Yarılgaç, mesleki eğitim kalitesinin yükseltilmesinin, ekonomiye sürdürülebilirlik sağlaması açısından kayda değer bir etkiye sahip olduğunu ifade ederek “Türkiye’nin nitelikli insan gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik oluşturulacak stratejiler ve politikalar bu noktada büyük bir önem kazanmaktadır. Ordu Üniversitesi yönetimi olarak bizler de göreve geldiğimiz günden beri bu farkındalıkla hareket ederek Türkiye’nin iktisadi kalkınması ve uluslararası rekabet gücünün ileriye taşınması için endüstrinin ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi adına yürütülen çalışmalara mevcut birimlerimizde olduğu gibi Akkuş Meslek Yüksekokulumuzda da devam etmekteyiz. Bu bağlamda Üniversitemiz, sektöre kazandırdığı yetişmiş nitelikli ara elemanlarıyla yerel ekonominin ve dolayısıyla ülke ekonomisinin kalkınmasında itici rol üstlenerek ülkemizin her alanda kalkınma gücüne katkı sağlamayı sürdürmektedir. Bununla birlikte ülkemizde yükseköğretime olan talebin her geçen gün artığını görmekte, eğitime yönelik bu talebi eksiksiz karşılayabilmek için bir yandan bölüm ve program sayılarımızla ilgili gerekli çalışmaları yürütmekte, diğer yandan da mevcut Meslek Yüksekokulumuzun süreç içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlarını tamamlamaktayız.” şeklinde konuştu. Rektör Yarılgaç ayrıca Akkuş Kız Öğrenci Yurdunun YURTKUR’a devri sonucunda fiziksel incelemelerde bulunarak öğrencilerin barınma sorununun giderilmesi ve konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için Üniversite olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

ODÜ Basın

02.07.2018

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar